Fiat Seicento, ljuti autić :)

Fiat Seicento, ljuti autić :)

Zdravo svima, evo nakon što sam se predstavio otvorio bih novi post o svom Fiatu Seicentu.
[attachment=30363]
[attachment=30364]
[attachment=30365]

Auto ima motor od 900 kubika i ima samo 40 konja (za sad :D) jer u planu imam štošta:

- motor:
sportski filter,
spotski izduvni sistem,
veća leptirasta tijela sa Punta,
povećanje pritiska goriva
i na kraju elektronika;

- vješanje:
sportski amortizeri,
sportske opruge (-30mm),
alu. felne 14''
sa niskoprofilnim gumama 175/50;

- styling:
novi blatobrani sa Abarth varijante,
suknjice,
krovni spoiler,
potamnjena stakla,
modifikacije na farovima,
kompletno farbanje vozila u metalik tamno-crvenu
+ razni radovi u enterijeru
kao novi volan,
nova ručica mjenjača,
nova sjedišta itd.

To će me izaći par hiljada ali naravno ne planiram sve preko noći xD

I isplatiće se jer bi na kraju mogao ovako da izgleda :D
[attachment=30366]

Komentarišite!!
 
Član
:cool:
Uvijek mi je bio simpatican. Jes' da mu je motoric kao u Yugu 45, samo slabiji, ima neki svoj smek! Srecno u radovima, a inace, cisto bez veze, prvu verziju Seicenta za rally je testirao licno Michael Schumaher! :cool:
 
Da u pravu si, sličan je kao kod Yuga 45 samo što ima par konja manje i ima elektronsko paljenje umjesto karburatorskog te ima katalizator. Ipak nije mogao više da opstane jer po novim standardima koji nalažu da motori budu sve čišći on jednostavno nije mogao više da se usavrši te je izbačen iz proizvodnje. Ja imam tu posljednu seriju. :)
Taj motor je stvarno jako dobar, nijedan kvar za 10 godina!!
Dobro, vjerovatno na to utiče i način na koji je vožen te to da je uvijek vožen po gradu ali opet fantastično..
Ovaj je motor šta više nastao 1955 kad je Fićo bio aktuelan, ali je tad imao oko 600 kubika, pa kasnije 800 i na kraju 900 jer je opet zakon nalagao da motor mora imat minimalno 800-900 kubika.. Naravno, stalno je usavršavan.. Uglavnom na internetu sam vidio razne stvari, kako su samo neki ljudi sredili ovo auto.. Prave mašine, jedan lik je čak ubacio 1.4 motor sa dve turbine xD Luđak!!!
Al ajd, već sam previše napisao xD
 
Član
Drug, ovo je prava zujalica u najavi :cool:Jedino mi se ne svidja zadnji deo i ove stopke, al Boze moj, da ima savrsenog auta, svi bi ga pravili i imali....samo ti rokni neki turbak pod haubu i ZUUUUUU
 
mogu ti rec fin autic,simpatican i idealan za pocetnika,sredi ga po svom ukusu i bice prava mala zujalica,srecno u predstojecim radovima.........;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
čestitam na entuzijazmu,al osobno nebih nikada ovakvo auto počeo sređivati:icon_smile:

potpisujem...vise mi je ovo auto za posao-grad malen spretan i sl...tih bi par hiljada ja investirao drugacije
 
Član
Dosta planova ali ako budes sve uradio kako treba rezultat ce biti samo takav. Seicento se da odlicno srediti evo ti par prijedloga jedne zvijeri iz Beograda ;)
EuhW0-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

ZWnUi-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

ZWCS9-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

1W7z2J-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg
 
Početnik
dobar PRCO .. mores ga parkirat gdje hoces .. lijep i ocuvan .. sretno u radovima i da te neiznevjeri jos barem 10 godina :cool:

kAcA je napisao(la):
Dosta planova ali ako budes sve uradio kako treba rezultat ce biti samo takav. Seicento se da odlicno srediti evo ti par prijedloga jedne zvijeri iz Beograda ;)
ZWnUi-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

ZWCS9-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

1W7z2J-42b1f2182eaade48641bb6402d7ecc21.jpg

kaco popravi slike nevide se:lol:
 
Član
Lep auto, uvek me je privlacila ova klasa Fiata, eto ukoliko si vec informisan o ovom automobilu i njegovim potencijalima ocekujemo od tebe svoj auto odrzavas i ako vec zelis, da preradis sa ukusom (bad look :smajli31:)...
Najbolje bi ti bilo da potrazis sportinga na nekom otpadu i da ga prepakujes bez napada na fabrickog tunera... Boja ti je prelepa, mislim da ces nekom bordom varijantom samo zatvoriti ionako malen autic...
Nisam najpametniji, al eto morao sam napisem koju rec sugestije jer mnogo volim ovaj model.
;)
 
Član
Lijep autic...ali je maleeeen.... :lol:
Sala mala...moj komsija je prije nekih godinu dana uvezao iz Svicarske jedan dobar primjerak...bio je veoma slican onom,za koji si rekao da bi volio svog tako srediti...nemam pojma koja je masina u njemu bila (ako ih ima razlicitih,stvarno nisam upucen :icon_biggrin:),ali je bio dobroooo brz kroz grad...pozzzz ;)
 
Član
sretno tebi u radovima,odradi sve sto si zamislio,nesumnjivo je da ce auto biti ljepsi,ali ja se iskreno slazem s kolegama koji su rekli da ovaj auto nikad ne bi sredjivali,sta god mu odradis opet ce to biti auto u kojem se tesko okrenut,a kamoli nesto drugo,,ali na stranu to,tebi svaka cast,to sto si zamislio da odradis je ok,,i iskreno se nadam da ces i odradit,samo ubacuj nam slike,da pratimo tvoj rad;);)
 
Top