FIS Vitez-bomba

FIS Vitez-bomba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Pincom 16:45:00

Zaštitar Zvonko Barbić je poginuo, a tri su osobe povrijeđene, od čega jedna teže u eksploziji koja se danas u 12, 40 sati dogodila u Hypermarketu tržnog centra FIS Vitez u Vitezu, potvrdila je bh internetskom dnevniku glasnogovornica MUP-a Srednjebosanske županije Ljubica Tomašević.

Naime u navedeno vrijeme radnik na osiguranju FIS Viteza, telefonski je javio policijskoj postaji u Vitezu da je došlo do eksplozije u tržnom centru.

-Mi smo odmah sve raspoložive policijske snage poslali prema mjestu događaja, gdje su zatekli jedno mrtvo tijelo. Ozlijeđeni su prevezeni u bolnice, kazala je Tomašević.

Dodala je kako je u tijeku uviđaj kojim rukovodi županijski tužitelj.

Prema riječima očevidaca jedan je djelatnik Hypermarketa uočio paket na polici i predao ga zaštitaru. Zvonki Barbiću, kada ga je ovaj otvorio da vidi što je unutra paket je eksplodirao. Kako su na policama uočena još dva paketa, pozvan je antiteroristički tim iz Sarajeva.

U međuvremenu, kako neslužbeno saznaje Pincom.info svi izlazi iz Viteza su blokirani, a zatvorene su i sve trgovine

Prema nepotvrđenim inforamacijama među ozlijeđenima je i jedna beba
...


ODVRATNO! kakva smo mi bagra u ovoj drzavi! fuj...
 
Član
ma na svakom cosku imaju kamerice bar 3-4 puta sam u fisu u jednoj sedmici.. neznam kako je moguce da su donijelo tu kutiju do tamo taj paket il sta vec jer se nesmije nista unijeti..neam blage veze.. zao mi momka zao mi ti povrijedjenih ljudi i plus te nevine bebe sto je povrijedjena.. mogla je biti i veca katastrofa..
 
Početnik
nije gudelj htio da da reket sigurno, i evo mu "nagrada". R.I.P. momku koji je poginuo, ostalime brz oporavak zelim...
 
Član
Sad mozemo svugdje ocekivati detektore metala i pojacanu kontrolu "protoka" ljudi... mene vec paranoja hvata kad cujem da se ovo dogadja u gradu do mog i shoping centru u kojeg barem 3 puta mjesecno udjem, iako sam vise u GMS-u, a i tamo jedva covjek da vidi zastitara, ima samo ispred banke i bankomata...
 
Član
LudoA je napisao(la):
Sad mozemo svugdje ocekivati detektore metala i pojacanu kontrolu "protoka" ljudi... mene vec paranoja hvata kad cujem da se ovo dogadja u gradu do mog i shoping centru u kojeg barem 3 puta mjesecno udjem, iako sam vise u GMS-u, a i tamo jedva covjek da vidi zastitara, ima samo ispred banke i bankomata...

@ludo a - odakle si?
ja budem u sedmici najmanje 3 puta mama opsjednuta fisom a i sta god treba odem uzet u fis 10km od kuce..
ako si iz travnika il okolice da odemo na kafu nekad;)
 
Član
Pusovaca Pog Te! (Busovaca) :)
Sekretarica ce rado preuzeti broj na PM :D

.......Joj ljudi kazu da je raznijelo ovog zastitara na pola :( da je puno djece to vidjelo (jer se do tog odjela nalazi i skolski pribor, o daljnjim traumama da ne pricamo). Navodno je explozija probila i strop gdje se restoran nalazio i da je krv cak poprskala ove u restoranu, puno je ljudi bilo krvavo bez ozljeda.

ps ovo je info od ljudi koji su bili na licu mjesta
 
Član
Ovo je vlasnik izjavio za Novu TV:
"Vlasnik TC FIS Vitez Pero Gudelj izjavio je kako je do eksplozije došlo u trenutku kada je jedan djelatnik uočio sumnjivu vrećicu te ju krenuo odnijeti zaštitaru."

