Fiat Punto 1.9 jtd - ubrzanje

Fiat Punto 1.9 jtd - ubrzanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dobri su ovi jtd motori,, ja sam cijepao dukata 2,3 jtd:lol:
jest kombi ali cupa u pm;) i ovaj ide fino ali nekako se
cini da mu treba vjecnost do 100
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Ma ne treba mi to druže , ide Seat sasvim pristojno , samo hoću reći kad je sve serijski da je Punto osjetno brži ,pošto sam ga imao. Ali samo ovi noviji tipovi motora sa 63kw , oni prvi JTD sa 59kw uopšte ne idu tako dobro , i ne bih rekao da je samo 6KS razlika .

Aha pa dobro tako i podaci pokazuju punto 12.2, cordoba 12.5 0-100kmh samo nije to osjetna razlika :icon_question:

Na papiru nije tolika razlika ,al u vožnji se osjeti , posebno međuubrzanja.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Ma ne treba mi to druže , ide Seat sasvim pristojno , samo hoću reći kad je sve serijski da je Punto osjetno brži ,pošto sam ga imao. Ali samo ovi noviji tipovi motora sa 63kw , oni prvi JTD sa 59kw uopšte ne idu tako dobro , i ne bih rekao da je samo 6KS razlika .

Aha pa dobro tako i podaci pokazuju punto 12.2, cordoba 12.5 0-100kmh samo nije to osjetna razlika :icon_question:

Na papiru nije tolika razlika ,al u vožnji se osjeti , posebno međuubrzanja.
Neki auti samo ostavljaju takav dojam,posebno dizeli iako u stvarnosti uopce nisu tako startni.Meni se Clio 1.5 dci cinio jako brz i startan ali kad sam stao na crtu protiv Astre 1.9 tdci od 100ks koja je i puno teza(znao sam da ce biti brza ali ne toliko) razocarao sam se,ostavio me 100m na 400m,jbga a imas dojam leti Clio.Isti dojam sam imao npr u Golfu 4 tdi 90ks koji je zapravo relativno lijen auto ili npr kombiju Sprinteru.
 
Sajo,moze 100 km/h u drugoj brzini tacno,vjerovali ili ne :D a sto se toga tice,motor je 1.9 jtd,86ks,2003godiste je :D ide izvanredno,uz brdo skoro pa ko po ravnome :D eto danas kad sam radio s njim,povatah se sa jednim Golfom 2 GTI,i iznenadjen sam kakva su medju ubrzanja Puntu,pratio sam ga svuda,bukvalno ga 5metara nisam pustao da pobjegne,do 170km/h sam ga jurio uz branik,i kasnije smo obadvoje usporili jer je patrola bila blizu,ali iznenadjen sam kako sam se drzao sa GTI_em. . Dosta je pouzdan Jtd u preticanju,od 100 do 160 km/h dodje dok trepnes :)
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
Sajo,moze 100 km/h u drugoj brzini tacno,vjerovali ili ne :D a sto se toga tice,motor je 1.9 jtd,86ks,2003godiste je :D ide izvanredno,uz brdo skoro pa ko po ravnome :D eto danas kad sam radio s njim,povatah se sa jednim Golfom 2 GTI,i iznenadjen sam kakva su medju ubrzanja Puntu,pratio sam ga svuda,bukvalno ga 5metara nisam pustao da pobjegne,do 170km/h sam ga jurio uz branik,i kasnije smo obadvoje usporili jer je patrola bila blizu,ali iznenadjen sam kako sam se drzao sa GTI_em. . Dosta je pouzdan Jtd u preticanju,od 100 do 160 km/h dodje dok trepnes :)

Yebo sebe prodajem gti-a:icon_eek:

Brate ne prosipaj se. Da je ispravan ili pravi gti bio ispred tebe, vidio bi ga par sekundi. Doslovno.
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
Sajo,moze 100 km/h u drugoj brzini tacno,vjerovali ili ne :D a sto se toga tice,motor je 1.9 jtd,86ks,2003godiste je :D ide izvanredno,uz brdo skoro pa ko po ravnome :D eto danas kad sam radio s njim,povatah se sa jednim Golfom 2 GTI,i iznenadjen sam kakva su medju ubrzanja Puntu,pratio sam ga svuda,bukvalno ga 5metara nisam pustao da pobjegne,do 170km/h sam ga jurio uz branik,i kasnije smo obadvoje usporili jer je patrola bila blizu,ali iznenadjen sam kako sam se drzao sa GTI_em. . Dosta je pouzdan Jtd u preticanju,od 100 do 160 km/h dodje dok trepnes :)
Zivahan je to autic i jtd su odlicni motori evo podataka

http://www.carsplusplus.com/specs2003/fiat_punto_19_jtd.php

Ipak golf gti je brze auto,punto je i nesto tezi od golfa(ima preko tonu) i ima slabiji motor Duja je nesto laksa i jaca ali stare su to krame i pitanje je u kakvu je stanju golf a i na 80 posto takvih duja je naljepnica gti a unutra npr karburator(ispravne takve duja je brze auto).Ali zivahan je to punto i dobar autic sigurno ;)
Zoranic MNE je napisao(la):
i vjerujte moze jos malo bolje da ubrzava :) natezao sam ga jednom 100 kmh u 2 brzini :) nego mi ga zao bas do kraja rastezat,znas kako jes sluzbeni ali necu bas da mu dusu uzimam inace ide ko promaja auto :) samo je malo nezgodno sto nema obrtomjer pa ne znam dje mu je crvena :) inace ovih 180 km/h sam vozio i jos moze :) al nije stabilan preko 130 kmh....
Nemoze ti ici 180 a kamoli preko sat ti laze i pokaziva 20ak vise to ti je skoro kod svih auta.
 
