folije

folije

Član
Kad vec toliko hvalite 3M pogledajte ovo:
Address : HongQiao
SH, Shanghai, 210000
China
Telephone : [86] (21) 6275****
Fax : [86]
Web Site : http://solutions.3m.com.hk/wps/portal/3M/zh_HK/World/Wide/


Citat iz filma Armagedon (ako se ne varam): ''Russian things, American things...All made in Taiwan''...
Sta sam htio sa ovime da kazem..ne treba kineze potcjenjivati u svemu...50% stvari najmanje po kucama nam je iz Kine. Jeftina radna snaga, a samim time i nize cijene. Kinezi zrtvuju po 3 generacije samo da bi u naumu bili uspjesni i pogazili konkurenciju u cemu i uspijevaju sve vise i vise. Cinjenica je da je 3M navikan, ne kazem da je los, ali s obzirom na ulozeno-dobiveno i nije bas da prednjaci. Evo, cisto cu uzeti za primjer krep traka (za zasticivanje pri farbanju auta).. Zaklinjao sam se u 3M...malo ga sunce-voda dokuci i ta traka nije vise za upotrebu, dok recimo jedan no name kinez koji je 3x jeftiniji ima upola manje problema sa time.. I od tada ne koristim 3M nego kinez. Ne zelim se raspravljati, ali svako neka koristi ono sto misli da mu je bolje-isplativije. Ako je vec otvorena tema ''savjeti oko folija'' onda bi onaj ko zeli komentarisati trebao slobodno komentarisati i reci svoja iskustva sa necim bez straha od vrijedjanja i naravno upucivanja uvreda.. :icon_exclaim:
 
Član
Dovar dan moje ime je folirman :)

Uloženo 1m2 folije cca 7km neš sitno bačno jel radim 1x a evo kako je ispalo od 2x
bez greške bez parnica precizni rezovi:








Ja prezadovoljan..

Profesionalci :
 
Član
aServis je napisao(la):
Dovar dan moje ime je folirman :)

Uloženo 1m2 folije cca 7km neš sitno bačno jel radim 1x a evo kako je ispalo od 2x
bez greške bez parnica precizni rezovi


Ja prezadovoljan..

Profesionalci :

Eh vidis, najbolji poticaj covjeku (ako je imalo zainteresiran) je da ga neko dobro natrlja. Ili ce skroz odustati ili ce se potruditi maximalno da dokaze svoje sposobnosti. Ti si dokazao da mozes i ustraj na tome, ne odustaj. Po meni, dobro ti ide.. :cool: Mozda se i dogovorimo da mi bimmera presvuces u bijelu foliju.. :D
 
Član
trizex je napisao(la):
odlicno, kako si rijesio problem grebanja folije?
Toalet papir :D 2-3 kruga oko ono špatle i laganije pritiskati, ja prvi put ko sivonja :D

Inače fen nisam malo koristio više da vidim kako će folija ponaša i za ovu tanku foliju je dovoljan kućni fen...
 
Član
Jutros prije jezera malo se foliralo:







Bez fena nemojte pokušavati, obavezno skinuti kape dobro očistiti...iznenadio sam se kako se folija dobro rasteže...ispalo pa aj može bolje obzirom da sam radio sam pa je grijati razvlačit i zrak istiskivati malo teže podvukla se kojo balončić ali niš strašno...
 
Član
Lijepo ispalo, nema sta, mozel info gdje je radnja gdjr si uzimao foliju, moze i na pm
 
Član
Fina ova piano black ali brate osjetljiva je u pm... proprilično je teško snjom raditi retrovizor jebada ravne površine niš naročito...

Stvari koje se presvlače moraju biti staklo inače se vidi svaka packica pa koliko je dobar ovaj sjaj toliko i nevallja.... znači pored toga što se dobro očisti ako je neravan teren očekujte da će se vidjeti.....

Ovaj prajmer od 3m extra stvar..radio recimo onaj dio gdje dođe pepeljara neće folije da hvata sa ovim drži super... podsjeća ne onaj superljepak... bukvalno se stvori kao ljepljiv sloj kao na foliji i to dvoje kad se sastavi drži extra....

Planiram da probam od 3m crnu foliju ali mat.... ona je skuplja. eh sad neznam jel deblja šta od ovih folija koje su jako tanke ali izdržljive.. ali su dosta tanje od karbona....

Ova crna sjajna folija je poprlično osjetljiva nije ni čudo što na netu dominiraju mat crna...


Ako neko zna od 3m crna mat jel šta deblja?
 
Top