felge za chevrolet avea

felge za chevrolet avea

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima

Evo odlucio sam se za stavljanje felgi na chevrolet avea,trenutno imam gore 15 coli i sad bi stavio 16 pa me zanima jel bi isla gore 8x16 et 30 felga raspom rupa 4/100.hvala na odgovorima
 
Legend
aveo je napisao(la):
Pozdrav svima

Evo odlucio sam se za stavljanje felgi na chevrolet avea,trenutno imam gore 15 coli i sad bi stavio 16 pa me zanima jel bi isla gore 8x16 et 30 felga raspom rupa 4/100.hvala na odgovorima

jel kod njega fabricka 13ka ?

ja da sam na tvom mjestu (vidjevsi kako stoji ona 15ka-mala je) uzeo bih naprijed 7 ili 7.5x16 i nazad 9x16, to bi bilo to sigurno

poslije toga uzmes kratke opruge ili gewinde (zavisi koliko para oces da das na ovjes) i to je to

neces fulati sigurno

sto se tice odabira felge, ganjaj nesto tipa borbet t, brock b1 ili ako nadjes neke polovne bs

pozz
 
Član
Jaran ima avea stavio OZ racing 15 ke na njega i to je taman za njega....

Ja ti ne bi nista vece preporucio i to je previse za njega...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
aveo je napisao(la):
Pozdrav svima

Evo odlucio sam se za stavljanje felgi na chevrolet avea,trenutno imam gore 15 coli i sad bi stavio 16 pa me zanima jel bi isla gore 8x16 et 30 felga raspom rupa 4/100.hvala na odgovorima

jel kod njega fabricka 13ka ?

ja da sam na tvom mjestu (vidjevsi kako stoji ona 15ka-mala je) uzeo bih naprijed 7 ili 7.5x16 i nazad 9x16, to bi bilo to sigurno

poslije toga uzmes kratke opruge ili gewinde (zavisi koliko para oces da das na ovjes) i to je to

neces fulati sigurno

sto se tice odabira felge, ganjaj nesto tipa borbet t, brock b1 ili ako nadjes neke polovne bs

pozz

ne gore je tvornicki 15 coli sa gumama 185/55 R15.Ja bi sad uzeo R16 195/45 R16 a pošto se tomasnon tn1 proizvodi najmanji 8x16 ja neznam jel bi to ilislo gore,one su isto tako 30 Et a ove 15 seriske što imam su mislim 40.Dosta mi je ljudi reklo da bi mi mozda otiso ovjes na autu ako bi stavio takvo nesto gore....sad vise neznam ni sam
 
Član
s tim ET-om ce biti izbacenije 1 cm napolje...velicina i to izbacenje nece puno ba naskodit...slobodno stavljaj, ako su fabricke 15"
 
Legend
haha
oce otici ce ti komplet ovjes
kao sto je i meni otisao kad sam presao sa 175 70 13 na 195 45 15..

to su suplje price, ako imas novaca za tn1 uzmi ih odmah slobodno ja cu ti popravljati ovdjes iz svog dzepa hahah :D

odlicne felge i stavi te 195 45 tamam da ih navuces da dobijes onu kosinu

a sto se tice eta, koliko god da budes mozes distance uglavit ,)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
haha
oce otici ce ti komplet ovjes
kao sto je i meni otisao kad sam presao sa 175 70 13 na 195 45 15..

to su suplje price, ako imas novaca za tn1 uzmi ih odmah slobodno ja cu ti popravljati ovdjes iz svog dzepa hahah :D

odlicne felge i stavi te 195 45 tamam da ih navuces da dobijes onu kosinu

a sto se tice eta, koliko god da budes mozes distance uglavit ,)
sad nisam skuzio jel s ti salis sa ovim da ces placat iz svo đžepa ili sta al dobro...ajde mi recite sad koliko dode tn1 u bosni u a3m-u ako tko zna
 
Član
noKe, mogu samo bit izbacenije s manjim offsetom, tako da mu ne trebaju distanceri ni u kom slucaju...;)
 

JD.

Član
sto se tice ovjesa, ja sam na corsi sa 175/65 14 presao na 195/45 16 i nakon 3.5 godine nista nije otislo, a i spustena je, pa eto skontaj kako se to "brzo" sjebe na vecim felgama... lovacke price

to pricaju ljudi koji jebu auto po rupama i ne paze kako voze pa onda kad nesto ode traze sebi opravdanje



sto se tice dimenzija, kalkulator kaze ovako (ako ti je ta sad felga 6x15.. pretpostavljam da jeste 6 ? )

kad stavis 8x16 ET30 felga ce ti biti blize ovjesu 15mm, a vise vani 35mm u odnosu na 15ke...

u svakom slucaju, mislim da je to sto ti odgovara, jedino da mozda za svaki slucaj provjeris da li ima vise od 15mm prostora izmedju sadasnjih tockova i ovjesa...
 
