filter zraka od kamiona

filter zraka od kamiona

Član
par uslova mora biti okrugao sa što većom površinom i da nije plaho skup, otprilike mi treba 2 ili 3..koristio bi se za filtriranje jako sitne prašine od drveta...u biti treba mi kamionski filter.. sad neznam kakvih ima sa kojim dimenzijama i cijenama...

U biti fi da je 200-300mmm i visine 400mm-500mm nebitno što duži...jel mi treba filter sa što većom površinom...

Šta da tražim i gdje :)
 
Član
ja prije sjekao ovakve filtere i uzimao ove mrezice, pa smo ih redali u branike i slicne gluposti
ja sam uzimao od autobusa, davao mi je jedan covjek ovdje u prevozu putnika

odes u Trans Turist i kupi:icon_biggrin:
 
Član
ma imas ove filtere u gotovo svim auto djelovima, a ako ne mora biti nov filter, onda odes do neke firme sa kamionima i pitas za filtere posto to oni ionako bacaju, uzmes kompresor i izduvas ga malo i k'o nov :icon_biggrin:
 
Član
makar sad znam šta tražim i gdje a znam da ima :) fala ljudovi

Onako informativno do koliko mikrona filtriraju zrači filteri
 
Član
ako budes prolazio kroz sarajevo, mogu te uputiti gdje ces kupiti kvalitetan filter zraka za teretna vozila, a i covjek ce ti sve lijepo objasniti sta te zanima;)
 

rs6

Član
imam ti ja jedan filter od kamiona precnika oko 35 cm , duzine oko 50 cm ..... okrugli je ..... slikam ti ga sutra pa ti postavim sliku ......


meni ionako ne treba, jedino ne znam da li ti sta znaci sto je koristen ???
 
Član
hvala svim dobrim ljudima na pomoći i na filterima :) ipak mi trebaju novi filteri jel se radi u toj prostoriji gdje se filtriraju sitne čestice a neće se to tako često mijenjati ipak će da budu 3komada visine 1,5m :)
 
druze pogledam ti ja nove filtere marke donaldson u JasminM ;) ako hoces

siguran sam da imaju to sto tebi treba jer su generalni uvoznik za njih a takodje su i serviseri za sumske traktore TIMBERJACK i JOHN DEER

toliki fileri suu tim masinama
 

MTR

Član
aServis je napisao(la):
hvala svim dobrim ljudima na pomoći i na filterima :) ipak mi trebaju novi filteri jel se radi u toj prostoriji gdje se filtriraju sitne čestice a neće se to tako često mijenjati ipak će da budu 3komada visine 1,5m :)

uzmi onda 2-3 kvadrata podnih i 2-3 kvadrata stropnih za komoru i napravi pregradu u koje ces ih ubacit ispred i iza motora , jeftinije ce ti bit
 
Član
@mtr nije ovo za komoru :) ovo je za filtriranje fine piljevine na mašini koja to radi ali do sada nije imala tu opciju pa je bacala zrak vani i tako zagađivala okolinu :)
 
Druze imam pun ku*** nekih filtera novih nikad koristenih,pa cu uslikati staviti na pik pa cu ti poslati slike!pozzzz
 
http://www.pik.ba/artikal/2406155/filteri-i-krajnice/ evo druze imas ovde slike od filtera pa ako ti pasu!!!!!pozzzz
 
Top