Fiat (Stilo) - Generalni pregled

Fiat (Stilo) - Generalni pregled

Član
Vec godinu dana tjeram svog Stila i osim ulja i brisaca nista mu mijenjao nisam. Pri kupovini mi je covjek rekao da mu je skoro radjena (prije nekih 30 hiljada) i da nema potrebe da ja bilo sta mijenjam.
E sad, ja bih cisto preventivno volio da prekontrolisem cijelo auto, uzduz i poprijeko...koliko je to vec moguce, da mi se ne bi desilo da ostanem negdje u putu zbog nemarnosti. :) Zvao sam AC Fiat, tamo ta usluga kosta 50KM. E sad...pare nisu toliki problem, ako znam da ce se to provjeriti kako treba.

Pitanje koje ja imam je sta oni sve mogu provjeriti, koliko je to mjerodavno i da li je AC Fiat najbolji za to? Vrijedi li uopste ici na tu dijagnozu? Svjestan sam da niko ne moze sa sigurnoscu provjeriti opste stanje auta, ali eto....zato i pitam koliko je pametno da ovo ispregledam. 50KM nije ni malo na danasnjem vaktu...obicna dijagnoza je 30, a ta neka detaljnija je 50...
 
Član
kao sto rece kolega, hota je strucnjak za italijanska vozila, nazovi ili otidji
evo broj 033 473 303
e mail hota@hotatuning.ba
adresa aleja bosne srebrene 60
 
Član
mogu ti oni na servisu reci par stvarcica vezano za ovjes ako je koji selen stradao i slicno, mogu i dijagnostiku spojiti ali ako tebi ne izbacuje nikakvu gresku,ni od toga neces imati mnogo koristi. Jedino sto je bitno je stanje motora,tj. remenovi, spaneri, vodena pumpa itd,a to je tesko dijagosticirati,najbolje je kad se zna prije koliko je mjenjano po servisnoj knjizici.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Mozda bolje da Hoti odes... ne znam opet, reci ce ti sugradjani bolje ;)
Cuo sam za Hotu naravno...cuo sam i da je skuplji od Fiat servisa. Evo gledam mu na sajtu, pise "Naš tim su mladi stručnjaci za automehaniku koji svojim znanjem...", sto bi znacilo da to sto ja hocu sigurno nece odraditi Hota licno...pa mi na kraju isto dodje. :)

dumpors je napisao(la):
mogu ti oni na servisu reci par stvarcica vezano za ovjes ako je koji selen stradao i slicno, mogu i dijagnostiku spojiti ali ako tebi ne izbacuje nikakvu gresku,ni od toga neces imati mnogo koristi. Jedino sto je bitno je stanje motora,tj. remenovi, spaneri, vodena pumpa itd,a to je tesko dijagosticirati,najbolje je kad se zna prije koliko je mjenjano po servisnoj knjizici.

To mi i jeste problem. Ne dobijam nikakv greske na kontrolnoj tabli. A najbitnije mi je da provjerim stanje motora i sta uz to ide...a to je izgleda bas relativno. Servisnu knjizicu nemam, samo taj papir od zadnjeg velikog servisa u Italiji. Ali ko zna...ono mi je mogao odstampati ko je htio. :)
 
Starday je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Mozda bolje da Hoti odes... ne znam opet, reci ce ti sugradjani bolje ;)
Cuo sam za Hotu naravno...cuo sam i da je skuplji od Fiat servisa. Evo gledam mu na sajtu, pise "Naš tim su mladi stručnjaci za automehaniku koji svojim znanjem...", sto bi znacilo da to sto ja hocu sigurno nece odraditi Hota licno...pa mi na kraju isto dodje. :)


Ti si cuo za Hotu i procitao nesto na njihovoj stranici i ti imas odmah zakljucak???
Njegovi "mladi" radnici Kina i Adin su rastavili i sastavili fiata koliko ti neces vidjeti na cesti za zivota, nemoj lupati napamet, Hota je tu svaki dan i on ce ti ako insistiras sve sam pregledati ....
 
