Fiat Punto 1.4 GT Turbo

Fiat Punto 1.4 GT Turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma nije on jos ni priblizno najbolji, imam stvari kamaru za uraditi, ide se polako, ali sigurno.

Potrebno zamjeniti:
prednje lafete sa kuglama
krajnice
spone
prednje diskove plus plocice
kociona crijeva

Onda cu se usuditi ici malo na podizanje snage, do tada nista, i ovako je bijesan ko sam vrag.

s1ck je napisao(la):
Brum Brum je napisao(la):
hvala dado, ima ih koliko ja znam 3 u sarajevu, jedan crni ( pokvaren neki mali kvar ), jedan crveni sa neregularnim papirima, i ovaj kod mene. Ima jedan u Travniku zuti, ima sivi u Tuzli, to je ono sto ja znam da se voza.

lijep je pravo, svidja mi se, samo kad legnu kakve ljepse felge i negdje si naveo bad look haubu meni to i nije nesto jer je moj ima (taj pokvareni:icon_biggrin:)
ljepse mi je ovak, ali druze tvoj auto i sretno dalje svidja mi se kako ga radis polako ali sigurno ;)

znam za ovo tvoje, moze se to drug napraviti brzo samo nadji dobrog majstora, uradi to ako ga vec prodajes.:icon_sad: mada mi zao tih farova, imas jako lijep primjerak Gtica
 
jos da mu celicne falcare nabacimo...donesi felge ostalo ti je gratis ...pod uslovom da nebudu boje kao sipka pod haubom :lol:
 
Član
hahahahah ma bice i to abd, samo dok uradim ove stvari oko mehanike: trap, motoric ler gasa, i tako. A nisam ti Aldine rekao da mozda uzimam jos jedan motor od njega pa ce lagano ko Cake na brusenje da ga pripremim za SM. A boja felgi ide u istu boju ko i sipka, moram je sa necime upariti, ili da uradim sjedista u ovoj boji hjahahahahahahha
 
Član
gdje si nabavio onaj blow off ventil novi sto si stavio i koliko si ga platio....i jel znas ti koji je to blow off ventil posto sam ja htio da stavimm kod sebe i neko mi rece da imas 2 vrste ventila i da moras znati koja je turbina pa onda traziti ventil????tvoja iskustva:icon_rolleyes::icon_question::icon_question:
 
Član
moja iskustva oko ovoga, kloc teski, veze nemam da me ubijes hahahah, dosao na autu kad sam uzeo, stavio samo odmah na pocetak jer fabricki on dodje na jedno metar i po crijeva, ja sam ga stavio na nekih 10cm crijeva, doveo crijevo od vakuma odakle je i islo.

ovako mislim da na ove manje turbine stavljas manji BOW jer ako je veci puno ti zraka izbaci i auto se gasi na nekim obrtajima, mada imas ove sto imaju stimanje koliko ce izbaciti zraka, pa time i nastimas da ti auto fino radi. Ovaj kod mene je na Ebayu 100 eura, mogu potraziti link ako bas hoces ovakav. Ima ti Novica prodaje BOW ali opet neznam jeli ti vozis dizel ili benzin, ovakvi dodju na benzincima, imas neke za dizele o njima veze nemam blago receno.
 
Brum Brum je napisao(la):
hahahahah ma bice i to abd, samo dok uradim ove stvari oko mehanike: trap, motoric ler gasa, i tako. A nisam ti Aldine rekao da mozda uzimam jos jedan motor od njega pa ce lagano ko Cake na brusenje da ga pripremim za SM. A boja felgi ide u istu boju ko i sipka, moram je sa necime upariti, ili da uradim sjedista u ovoj boji hjahahahahahahha


neznam za motor,znas svoje...ja ga nebih nesto puno cackao...doveo bih sve u fabricko,tj ispravno stanje pa koliko ide da ide,za svoj cejf,ne za cejf drugih...opet svako ima misljenje za sebe...sto se mene tice mozes mu napraviti i hidrauliku da se sam mjenja na dugme,spojis par dzekova i cheraj za Zivinice :lol:

zar nisi vec spominjao sjedista...da te Rabija iz finansija nagovorila da ce biti u lila varijanti :D :lol::lol:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
Brum Brum je napisao(la):
hahahahah ma bice i to abd, samo dok uradim ove stvari oko mehanike: trap, motoric ler gasa, i tako. A nisam ti Aldine rekao da mozda uzimam jos jedan motor od njega pa ce lagano ko Cake na brusenje da ga pripremim za SM. A boja felgi ide u istu boju ko i sipka, moram je sa necime upariti, ili da uradim sjedista u ovoj boji hjahahahahahahha


neznam za motor,znas svoje...ja ga nebih nesto puno cackao...doveo bih sve u fabricko,tj ispravno stanje pa koliko ide da ide,za svoj cejf,ne za cejf drugih...opet svako ima misljenje za sebe...sto se mene tice mozes mu napraviti i hidrauliku da se sam mjenja na dugme,spojis par dzekova i cheraj za Zivinice :lol:

zar nisi vec spominjao sjedista...da te Rabija iz finansija nagovorila da ze biti u lila varijanti :D :lol::lol:

ma htio uzeti jedan nek se nadje, nije skup. A onda kod Cake na full osvjezavanje, lagano koliko novci dozvole, i onda ga samo navrnem kod sebe ispod haube, da sam rahat ( sa mozgom nikad :lol: ) pa onda sve ostalo. Znas mene ja sve uradim na autu pa ga onda prodam.:lol:
nemoj me ba otkrivati, Rabija mi je sponzor za ovu sezonu :lol:
 
Član
Uradjen zadnji trap:

19022011197800x600.jpg

19022011199800x600.jpg

19022011200800x600.jpg

19022011201800x600.jpg

19022011202800x600.jpg


Uskoro idem na prednji, lafete, krajnice, spone, gumice balans stange, i postavljanje gewindi.
 
Član
Razumijem te brum, jucer sam zavrsio tu vrstu osvjezavanja samo ne na trapu vec motor, mjenjac i kocnice. Samo neka je sve ispravno.
 
Član
prvo mehanika pa sve ostalo:

A danas sam uradio malo i na estetici, fujjjj kakvo je bilo stanje, ali sada je:
Skinut volan:
20022011203800x600.jpg


Stanje volana, poderana koza, ofucan, izlizan:
20022011204800x600.jpg

20022011205800x600.jpg


Skinuta stara koza, radio se kalup za novu:
20022011206800x600.jpg

20022011207800x600.jpg

20022011208800x600.jpg


Šila se nova koza za mjenjac:
20022011209800x600.jpg


Volan:
20022011212800x600.jpg


Koza mjenjaca:
20022011214800x600.jpg


Kugla mjenjaca:
20022011213800x600.jpg
 
Član
odlicno ispalo. ko je radio zamjenu koze na volanu, i koliko te to zadovoljstvo kostalo ako nije tajna, posto i mene ocekuje taj posao na peugeotu 206.
 
Član
esmer iz visokog je radio. momak je fakat prva liga i radi extra svoj posao. radi sve od koze sto se tice auto unutrasnjosti. kaze jedino nece da radi krov (plafon) jer kako kaze nema tog ljepila koje ce drzti kozu na plafonu kad se on ugrije na suncu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top