Ford Focus RS GGR

Ford Focus RS GGR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ggr%20Ford-Focus-RS-17.jpg

Ionako potentni Ford Focus RS može biti još snažniji ako se za njega pobrine Fordov specijalista Graham Goode Racing ili jednostavno GGR.

GGR je naime pripremio novi RS340 paket, koji snagu njegovog 2,5 litarskog turbo petocilindraša podiže na 340KS pri 5600 o/min. i 538 Nm obrtnog momenta pri 3100 o/min. GGR međutim nije saopštio podatke o performansama ovakvog Focusa RS, čija se snaga inače preko manuelnog šestostepenog menjača prenosi na prednje točkove.

S druge strane, GGR pojačanje naplaćuje 435 funti i na svoj rad daje i garanciju od 12 meseci ili 30.000 milja (48.270 km).
 
Pa fino,ni cijena nije velika,ali sta ce mi 340 ks na prednjoj osovini.Ja bi radije ostao na serijali i sa 435 funti u dzepu :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Pa fino,ni cijena nije velika,ali sta ce mi 340 ks na prednjoj osovini.Ja bi radije ostao na serijali i sa 435 funti u dzepu :D

uz "razumno" koristenje snage i 400-500 KS na prednjoj osovini nije previse...
na drugoj strani nekome je 150 ks na prednjoj osovini "previse" ... razumijes sta hocu reci...
dalje... kada kaze 340KS ne znaci da prvom ili drugom ili cak i trecom motor isporucuje tu snagu... imaju razni kontroleri kojima se snaga "suzbija" na manjim brzinama... tek od 3-će ili gore brzina motor radim "Punim plućima"...

da nije tako sta mislis kako krenu one ultra nasvirane Honde s prednjim pogonom i snagom preko 700-800 KS ?...
kako krene tamo neki BMW M3 s 400 KS na zadnjoj osovini... itd...


poz
 
Koje su to Honde od 700-800 ks sa prednjim pogonom,osim ako se ne koriste na drag trkama.
Ok,kontam ja da imaju razna elektronicka "pomagala" TCS pizdarije koja suzbijaju snagu kad pocne klizat,samo hocu rec da mi je 340 ks na prednjoj jednostavno previse za jedan auto za svaki dan,zasto je onda bilo polemika u Fordu upravo oko ovog Focusa i izbora pogona,na kraju su odlucili ici na fwd sa zatvaračem diferencijala i da je awd jednostavan kao fwd siguran sam da bi RS bio awd,ali tu dolazi visa cijena,veca tezina pa su odlucili za fwd iz ekonomicnih razloga.
Zasto onda STI i EVO rade bolja vremena od Focusa,a imaju cak i manje snage?
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Koje su to Honde od 700-800 ks sa prednjim pogonom,osim ako se ne koriste na drag trkama.
Ok,kontam ja da imaju razna elektronicka "pomagala" TCS pizdarije koja suzbijaju snagu kad pocne klizat,samo hocu rec da mi je 340 ks na prednjoj jednostavno previse za jedan auto za svaki dan,zasto je onda bilo polemika u Fordu upravo oko ovog Focusa i izbora pogona,na kraju su odlucili ici na fwd sa zatvaračem diferencijala i da je awd jednostavan kao fwd siguran sam da bi RS bio awd,ali tu dolazi visa cijena,veca tezina pa su odlucili za fwd iz ekonomicnih razloga.
Zasto onda STI i EVO rade bolja vremena od Focusa,a imaju cak i manje snage?

napisao sam post duzine 2x A4 formata i nesta kliknem i sj*em sve.. mrsko mi isto kucati... reci cu ti samo da ne znas o cemu pricas... neki dan sam bio svjedok upravo gore navedene price i mogu ti reci da u potpunosti grijesis...
everyday FWD auto s 400 ks s Qualife LSD-om ubrzava i lezi strasno po krivnama, izlaz iz krivina kao na tračnicama... pozdrav i zivio...
 
Haj eto nek bude tako.Skoro smo se raspravljali u jednom drugom topicu o ovome,ne da mi se vala opet.Zivio i ti meni ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top