Član
milanelo je napisao(la):
Ti si cuo za Hotu i procitao nesto na njihovoj stranici i ti imas odmah zakljucak???
Njegovi "mladi" radnici Kina i Adin su rastavili i sastavili fiata koliko ti neces vidjeti na cesti za zivota, nemoj lupati napamet, Hota je tu svaki dan i on ce ti ako insistiras sve sam pregledati ....

Ma pogresno si me razumio druze. Naravno da ne kazem da oni nisu strucni, vec da ne pravim razliku izmedju njih, fiatovog servisa ili recimo Dine Zagorca. :)
Al kakogod...zvao sam te momke, sljedece sedmice ce mi zakazati termin. Rekli su da pregled traje oko pola sata, a u Fiat servisu su mi rekli da je to minumum sat i po, jer dosta stvari se ima pregledati. Ali necu biti bezobrazan pa reci da to ovi kod Hote sfusere...reci cemo da su 3 puta brzi. :)
 
Član
Mozes ti otici slobodno i u kakav drugi servis ba ;) ne trebas traziti striktno za Fiata da ti pregledaju auto (ovejs,trap,kocioni sistem...)a taj motor je zmaj :cool: samo mu sipaj Seleniu WR i ne sekiraj se :icon_biggrin: vidi kada ti je zamjenjen zupcasti remen i to sto ide jos kod njegove zamjene(vodena pumpa,spaner,roleri),pozeljno bi bilo da zamjenis ulje u mjenjacu i kocionom sistemu ,posto to niko nije dirao sigurno od kada je auto sislo sa proizvodne trake..
 
Član
kakav hota...za njega i njegove momke koji su doduse prosjecni majstori sto znaci doktori za pojedince kompjuter(dijagnostika) je jos uvijek neka cudna sprava koja svakog momenta moze da pregori...toliko o njemu i kompjuterima..
 
Član
bbi8 je napisao(la):
kakav hota...za njega i njegove momke koji su doduse prosjecni majstori sto znaci doktori za pojedince kompjuter(dijagnostika) je jos uvijek neka cudna sprava koja svakog momenta moze da pregori...toliko o njemu i kompjuterima..

Pa druze jesi se ti prijavio na forum da nas zezas sto ti je dosadno ili??? Jedini hota ima Fiat Examiner kao u fiatovom servisu,znaci originalnu dijagnostiku za sve modele fiat/alfa/lancia!!!!!!!!!
 
Član
Ima, znam...al kad mu se 2 pua moras vracati da ti izbrise ono treperenje da promjenis ulje, i kad vidis da od vracanja nema nista jer svaki put ti kaze sad je ok izbrisano je sve..sjednes u auto das kontakt ono opet treperi...
E sad dal je do toga sto su preoptereceni poslom, dal je sto nisu predani radu, dal je sto njih boli ku.ac sto to sve neko placa...
Kazem, fino rade kad hoce, doktori su za pojedince al malo se ponekad neozbiljno ponasaju ne shvataju da to sve skupo kosta i da su daleko od jeftinih majstora...
 
Član
bbi8 je napisao(la):
e sto nisu predani radu, dal je sto njih boli ku.ac sto to sve neko placa...
Kazem, fino rade kad hoce, doktori su za pojedince al malo se ponekad neozbiljno ponasaju ne shvataju da to sve skupo kosta i da su daleko od jeftinih majstora...

Tako mozemo reci za svakog zivog majstora...ja sam Zagorca jednom pitao da li bi mi mogao podici onu plastiku ispod motora, posto se bila dal otkacila, dal spustila...pa je na najmanjoj prepreci strugala...on mi je rekao da to stoji dok ne otpadne i kad otpadne, to je to...ne treba ti vise. A covjek je na glasu kao dobar majstor za Fiata. I ja to ne sporim...al kad mu je nesto mrsko, dobije se odgovor kao sto sam ga ja dobio.

Izgleda da je ono sto nam najvise treba kod majstora ustvari sreca...pa onda strucnost i ostalo. :/
 
Član
zalosno...a ta plastika nije ispod 150km..kontas..neko ih lako zaradjue a neko jadan 7 dana za te pare radi...
Po meni je to neozbiljno...al j ga...upravu si kad kazes da nam treba sreca...
 
Top