ne laze vjeruj mi GPS-om sam mjerio i ja sam sumnjao ali ne laze ;)
a to da je brzi GTI pa naravno!! Gti je zmaj od auta! ja nisam reko da sam ga iskidao nego da sam se dosta drzao :)


Ali ipak zivjeo TDI,JTD i ostali napredni dizeli :D

sledeci auto posle Bravo-a ce mi definitivno bit neki Golf 4 ili 3 TDI,ili Stilo JTD :)

nek se posle pomoli neki Golf2 GTI,kad mu ja zazvizdim sa nekom trojkom 110ps + chip :) hehe diesel power :D
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
ne laze vjeruj mi GPS-om sam mjerio i ja sam sumnjao ali ne laze ;)
a to da je brzi GTI pa naravno!! Gti je zmaj od auta! ja nisam reko da sam ga iskidao nego da sam se dosta drzao :)


Ali ipak zivjeo TDI,JTD i ostali napredni dizeli :D

sledeci auto posle Bravo-a ce mi definitivno bit neki Golf 4 ili 3 TDI,ili Stilo JTD :)

nek se posle pomoli neki Golf2 GTI,kad mu ja zazvizdim sa nekom trojkom 110ps + chip :) hehe diesel power :D
Sumnjem da ide toliko na sat:icon_biggrin: al ok.Gti 2 je zastarjelo auto svakako i nije nesto strasno brzi od tog punta na zavojitoj cesti mozda i nimalo posebno ima zasigurno slabije kocnice i lezanje ali realno stock i u normalnu stanju je brzi u ubrzanju.Ovdje na Neumskom mitu na 402 je malo brzi od cetvorke 130ks tdi jer je puno laksi bas kao i u podacima u tablicama i na zeperfsu,imaj to na umu.Jos kad ti tricu tunira sm chip tuning imat ce to 300 ks:lol: a trositi litar na 100km.Dizeli su svakako napredniji motori i manje trose ali onaj vrrrrrr zvuk benza kad predje 3000rpm se placa;) kao i svaki ceif jbga.Vozim nedavno par dana dci-a sluzbenog i sjedoh u mog gnjojfa getei i osmjeh mi se vrati na lice.
 
heh :) pa ja to isto kazem,brzi je GTI ali ne nesto puno,narocito u preticanju :)

sto se dizela tice,sledeci auto definitivno neki evo diesel,ali da benzinac ima zvuk ima :) sam vozim Fiat Bravo benzinac,i kad udari u blokadu osjecaj je full :D vozio sam jedno vrijeme malo ujakovog Golfa2 GTI-ja sa K-glavom,to je dozivljaj jedan :lol: on ima 50godina i dugo je samo GTI-je vozio i sam kaze nema im ravnih po brzini :) ali ostalo je lose,tipa troskovi odrzavanja,potrosnja i ostalo...


A tata mi ima cetvorku karavan t(di) 130ps 4 motion,auto je metak,drzi se odlicno,lezi ko pegla kroz krivine :D

ali ja bi sebi gledao da uzmem neku s 2 vrata da je sredjujem u German Style-u :)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Zoranic MNE je napisao(la):
Sajo,moze 100 km/h u drugoj brzini tacno,vjerovali ili ne :D a sto se toga tice,motor je 1.9 jtd,86ks,2003godiste je :D ide izvanredno,uz brdo skoro pa ko po ravnome :D eto danas kad sam radio s njim,povatah se sa jednim Golfom 2 GTI,i iznenadjen sam kakva su medju ubrzanja Puntu,pratio sam ga svuda,bukvalno ga 5metara nisam pustao da pobjegne,do 170km/h sam ga jurio uz branik,i kasnije smo obadvoje usporili jer je patrola bila blizu,ali iznenadjen sam kako sam se drzao sa GTI_em. . Dosta je pouzdan Jtd u preticanju,od 100 do 160 km/h dodje dok trepnes :)

Yebo sebe prodajem gti-a:icon_eek:

Brate ne prosipaj se. Da je ispravan ili pravi gti bio ispred tebe, vidio bi ga par sekundi. Doslovno.

Cudo bi bilo da i jedna tema prodje bez tvog pametovanja :D citam od pocetka temu i bas se pitam otkud nisi komentariso pa se zabrinuo reko da nisi bolestan :lol::lol:

:icon_exclaim: dobro ide ;) i sto je jos bitnije nisu skupi a ne trose puno :icon_smile::icon_smile:
 
Član
Ma kad zela kaže, mora biti tako
Zela ne prosipaj se ni ti.
vidiš kako auto nabra do 80 , k'o šale, a ganjo je se sa gti-om, ne sa bmw m3 pa da ga vidi samo na par sekundi.
Ne kažem ja ništa protiv golfa, jest on brži, al toliko koliko ti zela kažeš nije, i nikada neće biti
 
Član
dobri su ovi jtd motori,, ja sam cijepao dukata 2,3 jtd
jest kombi ali cupa u pm

ja sam se s drugom u ducatu 3.0 JTD 160 ks vozio 190 km/h mogo je jos malo ali je previse ljuljalo jer jer je onaj maxi visoki....a bio prazan...a uzbrdo ide ko lud....

nebi me cudilo da taj punto moze ici 200 km/h ipak je on lagan i a ima dovolnjo konja i okretnog momenta...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top