fiat bravo 1.9 JTD ne pali

fiat bravo 1.9 JTD ne pali

Član
ljudi šta znači greška PRITISAK U RAILU.To mi je danas na dijagnostici izbacio_Ovaj me auto izluđuje 3 mjeseca.Palim ga normalno i vozim danima, onda mu odjednom dođe i neće da upali.E kad upali ide normalno.Neki dan na auto putu 170 bez greške.Ma može još.Pa opet,tak 10 ak dana pali pa kad mi najviše treba neće.Kad ne pali uopšte ga ne verglam,nego par puta dam kontakt i vratim kao da pumpa nabije pritisak i on upali.Čujem relej kad cakne i ugasi pumpu.Znači nije on.E da napomenem kad neće da pali čujem da se u rezervoar vrati nafta i neko burlanje kao da u naftu burla zrak.Na 4 dijagnostike sami išao,al danas mi je 1.put izbacilo grešku PRITISAK U RAILU.Ljudi mi pominju neki ventil visokog pritiska..Da li je moguće da je pumpa u rezervoaru zatajila za tren.Ama pomagajte ako je iko išta slično doživio.Filter sam zamijenio,kao i senzor broja obrtaja na radilici.Al dzaba.
 
Član
E drug imao sam ja nedavno isti problem kod jednog druga.
NJemu se to prvo pocelo desavati tako kao tebi pa kasnije nije mogao 5 metara pa se ugasi, okrenem 2-3 puta kljuc i on opet upali...
Nama se gasio kad mu dignes malo obrtaje pa ga vratis u manju da se podignu obrtaji negdje na 3 hiljade.Samo stane kao da pumpa zakoci.
Ovako, tri su stvari u pitanju, pumpa goriva, pumpa visikog pritiska i taj neki senzor pumpe visokog pritiska.
Da ti je pumpa ona bi te cesce zajebavala i nebi nista cuo kad okrenes kljuc na kontakt.Onda lupis po gepeku tamo gdje ti dodje pumpa i ona proradi (Sistem zvani EI Niš televizori) ;-))
Znaci ostaju ti najvjerovatnije pumpa visokog prtiska i taj usrani senzor visokog pritiska koji je bio kod nas.
Pokusaj ga naci negdje po otpadima i zamjeniti, mi smo ga nasli za 70KM i to sa stila koji ima motor JTD od 59KW, onaj najslabiji.
Ako ti ne bude taj senzor onda ti mogu dati broj od ovog lika od kojeg smo mi kupili dio pa ga nazovi da vidis za cijenu te pumpe, nama je trazio mislim 70KM.
Ako ti bude pumpa u rezervoaru mi imamo jednu jer smo je kupili tada kad je nama trebala a nije bilo do nje.
Mislim da je ovaj drug platio 120KM sa kucistem (Plovak sve ono komplet sto ide u rezervoar)
Nadam se da ti je jedan od ovih kvarova jer to nije kompleksno a na tom motoru ti se nema sta drugo pokvariti osim mozda jos senzora bregaste zbog kojeg se opet tako zna ugasiti motor ali nece da upali dok sene ohladi....
To krkljanje ti se cuje jer ti vrati gorivo u rezervoar kad izgubi pritisak sto ti opet ukazuje na one prve tri stvari koje sam ti rekao, pumpa goriva u rezervoaru, pumpa visokogpritiska ispod haube i taj senzor pumpe visokog pritiska koji dodje tu negdje kod te pumpe.
Nadam se da ces to rijesiti bez problema i za male pare, a taj auto ti je zmaj vjeruj mi, malo trosi jeftin za odrzavanje samo ako mu pretreses sve kad ga tek kupis, zamjeni kvalitetan zupcasti kais, spanere i vodenu i nema zime za njega.
AKo sta valja od fiata to ti je taj JTD.
 
Član
hvala ti jarane.Ja upravo sumnjam na ono što si ti rekao.Ići ću sistemom eliminacije jedno po jedno.Nema druge.Drug će mi dati pumpu u rezervaru pa ću probati par dana.Ako je do nje javljam ti se da mi daš broj čovjeka da mi pošalje pumpu brzom poštom.Al najviše sumnjam na taj ventil koji ne drži pritisak pa vrati naftu.
A to da je auto zmaj slažem se sa tobom.I svak mi kaže da je JTD jedan od najboljih dizela.Pa šta je mome ..bem mu...Da mali je potrošač i ide ko flak ali..Ja sam još u dilemi da l da stavim oglas da ga mijenjam za dobru dvojku vw jer sam sit i struje i senzora.Hvala ti jarane pa se čujemo

e da ne zaboravim,meni se ne gasi nikada u vožnji samo neće da upali.Pogotovo kad mu dignem obrtaje.Neki dan Sarajevo Zenica dignem ga 170 bez greške i auto još prima.Sinoć sam mormalno došao sa fudbala jutros neće da pali.Uzmem kod starog VW keca upali ko mina 1982 g.e pa jbg.Ne pričam ovo da bih hvalio neki brend a drugi kudio ne daj bože pa meni je ovo 4.fiat.Nego da dočaram koliko me je izludio
 
