Fiat 1.8 16v - varijator?

Fiat 1.8 16v - varijator?

Član
Nude mi se jedan stilo 1.6 16v u zamenu za brava. Auto je 2002.godiste, korektno izgleda samo se malo ponasa cudno zadnji trap preko rupa, kao da zatrese ceo auto, da li je to opasno? Dalje, sta je bitno pogledati kod motora, ti motori su navodno jako dobri, ovaj radi mirno, ide odlicno cak me i iznenadio kako prima gas?
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

dellas je napisao(la):
Nude mi se jedan stilo 1.6 16v u zamenu za brava. Auto je 2002.godiste, korektno izgleda samo se malo ponasa cudno zadnji trap preko rupa, kao da zatrese ceo auto, da li je to opasno? Dalje, sta je bitno pogledati kod motora, ti motori su navodno jako dobri, ovaj radi mirno, ide odlicno cak me i iznenadio kako prima gas?

to je kod svakih stila zadnji trap ko u kocijama tvrdi su...kod mog druga je jtd i isto sam ga pitao sta ovo lupa pozadi on tako i tak....ne moras oko tog brinut;)
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Vozam stila par godina i nazad sam mjenjao samo silen blokove.Ostalo sve ok..
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Ja vozim Stila 1.6, extra autic! Nazad je tvrd, tako da te to ne iznenadjuje! Za to godiste se nemoj iznenaditi kad pocne javljati gresku airbaga (ako je sa 3 vrata), ali resenje je kontakt sprej (ne wd40) i miran si najmanje pola godine! Sto se motora tice, ja sam prezadovoljan, potrosnja nije strasna, jos ako ima plin, vozis se dzaba! ;)
Ako te jos nesto interesuje, pitaj:icon_question:;)
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

dellas je napisao(la):
Nude mi se jedan stilo 1.6 16v u zamenu za brava. Auto je 2002.godiste, korektno izgleda samo se malo ponasa cudno zadnji trap preko rupa, kao da zatrese ceo auto, da li je to opasno? Dalje, sta je bitno pogledati kod motora, ti motori su navodno jako dobri, ovaj radi mirno, ide odlicno cak me i iznenadio kako prima gas?
zadnji selen blokovi otisli zato lupa! a taj motor je super ;)
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Ne lupa nista, vec se auto trese preko rupa levo desno, tj kao da se zaljulja, ali i ja tipujem na selene... Hvala svima na komentarima, razmislicu dobro;)
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Pa da trese to sam mislio ;) nakon zamjene selen blokova drugo auto...
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Predpostavljam, jos ja seo iz spustenog brava sa 16-icama i deluje mi kao da cu da se prevrnem svakog trenutka :) Lep je auto nema sta. Kakav je sa potrosnjom taj 1.6?
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

to je motor kao kod mene , jel tak (76 kw)
vidis da je odlican:cool:
ako je ostalo sve ok ostalo relativno mjenjaj, jos ako ne trazi doplatu onda obavezno :icon_biggrin:

p.s. potrosnja od 6 -10.5, kombinovano oko 8 l
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Gradske racunaj oko 10, otvorene oko 6-6.5! :icon_smile:
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

mogul ja dati jedan nepristrasan koment, jer nemam fiata, ali sam se vozio u oba

i ako nista brate stilo je izmislio zivot za brava, gledam na dizajn, necu da se mijesam u motorizaciju,, cini se kao dobra prilika:icon_smile:
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Malo me kolje ta potrosnja, gradska 10l benzina(1.4e/l je cena kod nas), a meni trosi 13-14l plina(0.7e/l), plus nije regitrovan(300e), plus nema felne, gume ocajne, ali je ipak stilo i 5 godina je mladji. U razmisljanju sam, razmislicu do ponedeljka...Ponuda je svakako korektna.
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

raptor je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Nude mi se jedan stilo 1.6 16v u zamenu za brava. Auto je 2002.godiste, korektno izgleda samo se malo ponasa cudno zadnji trap preko rupa, kao da zatrese ceo auto, da li je to opasno? Dalje, sta je bitno pogledati kod motora, ti motori su navodno jako dobri, ovaj radi mirno, ide odlicno cak me i iznenadio kako prima gas?

to je kod svakih stila zadnji trap ko u kocijama tvrdi su...kod mog druga je jtd i isto sam ga pitao sta ovo lupa pozadi on tako i tak....ne moras oko tog brinut;)
Ne bih se slozijo u mene nije tvrd tj jest ako pruduvas gume a prazno auto ne smije da lupa ako se odrzaje auto! ako nista bice ti manja potrosnja uostalom znas svoje auto ako ti je dosadilo promjeni na neko vrijeme pa oprobaj malo;)
Felge ostavi svoje predpostavljam da su ti dobre gume na njima plin isto prebaci ako moze...
 
Član
RE: Stilo 1.6 na sta obratiti paznju pri kupovini i iskustva?

Stilo je otisao i nisam ga uzeo. Da ne otvaram novu temu, zanima me fiatov 1.8 16v motor sa varijatorom, kakav je i koliko je opasno kad se cuje varijator na trenutke(kao dizel)? Sta je uopste varijator?
 
Član
Varijator faze? Nije opasno, stalno odlazi. Motor jako malo izgubi na snazi u nižim obrtajima i poveća potrošnju. Može se voziti bez ikakvih problema.

A zašto stilo? Meni je svaki ogavan:icon_cry:
 
Top