Fiksni zamajac 1.9 TDI

Fiksni zamajac 1.9 TDI

Član
GTI TDI je napisao(la):
gaga je napisao(la):
@GTI TDI
zasto onda neki VAG PD TDI motori imaju jednomaseni zamajac?

koliko ja znam jedino onaj od 101 ks i to zavisi koji je auto u pitanju, 130ka i 150ka nemaju 100%

da, vise verzija motora od 74kw ima jednomaseni, neki sa dvomasenim dolaze


Samo, to da je orginal LUK 600KM, nesto tu ne valja...;)

Naravno da je dvomaseni bolji, to sam i napisao gore, ali koliko puta se desilo da crkne poslije 50 000km ... Ako je vec doslo vrijeme da ga mijenjas, bolji je izbor preci na jednomaseni, cisto da se ne zahebavas poslije ako ti crkne zamajac... :icon_biggrin:

ko god dize snagu na bilo kojem 1.9TDI PD, na blizu 200PS i vise i nekih 450Nm+, mora preci na jednomaseni, i ne crkava im mjenjac... ;)
 
Član
Samo, to da je orginal LUK 600KM, nesto tu ne valja...;)

Naravno da je dvomaseni bolji, to sam i napisao gore, ali koliko puta se desilo da crkne poslije 50 000km ... Ako je vec doslo vrijeme da ga mijenjas, bolji je izbor preci na jednomaseni, cisto da se ne zahebavas poslije ako ti crkne zamajac... :icon_biggrin:

ko god dize snagu na bilo kojem 1.9TDI PD, na blizu 200PS i vise i nekih 450Nm+, mora preci na jednomaseni, i ne crkava im mjenjac... ;)
[/quote]

Trenutno sam u komunikaciji sa momkom Ivanom Vulovćem (Cvrle) koji vozi narandžastu ibizu 6l, momak na 300 ks stavio fiksni zamajac ;)
Naručujem:
http://www.ebay.com/itm/PCG-Sportkupplung-Stage-2-Seat-Ibiza-6K1-6L1-1-9TDI-2-0-/150764473986?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D2318554329770264313%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D150764473986%26

Hvala pojedincima na komentarima može LOCK!
 
Član
ja prije par dana pitao frajera u Panexu za audija a4 130 ks LUK set sa zamajcem oko 600 KM original 100%
moj golf je bio blizu 190 ks i 390 Nm i tako je kod mene bio 3 godine, nikada nisam imao problema sa mjenjačem...

a to što ti kažeš da se mora preći na fiksni da bi se sačuvao mjenjač nema logike, jer plivajući zamajac je upravo tu da bi sačuvao mjenjač, a fiksni je taj koji ti ga obavezno sjebe, postoji plivajući i za TDI-a za preko 200 ks, ali jbg nema svako đep za to ;)
 
Član
TaBa je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Može na kraće staze Boki, na duže je bolje staviti plivajući zamajac. Starija auta su mogla bez plivajućeg, naravno. Zašto? Imali su mnogo manje snage i najvažnije okretnog momenta. I najobičniji dizeli danas imaju po 300 NM okretnog momenta. Prvo su ih počeli ugrađivati na dizelima, potom i na benzincima. Moderna vremena, povećana sigurnost, masa, mnoštvo elektroničkih pomagala. Da se ne lažemo, auta su mnogo kraćeg vijeka trajanja i manje pouzdanosti nego prije, no mnogo manje potrošnje. Kome smetaju skupi kvarovi i održavanje modernih motora koji troše 4 litra neka voza obične dizele i karbaše:D

ZELA GTI - je li ovo tvoje iskustvo, koliko znam vozio si ili možda još voziš pugica 106....
meni da smetaju skupi djelovi,nebi vozio skupo auto (potrošnja 8lit, servisi, gume 17", i ostali popratni djelovi, racunajuci registraciju 690 KM)
postavio sam temu za one ljude koji imaju uskustva sa istim, a ne rekla kazala.

Pitao si za mišljenje, nisam ja kriv što ti ne paše moje. Kakva veze ima osobno iskustvo i auto koje ja vozim sa znanjem? Trebam skočiti sa 10-tog sprata da bih osobno znao da ću poginuti? :D
 
Član
:lol::lol: Sto se nacita gluposti :lol: :lol: Mislio sam napisati nesto ali vidim da nema potrebe, da su svi nacitani i da znaju sve ;)
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ja prije par dana pitao frajera u Panexu za audija a4 130 ks LUK set sa zamajcem oko 600 KM original 100%
moj golf je bio blizu 190 ks i 390 Nm i tako je kod mene bio 3 godine, nikada nisam imao problema sa mjenjačem...

a to što ti kažeš da se mora preći na fiksni da bi se sačuvao mjenjač nema logike, jer plivajući zamajac je upravo tu da bi sačuvao mjenjač, a fiksni je taj koji ti ga obavezno sjebe, postoji plivajući i za TDI-a za preko 200 ks, ali jbg nema svako đep za to ;)

Nije rekao momak da se fiksni stavlja da sacuva menjac nego da se stavlja da ti ne bi plivajuci cesto riknjavao, a da menjac opstaje i sa fiksin kad se podigne snaga. A ibiza o kojoj prica ima preko 300ks sa nitrom.
 
Član
LUK komplet je minimalno 500€, sta oni prodaju, ne znam :D

@RS Turbo, napisi sta je ko fulio, da mozda nesto i naucim :icon_biggrin:
 
Član
Pitao si za mišljenje, nisam ja kriv što ti ne paše moje. Kakva veze ima osobno iskustvo i auto koje ja vozim sa znanjem? Trebam skočiti sa 10-tog sprata da bih osobno znao da ću poginuti? :D
[/quote]

Neznam sto pises uopste kad nemas iskustvo, pogledaj temu od početka!


Narucen gore navdedeni set.
MOLIM LOCK.
 
Član
TaBa je napisao(la):
Pitao si za mišljenje, nisam ja kriv što ti ne paše moje. Kakva veze ima osobno iskustvo i auto koje ja vozim sa znanjem? Trebam skočiti sa 10-tog sprata da bih osobno znao da ću poginuti? :D

Neznam sto pises uopste kad nemas iskustvo, pogledaj temu od početka!


Narucen gore navdedeni set.
MOLIM LOCK.
[/quote]

e moj miki i ti naso gdje ces postavljat pitanja?:icon_confused:
 
Član
e moj miki i ti naso gdje ces postavljat pitanja?:icon_confused:
[/quote]

Ja veca budala.
Lagano se brisem sa foruma.
Mi se cujemo.
 
Član
TaBa je napisao(la):
e moj miki i ti naso gdje ces postavljat pitanja?:icon_confused:

Ja veca budala.
Lagano se brisem sa foruma.
Mi se cujemo.
[/quote]

ma i ja cu jos malo,cast izuzecima al ovo ostalo tanana!abd zovem te u ovih dan-dva!;)
 
Član
gaga je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
gaga je napisao(la):
@GTI TDI
zasto onda neki VAG PD TDI motori imaju jednomaseni zamajac?

koliko ja znam jedino onaj od 101 ks i to zavisi koji je auto u pitanju, 130ka i 150ka nemaju 100%

da, vise verzija motora od 74kw ima jednomaseni, neki sa dvomasenim dolaze


ima li gdje popis koji od navedenih motora od 74 kW imaju jednomaseni zamajac?
 
Top