Fiat Punto, problem s motorom?

Fiat Punto, problem s motorom?

Član
Imam Punta 1.9 JTD. Nedavno sam isla na put, presla sam nekih 200 km, i primjetila sam da nakon zaustavljanja na semaforima moram dodati vise gasa nego inace, da mi se auto ne bi ugasilo. Upalila mi se i lampica 'tecnost za hladjenje motora pregrijana' (takav izraz je u prirucniku). Bila sam otprilike 2 km od kuce i nisam htjela da stajem. Pred samu zgradu ima uzbrdica i auto je jedva islo. Nikad do sad nisam imala problema ni sa uzbrdicama, niti sa duzim putovanjima.

U toku voznje ponekad se cuje zvuk kao da dodajem gas, a ne radim to. Ne vuce auto naprijed, samo postane bucno i smiri se samo nakon nekoliko trenutaka. Posto se ja nimalo ne razumijem u auta, upitala sam nekoga ko se kao razumije, i receno mi je da je problem s ler gasom i da to nije nista, da se ne brinem. Prosli mjesec sam ga registrovala, i na tehnickom je poceo to isto da radi. Radnici su bili iznenadjeni i pitali su mene "jel to on sam od sebe". I nisu mi znali reci tacno sta je, samo da je vjerovatno problem s pumpom.

Kao sto rekoh, nimalo se ne razumijem u auta, osim osnovnog, ulje, voda i sl.Zeljela bih da me uputite sta bi mogao biti problem, jer mehanicar meni moze reci stotinu stvari (i naplatiti ih) kad vidi koliko (ne) znam, a opet ne rijesiti problem. Hvala svima unaprijed! :)
 
Cuj upalila ti se lampica za pregrijan motor,i ti vozila jos 2km :banghead: ,dobro on ikako radi.Ja mislim da se mozes pozdravit s tim motorom,ili bar glavom motora.Unajmi ti sebi vozaca,jeftinije ti je nego popravljat :D
 
Član
Znam da nisam trebala, ali tad mi je bilo bitno samo kuci da stignem, pa makar se auto nakon toga raspalo u paramparcad :D Vidjecu, mozda se uspije sta uraditi, mozda bude kakvog hajra. :D
 
Super Moderator
A sta nema punto kazaljku temperature? Je li bila gdje treba ili je otisla gdje ne treba?
 
Nabavi drugu tablu,ljepse je gledat u obrtaje i kazaljke :D,nadam se da nisi sprzila motor :D.Moj je punto tako prokuhao,mama sam rece sine idi vidi nesto svijetli haha :(,ali eto nista mu nije bilo :) .
 
Top