Fiat Seicento, ljuti autić :)

Fiat Seicento, ljuti autić :)

Hvala svima na podrsci!! :)
Pokusacu da napravim nesto od njega a da ne unistim njegove najvece vrijednosti: izdrzljivost i okretnost sto je u tuningu tesko..
Ali ipak cu se potruditi :)
Sto se tice boje, i meni je trenutna sasvim ok, samo eto, vec je gledam 10 godina pa valjda dosadila xD
A upravo je razlog zbog kojeg necu da ga mjenjam, to sto je u porodici od moje 7 godine, on je fakticki dio porodice :)
U svakom slucaju obavjestavacu vas redovno o radovima kad ih zapocnem.
Pozdrav svima!
 
Član
samo nemoj puno oko motora čeprkat da ne bude problema zna se to zeznuti pogotovo na ovako maloj kubikaži zato čuvaj ovaj bombon a ostalo samo naprijed
 
Član
Izvinjavam se, slike nisu radile. Evo ponovo:

zwcs945f956cfeae615e27f.jpg

euhw045f956cfeae615e27f.jpg

1w7z2j45f956cfeae615e27.jpg
 
Slike su extra.
Tu se radi o novijem modelu sa 1.1 motorom.
Sto se tice motora, nemam ja njega sta puno ceprkati.
Samo poboljsat dovod i odvod vazduha i goriva da ga malo procepi xD
Uglavnom, raspitao sam se medju momcima koji su vec takve stvari radili na Seicentu i svi kazu da nemaju problema, ipak su to lakse modifikacije, po njihovim rijecima, stavise, te modifikacije nisu ni bog zna sta, oni kazu da se iz ovih malih motora moze izvuc i do 100 konja!!
Ali tu se vec radi o teskom tuningu, sto naravno smanjuje vijek trajanja motora i trazi mnoge druge skupe modifikacije oko vjesanja i karoserije.
U sustini dovoljno je uraditi ono sto sam ja naveo gore da bi se dobilo par konja i ako nista da se dobije osjecaj da je auto brzi.
Sve u svemu, ja sam sretan sto uopste imam bilo kakvo auto tako da sad ne pretendujem nista posebno.
Pozdrav svima.
 
Član
Simpatican autic imam prospekte kad je tek izasao donio ih iz salona bas sam se divio onoj abarth verzij :cool:;)

Imas ambiciju samo polako da se to sredit da extra izgleda ima i po netu dobrih fotki za pokupit koju ideju :cool:

Ima u nekom broju power tuninga bijeli jedan predstavljen lijepo izgleda :icon_smile:
 
Da ima u power tuningu bijeli, jedan momak iz rijeke (hrvatske).
Fino ga je sredio, kontaktiro sam ga i pokazao mi je neke slike na facebooku.
Dobio je mnoge nagrade za farbu, kao neka biserna bijela.
Ma fin autic, ja sta, ima mnogo potencijala:cool:
 
Društvo.. napokon prošla je zima pa sam očistio temeljno auto..
Planiram da ovog ljeta počnem sa modifikacijama..
Razgovarao sam sa mnogo ljudi i zaključio da treba dobro da razmislim koje ću modifikacije da uradim a koje ne..
Za početak odlučio sam da nabavim fine alu felne (13 ili 14 inča) i neke kraće opruge pošto je sada kao terenac :lol:
Boju neću mjenjati, raspitao sam se kod par lakirera i svi mi preporučuju da ostavim ovu boju jer je extra očuvana (još + je metalik)..
Ima par sitnica estetskih koje ću da pokupim sa Abarth i Sporting verzije..
Npr. blatobrane, spoilere, suknjice i to.. a enterijer planiram samo osvježiti novim bojama..
Sve u svemu, odlučio sam se za styling..
Što se tiče motora, staviću filter i doradit izduvni sistem tako što ću skinuti silencijator (prigušivač) pa će da se čuje mnogo agresivnije (već ispobano kod jednog momka na istom autu tako da nije rizikanta operacija)..
Planirao sam da stavljam leptirasta tijela na glavu motora da više vuče (to vam je ono kao kod američkih velikih motora, onaj usisnik koji viri iz haube, samo što je u mom slučaju pod haubom) samo što taj dio košta 900€ tako da sam odustao od toga..
Čisto ću da poboljšam dizajn i zvuk.. Za sad samo to..
Već sam počeo da ganjam cijene i ljude koje će sve to da urade..
Jedva čekam ljeto :icon_smile:
Usput, evo par slika..
[attachment=32568]
[attachment=32569]
[attachment=32570]
[attachment=32571]
Pozdrav svima!
 

Prilozi

  • 2000%20(2).JPG
    2000%20(2).JPG
    89,6 KB · Pregleda: 13
  • snv30778wp6.jpg
    snv30778wp6.jpg
    126,7 KB · Pregleda: 12
  • DSC_0090-1.jpg
    DSC_0090-1.jpg
    89,5 KB · Pregleda: 13
  • 185620_1.jpg
    185620_1.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 14
Član
Ne kontam nikako ove 4 slike, ali dobro. Ovo je tvoja garaza, sinak, tvoj auto, a ne neke slike bez veze od nekih tamo nidje veze auta.;)
 
Top