folije

folije

Član
bosnjo kao bosnjo jel cuje za jednu marku tako mu ostaje do kraja zivota... svi seru na svoj nacin... ja koji sam do sada potrosio oko 200-300 kvadrata karbona naj losija mi se pokazala 3m-ova folija... ona jeste dobra za ravne povrsine jer ima bablfree i tekstura valja jer su joj krupne kocke ali za steke, rucke, konzole, volane i zajebane coskove e tu je dobra dan-dva i poslije toga slijedi dizanje folije jer se poslije skori i pretvara u karton i isparavanje u autu je razmeksa i dize... a i dovoljnjo je debela da bi se mogla fino uklopiti ispod sitnih detalja.... isto kao i ljepilo na 3m-u nije cemu jer je moras dosta dosta grijati da bi fino uhvatila... ovi svi do sada sto su pisali ove postove hvale 3m jer su uradili par sitnica i valja im ali kad uradis 200-300 auta e tek onda skontas sta valja a sta ne... ove ostale folije kineske ili sta su vec su bolje jer se razvlace dosta i takve ostaju jer idalje su mekane i nesmeta im isparavanje ali ima i njih par sa losim ljepilom pa ne valjaju...

evo kao i ovaj uradio dva stoka i valja mu 3m a ni to nije znao kako treba jer su mu ostali baloni i koristio skroz pogresnu spartlu i svu je izgrebao... a dao pare...
za stokove si komotno mogao uzeti obicnu foliju od 4-5km po kvardratu i spartlu spuzvastu 10-ak maraka i sve zavrsiti...
al haj dok ima ovakvih bice i firme 3m
 
N

nenad

Ja sam u toj radnji uzeo spahtlicu kada sam carbon radio, bijelo/siva, pravo mekana, ne ostavlja parnice, 7-8km je bila, uzmi nju pa probaj. Pitaj onu zenu sto radi, neka ti ona preporuci koja je najbolja za tu foliju koji si uzeo.
 
Mirza, ako si toliki strucanjak mogo si koji savjet udijelit, a ne samo napadat, npr. koje to marke konkretno treba ganjat, a koje izbjegavat, osim ako nisi jedan od onih koji svoje znanje cuvaju i ne dijele ni sa kim.
 
Član
@pioneer_09
bila je i ona skuplja al nekako mi djelovala neozbiljno.. mada mi i ova špatla treba :D ovu drugu sam radio sa krpom i dosta je bolje al hoću da to bude drkanje :D al mešni da oracol ima bolju boju crne.... ova mi je nekako nije ujednačena.... aj reko malo je skuplja mora da je bolja...:)

@ Mirza nije ovo 3m folija, inače nisu imali piano black imali samo mat foliju inače bi je kupio...

A radi takvi ko ti što se prave pametni ja sam odlučio da ovo sam radim i na kraju će to biti kako treba.....nije ovo neka nauka... Ako čitav svijet kaže 3m je među najboljim onda tako jeste... a ti nastavi dalje prodavati tu lafinu da je kinez bolji nekom drugom.... sličan stručnjak koji je uradio x auta kune se samo u 3m šta ćemo sad? tvoja iskustvo, njegovo iskustvo... tvoji savjeti nejgovi savjeti.... svako uzme sebi i neka radi a ja kineza nevolim nikako....

@nenad ova špatla može za karbona, možda čak i neke mat folije ali za sjajnu ne samo za ćoškove....
 
Administrator
nenad je napisao(la):
Ja sam u toj radnji uzeo spahtlicu kada sam carbon radio, bijelo/siva, pravo mekana, ne ostavlja parnice, 7-8km je bila, uzmi nju pa probaj. Pitaj onu zenu sto radi, neka ti ona preporuci koja je najbolja za tu foliju koji si uzeo.

nenade nemaju na stanju... imaju samo 3-4 vrste i to je to... ova je gruba, a erol je jucer uzeo nesto meksu...

bila je neka od 16 KM kao sto aServis kaze da neozbiljno izgleda, mada mi djeluje da je mekana, ali neozbiljno izgleda iz razloga sto je oblika kutije cigara:icon_biggrin:
 
Član
@mirza
pa da si uradio toliko auta koliko pričaš,sva auta na cestama bi onda bila presvučena carbon folijom...a ti bi vjerovatno bio jako bogat lik...;)
 
