fiat bravo gubi antifriz posle zamjene :/

fiat bravo gubi antifriz posle zamjene :/

Član
nema logike da ti je nesto stradalo, mislim ako je vec sve bilo ok prije zamjene, to je nesto prilikom zamjene usrano, moze biti ovo sto dragon kaze

ja samo znam da ove stvari izludjuju covjeka nacisto, ja sam se napatio ko niko svegami, ne bi to nikome pozelio i iskreno se nadam da ti je neka glupost u pitanju
 
Član
Nakon zamjene trebao si ostaviti motor da "odradi" Obicno treba dosuti oko pola litre ;) Mislim da nemas razloga za brigu ;)
 
AnDel je napisao(la):
problem sam primjetio kad sam zamjenio antifriz, prije toga je gubio malo vode ali vrlo malo, nista sto bi me zabrinulo...

Dakle, ti si imao taj isti problem i prije zamjene antifriza samo što je antifriz puno masniji od vode pa puno lakše iscuri na toj već postojećoj pukotini...sad gdje pušta, to je priča za sebe.
 
Član
niksa je napisao(la):
Nakon zamjene trebao si ostaviti motor da "odradi" Obicno treba dosuti oko pola litre ;) Mislim da nemas razloga za brigu ;)

nadam se da je tako , vrlo moguce jer nisam nista dirao do danas nakon zamjene, hvala ;)

@gazija bio je i prije antifriz a potrosnja je bila zanemariva u par mjeseci dospem po dec-dva, sto nije nista opasno, a sad mi je uzeo 6deca za 100 km ;)
sutra cu znati do cega je vjerovatno ;)
 
Kad se sipa voda nanovo zajedno sa antifrizom, na ugasen motor naspes 1l vode pa 1l antifriza i onda upalis motor da radi.. i polako dosipas vodu i antifriz naizmjenicno da to fino motor u radu izmjesa te na taj nacin nece stvarati zracni jastuk.. ako odmah naspes previse vode, jednostavno se stvori zracni jastuk, auto se pregrije i samo izbaci vodu.. to je sto se tice zamjene i ozracivanja sistema... a sad ako negdje gubi tecnost, moze biti svasta... rekao si da ti je prije jako malo gubio vode sad kad si zamjenio vise, moguce je da novi antifriz "probio" mjesto gdje je prije pomalo "isparavala" voda.. prati malo kako se ponasa, vozaj malo pa dospi.. ako bude kontinuirano gubio tecnost onda definitivno imas ozbiljniji problem sa gubitkom vode... sretno druze ;)
 
Član
da javim da je sve sredjeno, ispoceka je gubio puno zato sto nije se sve uredno slozilo nakon zamjene, pa sam dosuo litar..
kasnije je gubio po malo po dec dva povremeno, negdje pustao, uzeo sam ABRO prah protiv curenja sasuo i rijesio problem , sad ne curi ni kapi :)

znaci moze se problem rijesiti s prahom, najjeftinije :)
 
Član
znam da nije, al' s obzirom da ne mogu sad mjenjati kojesta (vjerovatno na termostatu pusta negdje)...ovako neka bude koliko moze onda cu uraditi po ps -u ;)
 
Član
Možda u kombinaciji s jajetom! Sam? Nema šanse. Doduše ima prahova koji baš drže, čitavu večer:D
 
Član
da ti nije možda curilo u kabinu? onaj mali hladnjak, nisam ni ja primjetila dok nisam nakon zime prvi put usisavala auto, stavila ruku na tepih a ono pola ruke mokro, dignem gumeni tepih a ono lokva :S
 
Član
-sanja- je napisao(la):
da ti nije možda curilo u kabinu? onaj mali hladnjak, nisam ni ja primjetila dok nisam nakon zime prvi put usisavala auto, stavila ruku na tepih a ono pola ruke mokro, dignem gumeni tepih a ono lokva :S

ako mu je pustalo u kabinu onda su mu i stakla morala maglit sto se cesto zna desit..

ZELA GTI je napisao(la):
Možda u kombinaciji s jajetom! Sam? Nema šanse. Doduše ima prahova koji baš drže, čitavu večer:D

i ja bih malo 'bijelog' ZELA...:D...
 
Član
@sanja malo moguce da je curilo na mali hladnjak (i kod mene je bio tepih mokar pa sam sumnjao na to, pa sam sve vadio van oprao i osusio, i onda sam vidio da su odvodi bili zacepljeni pa sam to sredio i vodi vise ni traga sve ide kako treba)...

....neka sluzi koliko moze, namjenski je za to pa bi logicno da sluzi svrsi ;)

poenta je da se s tim moze srediti problem (ako bi neko imao slican), i produziti vjek trajanja nekih djelova, samim tim stedis i novce, a eto mjesec dana kapi nije pustio nigdje :)

ostalih prahova se man'te, hoce naskodit' :D
 
Član
Moze i toz od kafe da pomogne ja sam komsiji ostavljao da ima za usuti dok nije hladnjak promjenio;)
 
Top