Legend
Faya_M5 je napisao(la):
noKe, mogu samo bit izbacenije s manjim offsetom, tako da mu ne trebaju distanceri ni u kom slucaju...;)

pa kazem ak uzme veci et onda moze staviti distance, tak oda se ne mora tim ogranicavati :)

JD. je napisao(la):
sto se tice ovjesa, ja sam na corsi sa 175/65 14 presao na 195/45 16 i nakon 3.5 godine nista nije otislo, a i spustena je, pa eto skontaj kako se to "brzo" sjebe na vecim felgama... lovacke price

to pricaju ljudi koji jebu auto po rupama i ne paze kako voze pa onda kad nesto ode traze sebi opravdanje



sto se tice dimenzija, kalkulator kaze ovako (ako ti je ta sad felga 6x15.. pretpostavljam da jeste 6 ? )

kad stavis 8x16 ET30 felga ce ti biti blize ovjesu 15mm, a vise vani 35mm u odnosu na 15ke...

u svakom slucaju, mislim da je to sto ti odgovara, jedino da mozda za svaki slucaj provjeris da li ima vise od 15mm prostora izmedju sadasnjih tockova i ovjesa...
e jd sjecas se kad ti je otpo tocak prosle godine jer ti je puko citav most zbog 16ke jos 195 ojjjjjjjjj :D

joj kad se sjetim prica hahahah
 
Član
Po meni mal preširoka felga za Avea.
Možda bi najbolje bilo da nađeš neš slično TN1 i da ideš sa recimo 7J širinom fege. zaviri u ponudu Rota felgica.
Ali sad to je tvoja stvar dali si spreman u rizik ići.

Evo ti komfigurator pa si pogledaj
http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp
http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp
 
Član
JD. je napisao(la):
sto se tice ovjesa, ja sam na corsi sa 175/65 14 presao na 195/45 16 i nakon 3.5 godine nista nije otislo, a i spustena je, pa eto skontaj kako se to "brzo" sjebe na vecim felgama... lovacke price

to pricaju ljudi koji jebu auto po rupama i ne paze kako voze pa onda kad nesto ode traze sebi opravdanje



sto se tice dimenzija, kalkulator kaze ovako (ako ti je ta sad felga 6x15.. pretpostavljam da jeste 6 ? )

kad stavis 8x16 ET30 felga ce ti biti blize ovjesu 15mm, a vise vani 35mm u odnosu na 15ke...

u svakom slucaju, mislim da je to sto ti odgovara, jedino da mozda za svaki slucaj provjeris da li ima vise od 15mm prostora izmedju sadasnjih tockova i ovjesa...

15mm znaci 1.5 cem imam centimetara do ovjesa to sam siguran al ako ja tebe dobro kuzim da ce meni felge biti izbocene jos 3.5 cm prema van to mi se nece sviđat.Znaci od blatobrana jos 3.5 cm
 
Član
stavis 195/45 15 i posjecivat ces lika za ispravljanje felgi svaka dva mjeseca
kao sto sam ja radio :)

Jos su felge OZ Racing cvrste do bola....lik se ibretio kad je vidio kolko sam ih uspio iskrivit...
A nisam rupe ni pogodio kako treba...

Udobnosti ces imat drama svaka rupa gruh jos kad ga spustis lijep osjecaj pravo:)

Ja stavio novitec opruge naprijed razlika je nevjerovatna cim je tvrdje auto na felgama bukvalno vozis...

Odmah sam se zamijenio za 195/50 45 :)

Sad je malo bolje....
 

JD.

Član
aveo je napisao(la):
15mm znaci 1.5 cem imam centimetara do ovjesa to sam siguran al ako ja tebe dobro kuzim da ce meni felge biti izbocene jos 3.5 cm prema van to mi se nece sviđat.Znaci od blatobrana jos 3.5 cm

ne od blatobrana nego prema blatobranu 35mm u odnosu na ovu sad felgu sto imas

npr ako imas sad od felge do blatobrana 40mm sa novim ces imat 5mm ;)


@smajke ja nisam RC felge iskrivio pa eto nije do felgi nego do tvoje voznje ocito
 
Član
ako se radi o novom aveu fabricki je celicna felga 14-ka, ja sam stavio OZ 15-ke i moze mu komotno 16-ke al da se auto obavezno spusti da bi izgledalo na nesto;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top