Član
Slusaj, nekad se stvarno zna zalomiti par kvarova za redom ali moras da znas da svaki auto koji se prodaje nije sigurno u perfektnom stanju, znaci treba odmah malo uloziti u njega u te glupe sitnice koje puno znace....
Ja kad sam prvi put kupio svoj fiat bravo jtd, morao mijenjati zupcasti, pakne, diskplocice, diskove, letvu volana, amortizere, lafete, krajnice, cetkice na alnaseru i alternatoru....
Jebo sam mu sve po spisku.
Nisam imao para pa kupio neki ofirne spanere i vodenu pumpu... drama, spaner zakocio nakon 10 hiljada umalo da mi pukne zupcasti kais... ajd rijesim to, zakoci mi vodena pumpa, umalo da mi pukne zupcasti kais, reklamiram pumpu, nakon 10 hiljada opet zakoci i ta nova vodena pumpa, umalo da mi pukne zupcasti kais....
Jebo mater prodavcu tih pumpi i dijelova (Ne znam koja je marka ali bih odmah napisao koja je marka da se i vi ne zeznete i kupite to smece)....
Eh onda promjenio pristup.... kupio originalne monroe amortizere i platio 30% skuplje, i danas nakon 260 000 predjenih kilometara sa njima su perfektni...
Kupim originalne plocice lucas, platim umjesto 60KM, 90Km, predjem sa njima 50 000Km, i tako pocnem kupovati originalne dijelove sto je vise moguce i umjesto da potrosim vise ono me ustvari dojde dosta manje i nemam brige sa tim dijelovima...
Od tad nista vise nisam mijenjao osim ovih potrosnih dijelova, zupcasti 3 puta, pakne jednom disk plocice, 4 puta i ulje 30 puta, sve ovo za 4 godine... i sad mu je na satu 350 000 i ko zna koliko je vracen... ne posustaje i dans takve prodaju po pijaci sa kilometrazom od "150 000"... kako da ne.
Znaci samo je problem u pristupu, bolje brate malo vise platiti dio i na kraju izbjeci havariju, duple troskove majtora i novih opet fush dijelova.
Auto je zmaj i ne pomisljaj da mijenjas za neku skulu staru 27 godina na kojoj se nista ne kvari zato sto ni nema to nesto da bi se moglo pokvariti.
Kazem ti da pumpa u rezervoaru ne moze tako rijetko, jer kad ona pocne da zeza to je dosta cesce, svakih par kilometara....
Slusaj kako ces da cujes da li ona radi.
Kad das kontakt treba da se cuje malo u gepeku kako zuji, tad kad ona zuji a on nece da upali, onda nije sto posto do nje.... to krkljanje se cuje kad se gorivo vrati u rezervoar pa ona opet mora da gurne gorivo do motora kroz kablove od goriva.
Isprobaj pa javi sta si ucinio.
 
Član
otvorio čep naćulio uho ona zuji,al ne pali.E sad da l je dovoljan pritisak koji ona druka.Ma bojim se tih dizna u PM reparirana je 130 eura,puno.Sve sam ja to izmjenio što si nabrojao i nisam žalio za dijelove.I amortizere,i disk pločice itd.Ali ovo me izludi.Mada vidim po forumima ljudi imaju sličnih problema sa svim modelima auta kad se zalomi,zalomi.Na kanalima i u garažama susrećem najmanje fiata a na njemu je zvono.Njemačka propaganda jbg
 
Član
A samo vidi koliko ih je na cesti, a sve se vise i vise vozaju, posebno francuzi, toliko su zavladali da su i njih poceli u veliko krasti...
Fiata em nece em nemogu ukrasti.
Isti su ti problemi vecinom ali to kad jednom rijesis nema dalje zime godinama.
Vids, ta pumpa u rezervoaru ni ne nabija neki pritisak, tu je pumpa visokog pritiska a tebi svakako izbacuje gresku sa pritiskom....
Ako ne bude do tog senzora nece nidoceg.... odmah udari na njega sledeceg!!! ;-))
 
Član
Eh da, obavezno to dogovori da vratis ako nemogne, pokusaj odmah negdje u Mostaru da se ne vozas dzaba.
Ako ti bude pumpa visokog pritiska to bi ti mogli ovdje jeftino srediti mislim 70KM i putni troskovi.
 
Top