Član
erol_brcak
vidi buraz ovdje se nemaju davati kakvi savjeti i kriti neke tajne fore ja sam samo rekao da ovdje cuju za jednu marku i samo o njoj pricaju isto kao kod nas wv ili golf je bog a ja koji vozam mazdu vec tri godine nisam sarafa zavrnuo a idalje svi govore da ne bi uzeli mazdu e tako ti je i sa ovim 3m-om... a carbon 3m-ov je previse debeo za sitne dijelove i za zavuci na coskove kojima je tesko prici i cijena koja mu ja stvarno visoka za takve stvari.... jel tebi draze dati za haubu da ti presvuku haubu za 250km ili za 80km a znas kakvo je vrijeme i kako ljudi deveraju sa parama... 3m je dobar za neke stvari a ne za sve... jer ja koji radim sa tim folijama i od toga zivim i svaki dan uradim po jedno do dva auta znaci nisam sebi stavio 3m nego obicnu foliju ili kineski-njemacki carbon jer kad skontas danas je sve kinesko...
aServis
ma dobro brate ti si presvukao dva stoka i opet ti nije ispalo kako treba i ti si to slikao objavio na forum i pokupio svu pamet svijeta... i sad ces ih ponovo morati raditi i gubis dva dana za stokove koji se inace zavrse za 15-20 min al eto samo radi valjda ti je bilo puno da das nekom 20km da ti to uradi kako treba... a sto se tice kineske folije ja ponovo govorim nemaju svi da daju po 2-3 stoje za 3m-ov carbon nego skupe 50-100km i urade sa ovom folijom... eno ti amira primjera izaslo ga presvlacenje 3000km a sa ovom folijom ja cu citavo auto presvuci za 500-600 km i ja mislim da je to velika razlika a opet je u carbonu...
Lexillium
buraz ako je tebi citav grad 200 auta onda ti nisi iz sarajeva... al eto ako se malo pregledas slike po netu sto sam okacio onda ces ugrubo na slikama prebrojati stotinjak auta a tu ima svega od hauba, krovova, retrovizora, stokova, steka, konzola inst. tabli, karambolki, motora itd itd... a valjalo je svaki taj rastaviti zalijepiti i sastaviti a svaki je na svoj nacin drugaciji za raditi... a to da li sam bogat hvala bogu i jesam... mada neznam sto ce ti to da se ti mjesas u tudze novcanike... bujrum dodi do mene jedan mjesec pa ces vidjeti kako pare lete a sve zaradzeno sa mojih 10 prstiju jer 26-a mi je godina i necu sjediti kao vecina i cekati da mi mama da para, otac auto pa da se napijem sa maminim parama i razbijem ocevo auto... imam svoje auto i svoje pare ... i gledaj svoja posla
 
Administrator
molio bih vas bez svadji i prepirki u temi... Ovdje smo da naucimo nesto, pomognemo jedni drugima i slicno...

a mirza samo cu ti reci za komentar u kojem si napisao da mu je puno dati 20 KM za stokove. Pa nije sve u plaćanju, više će mu biti drago jer je to radio sebi iz zanimacije a svi znamo kako je kad sebi nesto uradis i kazes "E to sam ja uradio". A koliko sam mogao upratiti da čovjeku nije stalo do para i nije mu puno, jer gledajući koliko plaća dijelove za auto sigurno mu nije puno ni dati ni za te stokove, a materijal za ovo je platio sigurno 60-ak KM iz razloga da on to sam uradi;)

a sada :icon_exclaim:
 
Evo da se oglasim i ja, na staklima mi je bruchs-ova folija(valjda se tako pise), zatamnjena zadnja tri stakla jos davne 1998 godine, niti se mogu ogrebat niti ih kamencici ostecuju, iznutra se vidi odlicno osim ako je bas mrak i neosvijetljeno onda malo slabije

Inace prednja dva su bila zatamnjena 3M folijom i ne mogu reci da ne valjaju, odlicna je folija al ova je 100 god ispred nje :icon_smile:
 
Član
A da malo iskuliraš tvoje prvo javljanje na temu je bilo bošnjo ko bošnjo čuje za neš i ta spika da 3m nevlja... bošnjo se našao i govori da 3m nevalja i da je kinez bolji.... slažem se da se može za jeftine pare dobiti od kineza neš solidno al da će taj rad biti bolji od 3m su priče za malo djecu.... sa 3m proizvodima se susrećem na razne načine i svaki u svom segmentu je odličan a to dokazuju i reference sa interneta.....a ne iz bosne!


Btw folija sa kojom sam ja radio stokove nije 3m vec oracol i vjerovatno znas da nije skupa...i da mogu prežalit par kvadrata ako upropastim....al nakon tih par kvadrata ću znati više od štokova...

.....cijenim posao....cijenim zanje al 20km za polijepiti štokove :) (fizikaner radi za 20km danas samo da se nadovežem na ovu gore tvoju priču o uštedi kinez vs 3m....) a gdje su tu retrovizori, interijer i krov koji planiram da uradim...?

Vjerovanto će neko sa foruma čitati ovu temu pa će sam probati pa za istu stvar uštediti prkeo 100km...to bi bila malo krupnija slika koju nevidiš...

Vidim baviš se tim poslom... ljudi čitaju ovo...podcjenjuješ 3m....ismijavaš mene da sam pokupio svu pamet svijeta nakon štokova... stvarno lijepi gestovi od tebe kao nekog ko se bavi ovim poslom.
 
pioneer_09 je napisao(la):
@maleni0606: ne mogu da nadjem na netu o kojoj se foliji radi... koliko se krecu cijene te folije?

Neznam ni sam kako se tocno pise premda sam to davno procitao :icon_sad:

Pitam ovog prijatelja sto je radio pa napisem...;)
 
Član
a i vi samo bi se svadjali , vrijedjali, nadmudrivali ili sta vec odete kilometrima s teme pa pricate jos i o imovinoskom stanju??.... mirza radi profi i kaze svoje misljenje iz iskustva znaci ne lupa covjek (i slazem se s njim u tome da je 3m preskupa folija a nije toliko bolja u odnosu na druge) ,drugi kazu drugacije nebitno.... ti radis iz cejfa i to je to, relax ;)

nije lose uradjeno, probaj jos par puta i bice extra, cejf je cejf i da kontam sta raditi s carbonom radio bi sam isto tako je bilo i s folijom za stakla koja sam skoro usavrsio iako je na pocetku bilo lose, jer smatram da su cijene postavljanja folija (na stakla ili ove carbon) bezobrazno skupe, naravno kod ovih sto se bave tim 'profesionalno'....samo mislim da ti ta sjajna folije nije bas za to, mat ili carbon bi isla bolje ;):cool:
 
Top