Ford Focus 1.8 TDDI-update-razbio ga...

Ford Focus 1.8 TDDI-update-razbio ga...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

robyby89 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Fin focus ocuvan je cini mi se :D a ima i kozu koliko vidim :D...a sto je bolji od TDCi-a :D... kod mene 1.6TDCi a ima 110 KS :D

kod nas u bosni je dosta lose gorivo i o ovaj mozes svasta sipati a TDCI je malo osjetljivij po tom pitanju (tako sam ja cuo).

hmm... pa nekako je i logicno :icon_biggrin:
 
Super Moderator
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

MLaden je napisao(la):
allroad je napisao(la):
kod mene 1.6TDCi a ima 110 KS :D

-1, 109 :)
Ja sam imao TDCi od 115. Odličan je samo je meni puno trošio...

da upravu si 109 hehe :lol:
a TDCi 115KS to je 1.8 kolko ja znam... puno trosio hmm... moj jako malo trosi super je auto :icon_biggrin:
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

allroad je napisao(la):
MLaden je napisao(la):
allroad je napisao(la):
kod mene 1.6TDCi a ima 110 KS :D

-1, 109 :)
Ja sam imao TDCi od 115. Odličan je samo je meni puno trošio...

da upravu si 109 hehe :lol:
a TDCi 115KS to je 1.8 kolko ja znam... puno trosio hmm... moj jako malo trosi super je auto :icon_biggrin:

moj ne trosi puno osim ako ide u crveno :icon_twisted:
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

odlican autic, nek on tebe slusa i dobro sluzi, a ti njega samo dobro pazi... :D:D
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

daki je napisao(la):
Nije istina to za TDCi. Inace svajetujem ti OMW za sipanje goriva.

slazem se s tobom za OMV u bosni je definitivno najkvalitetnije gorivo...ali evo kad sam krenuo u njemacku sa mercedesom sprinter sa CDI motorm natocio sam na OMV i drasticno manje trosi mi auto goriva kad sam u sloveniji sipao nego na nasem OMV...nema nikakvih pravila za gorivo, nikad neznas na sta ces potrefiti...;)
 
Legend
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

Ma dobro, BiH je specificna. Ja sam probo sipat i 98 i 100 oktana, nkakve razlike nema, sipao na OMW. A znaci na autu pise da ide minimalno 95, a dole onda stoji 98 i 100
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

daki je napisao(la):
Ma dobro, BiH je specificna. Ja sam probo sipat i 98 i 100 oktana, nkakve razlike nema, sipao na OMW. A znaci na autu pise da ide minimalno 95, a dole onda stoji 98 i 100

mislim da to kod nas sa oktanima i nije neka razlika pogotovo na manjem obujmu motora...jedino je ono od 100 oktana bolje za motor...
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

...evo danas mi je bilo dosadno, a fino vrijeme pa sam oprao auto i napravio nove slike, a sredio sam i avliju pravo fino:D
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

jebiga ja znam da malo kasnim sa pohvalama ali super aautic i sretno...
a sto se tice TDdi i TDci motora razlika je veoma malo, osim u samom ubrizgavanju goriva, sto se tice potrosnje malko je bolji TDci motor a to da je TDdi bolji ovdje kod nas zbog goriva nema nikakve veze jer TDci (common-rail) sistem uradjen odlicno tako da nema problema a i jos plus emisja izduvnih gasova je mnogo manja eto toliko

mada ja svog 1.8 TDdi nebih dao ni zasto na svjetu ubrzanje mu je extra za disela a spuru ostavlja ko kakav benzinac
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

robyby89 je napisao(la):
daki je napisao(la):
Nije istina to za TDCi. Inace svajetujem ti OMW za sipanje goriva.

slazem se s tobom za OMV u bosni je definitivno najkvalitetnije gorivo...ali evo kad sam krenuo u njemacku sa mercedesom sprinter sa CDI motorm natocio sam na OMV i drasticno manje trosi mi auto goriva kad sam u sloveniji sipao nego na nasem OMV...nema nikakvih pravila za gorivo, nikad neznas na sta ces potrefiti...;)

Kopex Sarajlić je nabavljač goriva na OMW pumpama, barem u većini slučajeva... a i još dosta drugih pumpi oni snadbjevaju... a lično znam da Sarajlić cisterne puni u Pločama, prisustvovao sam jednom prilikom :D

Kolega sretno sa automobilom... samo lagano, i uživaj što je najbitnije ;)
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

eh podjoh i ja to za gorivo napisati
svaka pumpa ima svog dobavljaca...za omv je kopex,vjerovatno jer su to kopexove bile pumpe pa su sad pola pola valjda kako sam informisan,omv radi a kopex dostavlja gorivo.

dobar focus,lijep auto,jesil kakve felge planiro stavljati?
 
Član
RE: Ford Focus 1.8 TDDI

lijepo autoo... nek je sa srecom... naravno... meni to auto samo ima jednu manu... a to je ford sto pise na njemu....:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top