Ford Focus klima problem

Ford Focus klima problem

Član
Možda će nekome zvučati smiješno nekome čudno.
Krenulo me bas kad ne treba, užeglo napolju a klima kaput:D
Neki dan stajem na semafor kad odjednom klima stade, prestade da puše hladno.
Krenem sa semafora i što više ubrzavam klima se vrati na normalu. Upratim je malo i kad god usporavam otprilike ispod 40 ili stajem i ona prestane da hladi. To je trajalo 3 dana. Zadnja 2 dana na prvom stajanju prestane da hladi i nece više da počne.
Klima dopunjena prije 2 mjeseca
Ventilator se čuje kad se uključi klima.
Osigurači provjereni.

Planiram ići majstoru ali možda je neko imao sličan slučaj, slobodno pucajte:smajli24:
 
Član
Prvo sto mi pada na pamet je kompresor klime da ti ne valja ili da ti se opustila remenica koja povezuje kompresor i motor :icon_question:
 
Jesil gledao ventilator na hladnjaku koji se pali kad si na leru da li se on ukjuci iste sekunde ili malo kasni kad aktiviras klimu, to ti kompresor ide u safemod nabija prevelik pritisak tj plin nije ohladjen kako treba i zastita gasi kompresor. Jer u voznji koliko toliko ti se plin hladio prirodnim putem tj strujanjem zraka, a moze biti i do kvacila na remenici da nehvata tj neuklopi ali prvo ventilator provjeri pa javi
 
Član
Ventilator radi na leru provjereno. Evo veceras malo vozanja nije zezala nikako. Sad sam tek:icon_question:
 
Top