fiat stilo 1.9JTD lampica

fiat stilo 1.9JTD lampica

Član
prvo da se pohvalim postao sam vlasnik stilaca, 2005god. 1.9JTD 2005god.
eh vcrs sam se malo vozikao,kruzio po gradu i nakon nekog vremena dodjem kuci, medjutim dobijem poziv da dodjem na pice upalim auto i krenem i upali mi se jedna narandzasta lampica i auto mi izgubi vucu, lampica je ista kao ova na slici ispod, sta mi se to ujebalo i sta mi je moglo otici?


Uploaded with ImageShack.us
 
Početnik
Lampica kontrolne jedinice motora.Nemozes nista znat dok ga neprikljucis na dijagnostiku jer moze biti mali milion stvari,npr od protokomjera do nekog senzora obicnog.Ugl dijagnostika ce reci sta je snjim
 
Član
Ne pali stilo to kad je protokomjer,nije kao kod vw! Jel ostala da gori? A moze biti svasta,dijagnostika obavezno! Senzor radilice je bio jednom drugu kad je to palio!
 
Član
najgore mi je to sto mi je izgubio vucu, znaci auto tromo isto da ima 15ks a ne 115..
 
Član
kod pezoa zna ubacit u safe mod, ako je nestopokvareno i skroz trommo sto ti kazes, dijagnostika i znat ces sta je..sretno..
 
Član
elmir je napisao(la):
najgore mi je to sto mi je izgubio vucu, znaci auto tromo isto da ima 15ks a ne 115..

Onda obavezno na dijagnostiku , kod mene na puntu sija vec 1 godinu auto radi normalno :icon_smile:
 
Član
Ja do sad nisam vidio FIjATa da mu ne gori ova lampica. Znači, svakom sa kojim sam se susreo gori, a isto tako svakom je druga priča, većini uopšte ne smeta što gori, nema promjene nikakve u ponašanju auta. Ako ti je izgubio vuču, nećeš riješiti preko foruma već znaš šta ti je činiti.
 
Član
elmir je napisao(la):
najgore mi je to sto mi je izgubio vucu, znaci auto tromo isto da ima 15ks a ne 115..

To je jer sad radi u safe modu,sto znaci da sto prije trebas na dijagnostiku pa vidi sta je tacno da znas! Da je upalio i ugasio samo lampicu to ne bilo nista zabrinjavajuce,ali posto je ostao u safe modu rijesavaj to!
 
Član
narucen sam ujutro u 9 na dijagnostiku u servisu pa cemo vidjeti do cega je bilo, malo mi je bilo krozz glavu proslo da nisam reko slucajno nasuo lose gorivo posto sam sipao na nekoj benzinskoj na putu prema kuci kad sam ga uzeo i pomislio sam da je mozda lose gorivo bilo i odem naspijem ponovo ovdje gdje uvijek sipam ali opet isto.. ujutro ce se sve rijesiti ;)
 
Član
Lose gorivo nista vise mjenjaj pumpu ako nije nesto vise samo nemoj da ti mjenjaju ono sto nije;) znas kakvi su mehanicari vidi da nije zacepljen turbina itd;)
 
Top