Cista yebena neprofesionalnost!
Pa halo! U petak bila dojava o bombi i ovaj "uocio sumnjivu vrecicu te je krenuo odnijeti zastitaru", naravno da mi je zao sto se desilo, ali pogledajte samo neprofesionalnost nasih ljudi, pa zar na vrecici treba pisati velikim neonkama "OVO JE BOMBA EVAKUIRAJTE SVE U KRUGU 50 METARA!!!" - vjerujem da je poginuli zastitar mnogima spasio zivote svojim tijelom, ali me ljuti ovakva neprofesionalnost, svako od nas se mogao naci u ovo pogresno vrijeme na pravom mjestu.

Ljude treba obuciti za ovakve situacije, desilo se sto se desilo, nek je na sramotu svakome ko ne poduzme nista.

R.I.P.
 
Član
DAN POSLIJE

Vitez i cijela javnost još uvijek su pod dojmom jučerašnjeg stravičnog događaja, koji se u 12,40 sati dogodio u Trgovačkom centru FIS Vitez. U eksploziji je smrtno stradao Zvnko Barbić, djelatnika Osiguranja FIS-a, dok je teške tjelesne povrede zadobio također djelatnik FIS-a Josip Šarić. Desetak lakše i teže povrijeđenih osoba, među kojima je i jedna beba, liječničku su pomoć dobili u viteškom Domu zdcravlja. Tijelo unesrećenog Zvonke Barbića sinoć je kasno izneseno iz prostorija FIS-a, a istraga je u tijeku. Kako neslužbeno saznajemo, radi obdukcije, tijelo je sinoć prevezeno u Sarajevo. Nakon ukazane pomoći u Bolnici u novoj Biloj, povrijeđeni Josip Šarić (1980), prevezen je u Klinički centar Univerziteta u Sarajevu sanitetskim vozilom iz bolnice Nova Bila i nalazi se u izuzetno teškom stanju, potvrdila je portparolka KCUS-a Biljana Jandrić.

NAJTEŽE MOGUĆE POVREDE NA MOZGU I PLUĆIMA

Noćas, vrlo kasno je završen operativni zahvat nad teško stradalim Josipom Šarićem iz Viteza. Josip je potpuno kirurški zbrinut. Osam timova liječnika je radilo na povredama koje je u eksploziji zadobio Josip Šarić. Radi se o najtežim mogućim povredama na mozgu i plućima. Zbrinut je u Klinici za anesteziju i reanimaciju priključen na aparate. Pod nadzorom je 24 sata. Na žalost, povrede su vrlo teške i liječnici se bore, kazala je Biljana Jandrić, glasnogovornica KCU Sarajevo.

Prema posljednjim informacijama, očevid u slučaju eksplozije u trgovačkom centru još nije završen. Iz policijskih izvora saznajemo da je u tijeku KDZ pregled gornjeg kata FIS-a, dok je on u prizemlju završen. Doznajemo da je na temelju preporuke državne tužiteljice, koja rukovodi očevidom Sene Uzunović, omogućen rad u odjelima proizvodnje namještaja FIS-a i njihovom Centru za kuću i vrt, koji od jutros normalno rade bez da je u tom dijelu obavljen KDZ pregled. Prema posljednjim informacijama iz Policije KSB, KDZ pregled traje na katu objekta u kojem se jučer dogodila eksplozija. Od ostalih aktivnosti koje se poduzimaju, najavljeno nam je da će se u ovim trenucima početi obavljati obavijesni razgovori s uposlenicima FIS-a, koji su se jučer našli u neposrednoj blizini eksplozije. Policija nam također demantira neke napise u medijima da se radi o satnom mehanizmu, navodeći kako će tek za nekoliko dana biti poznato o kakvoj se eksplozivnoj napravi radilo i o kojem načinu njenog aktiviranja.
----------
Eto... centar za kucu i vrt radi, pa ko voli nek izvoli :icon_eek:
 
Član
"Kako neslužbeno doznajemo jutros oko 4 sata otkriven je mogući počinitelj, odnosno osumnjičeni za gnusni zločin u TC FIS Vitez. Neslužbeno, riječ je o demineru, kojeg je policija već privela i nad njim vrši istražne radnje. Kod istog je pronađena identična eksplozivna naprava kakva je eksplodirala u TC FIS, a kako doznajemo osumnjičeni je uočen na dan eksplozije, na video nadzoru TC FIS. "
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top