Ford Fiesta savjeti ?

Ford Fiesta savjeti ?

sta da gledam onda ? Imam neke max 4.000km , gledao sam naravno prvo Opele al nikako da nadjem Corsu da ima bar nesto opreme a sve ostale se prodale sto sma poslao upite , trazim auto da je u komsiluku jer nemamo kad da idemo dalje da gledamo , znaci najdalje zenica a najbolje samo Sarajevo
 
Član
Kako god okrenes bolje auto od golfa 2 , novije i sve ova sa pika je dobro ocuvana ne vidim zasto je ne bi kupio ak ti odgovara ;)
 
vidjet cemo jos , ako ko ima kakvih auta do 4.000km znaci corsa , punto i tako ti autici sto imaju finu godinu nek stavi
 
Član
Ako imaš 4.000, a ovo uspiješ spustiti na 2.6, 2.7k KM, isplati se definitivno. Pogledaj samo opreme, jbg, Gnojfa cuDvi 10 godina stariju toliko cijene. Za ostatak para je utegneš i miran, ali samo ako je limarija OK. Kod nas ovdje ima i dijelova i uopšte nisu skupi. Na ovakvoj našao nosač lafete i lafetu za 40KM i promjenio čovjeku.
 
Član
Bili ti odgovarao renault twingo 1.2B , airbag , panorama krov (ko nov ) nije los , jako povoljno
 
Sto se tice limarije, obrati paznju na zadnje rubove i sajtne (ne mogu se sjetit druge zamjenske rijeci da me j...:lol:), to je mana sto se tice limarije. Ostalih mana i nema, ako nije previse limarija krenula da ide, rijesit ces sve za 200-300 maraka i navozat ces se. Udobna je, tj. sjedista i udobnost istih te nece razocarati ni sekunde ako nadjes dobar polozaj za volanom, a lezanje je pristojno za tu klasu auta.

Uglavnom ne uzimaj je s 1,25 motorom nikako, ali bas nikako, jer ako ti prokuha valja ti novi uzeti zato sto je citav od aluminija uradjen. Taj 1.4 16v Zetec-SE sto planiras je nepoderiv i odlican motor, a i 1.3 je isto uredu.

Uglavnom ako limarija nije puno otisla na mjestima gdje sam rekao, i ako je odrzavana kako treba, kupi i neces imati problema ni s motorom niti elektronikom.

P.S - Isprobaj i klimu, ako slabo hladi cak i po ovom vremenu, onda ti istu valja nadopuniti, a covjeku spustiti cijenu :D
 
Član
Eo brate daewoo lanos ima moj stari lanosa.. novog ga kupio haha masina prava inace su u njima opelovi motori ne unistivi ... kako fino idu kod mog starog je 1.5 90 PS i tjerao sam se sa astrom g 1.9 101 ps .. nije mogla limarija je pravo dobra dijelovi jeftini http://www.pik.ba/artikal/1837773/daewoo-lanos/ :)))) prava masinica
 
Kad već imaš 4000KM što uopće gledaš auta ispod 3000KM, i zašto gledaš auta koja nemaju klimu....

Za 4000KM možeš kupit s klimom punta I (ima ih s jako dobrom opremom), a moRebit udariši na punta II. Dolazi ljeto, bez klime si nula.
 
Član
Sto i vi serete za lim! Nista to sto ste naveli nije tacno, ko fol propada, kad krene halali se ovo ono, Pricate gluposti, dodjite i pogledajte od kolege ford fiestu istu ovu samo dizela presla 550 000km motor nikad radjen i tek sada mijenja pragove i obrve, kojem autu ne propadnu obrve i pragovi kad predje 300-400 000km zbog soli i kamencica da mi je znati. Gledajte malo sada golf 4 zagledajte se u obrve i pragove pa ce te vidjeti koje su vec pregazile 10 godina starosti i vec su pocele prednje i zadnje obrve da se mjehuraju :lol: i pragovi trunuti po ivicama.
Na sta trebas obratiti paznju na limariji je pragovi i obrve ako se kvalitetno urade miran si najmanje 5-6 godina a to ti kazem iz iskustva, i imas ispod na podu cetiri grede, dvije koje idu preko citavog poda a dvije koje su kratke i nalaze se uz sami prag i hoce oko ove grede kod praga da pocne korozirati jer tu najvise se skuplja unutra sol i nalazi se na udari kamencica, naprijed ne propada nijedan Ford zato sto imaju veoma jaku sasiju i debeo lim 2-3mm mulde i prednje grede itd naprijed i to nije istina da otpadne zadnji trap da izagnnjije jer kad nije kod ove koja je presla 550 000km a odrzava se kao i nasa drzava onda vala ako je iole odrzavas neces imati problema. Sto se tice motora 1.4 16V ti je motor kojem samo odrzavaj redovno i neces imati problema, imaju probeme samo sa alternatorima, pukne im kuciste alternatora i i onda zablokira :D nedavno sam jedan mijenjao :D Potrosnja po gradu oko 8-9L otvorene oko 5-6L. Ja bi iskreno vise ganjao 1.6 16V motor je je potrosnja ista a jaca je i zivahnija dosta od te 1.4.
Bosnjina standarda prica ne valja fordu lim, ne valja opelu lim to su losa auta, bolje namiri jos 500km i kupi dvicu koja iako je starija samo 15+ godina od tog auta, isto tako je na njoj je propao i mjenjam i pod i grede i pragovi i zadnje mulde ali je bolja ipak vozis dvicu bez ikakve opreme :lol:
 
pozdrav
da li mi neko iko moze reci sta da radim :) imam problem sa zakljucavanjem ford fiesta 1.4 dizel 2003 godiste.bilo je sve uredu i onda nece da se zakljuca digitalno niti sa kljucem jedna vrata zezaju vracaju sve kad zakljucam i ne zeli se znaci zakljucati.da li kod autoelektricara ga vozim i sta bi to moglo biti amaaaaaaaaaaaannnnn kakav je to kvar zna li iko haha nemam iskustva nikakvog ali eto prije nego odvezem da li iko zna ;)
 
pozdrav
da li mi neko iko moze reci sta da radim :) imam problem sa zakljucavanjem ford fiesta 1.4 dizel 2003 godiste.bilo je sve uredu i onda nece da se zakljuca digitalno niti sa kljucem jedna vrata zezaju vracaju sve kad zakljucam i ne zeli se znaci zakljucati.da li kod autoelektricara ga vozim i sta bi to moglo biti amaaaaaaaaaaaannnnn kakav je to kvar zna li iko haha nemam iskustva nikakvog ali eto prije nego odvezem da li iko zna ;)
 
Top