fiat brava cuje se struganje

fiat brava cuje se struganje

Član
Pomoc ljudi... pocelo mi nesto kao da struze.. nije do sada bilo,malo prije izadjem na cestu i u drugoj brzini sam osjetio kada sam je lagano pustio cuje se nesto kao da negdje zakaca nesto i struze. Do cega bi moglo biti,gume imaju dovoljno prostora,do njih nije:icon_question:
 
Član
je li struze ili ko cuje se da '' ciči ''..mozda kad mijenjas brzine?..kad pritisnes kvacilo i pustis....da reko nije mozda druk lezaj...u mene je tako bilo otisao,sasuo se i ostetio i korpu..
 
Član
nije nije to,skoro sam to promjenio (set kvacila) nego kada pustim gas,tad je najmirnije i to struganje dodje. Znaci bude ono u drugoj brzini,vjerovatno bi se isto tako ponasalo i u vecim brzinama samo nisam htjeo dalje nastaviti voziti.
 
Član
ako ti struze bas jako i trese tablu u 2-3 brzini...znaci kada malo brze ides, moze biti do krsta poluosovine...
 
Član
ne trese,nego samo struze povremeno....ne osjetim nikakve smetnje osim tog zvuka.....prilikom voznje.
 
Član
da dodam,ovo sam osjetio kada sam vozio po finom asfaltu,znaci pustim gas i onda bruji na prednjem desnom tocku.
Ima li neko da bi znao? :icon_question:
 

7OZ

Član
Imao sam slican problem...malo jeste glupo ali meni je disk plocica grebala disk, to mi se desavalo i kad kocim i kad vozim slcno kao kod tebe, majstor skinuo tocak kaze hrda + ruzno postavljena bila. Kupio nove 70 km kostale evo vec 2god. super sve...odi provjeri nekosta te nista mozda je bas to... :icon_confused:
 
Član
7OZ je napisao(la):
Imao sam slican problem...malo jeste glupo ali meni je disk plocica grebala disk, to mi se desavalo i kad kocim i kad vozim slcno kao kod tebe, majstor skinuo tocak kaze hrda + ruzno postavljena bila. Kupio nove 70 km kostale evo vec 2god. super sve...odi provjeri nekosta te nista mozda je bas to... :icon_confused:

i meni se isto desava..pogotovo kad je mokro.. koju si marku kupio drug tih sto traju 2g????
 
Član
i ja sam imao taj problem kad sam vozao fiat tipa,kad krecem iz mjesta struze a u voznji nista...disk plocica se istrosila zamjenio i nije bilo problema :D
 
Član
Hvala momci....razlog je upravo rijesen,kako sam vozio po kamenitom putu kemencic se zaglavio i strugao,nije bilo nikakvih simptoma osim tog zvuka.. MOZE LOCK!
 
Top