Fiat Seicento - problem

Fiat Seicento - problem

Član
Postavljam temu u ime rodjaka. U pitanju je Fiat Seicento 1100cm3 benzin, 2003. godiste. Problem je sljedeci:

Cesto se zna desiti da se ugasi pri paljenju. Mora drzati malo stisnut gas, inace bi se ugasio. To je uglavnom kada je hladan, kada ga ujutro pali ili sl. Zimi je to najcesce, bez gasa bi mu se skoro svaki put ugasio. Takodje, nekada se sam od sebe ugasi. Recimo, tek ga upali, krene malo rikvercom i kada krene naprijed, ugasi se.
I jos jedna stvar koju je primjetio...kada ga u voznji prebaci iz druge u trecu...i poslije predjenih nekih 50-tak metara u trecoj, kao da malo zatrza...kao da nema snagu.
Rad u leru je neravnomjeran...kaze da se nekada nije maltene ni cuo do kradi...dok sada se cuju kojekakvi zvukovi. Nista strasno, ali ni blizu kao sto je bio.

Uglavnom, on samo trazi smjernice...sta bi otprilike moglo biti u pitanju i najvaznije, kome da se obrati za popravku. Bio je kod majstora u Lukavici, koji je da kazem poznatiji majstor za Fiata (iza Picerije Knez) i covjek mu nije rijesio problem. Zato i postavljamo ovu temu. Ne zna da li je uopste u pitanju elektrika ili mehanika.

Svi savjeti su dobrodosli.
 
Član
Nadam se da nije glupo ako pitam...sta je FPR? :)
I savjet...kome da odem da mi to prekontrolise?

Ja jos ne mogu da shvatim da je problem naci dobrog majstora za Fiat, a Fiata ima ih koliko i VW masina... :icon_evil: Srecom, ja svog Stila vozim vec 2 godine bez kvara...al tacno me strah sta ciniti kada (tj ako :) ) se nesto pokvari.
 
Top