felge sa falcom (probni pokusaj)

felge sa falcom (probni pokusaj)

Član
danas sam nasao malo vremena da vidim kako to ide preokretanje srca felge da bi se dobio siroki falc
nasao sam neku staru felgu mislim od seata nekoga i vec ima gotov proizvod slike sve govore nisam je nista smirglao polirao farbao samo me zanimalo kako to ide a zagonetno mi malo kako rijesiti ventil koji je sada sa unutarnje strane felge

ovo je bila samo proba najteze je bilo centrirati fino abd radim za koji dan radim 14-ke za renola svoga
 

Prilozi

  • DSC00001.JPG
    DSC00001.JPG
    274,7 KB · Pregleda: 43
  • DSC00002.JPG
    DSC00002.JPG
    305,4 KB · Pregleda: 39
  • DSC00004.JPG
    DSC00004.JPG
    278 KB · Pregleda: 32
ELVIR__T je napisao(la):
danas sam nasao malo vremena da vidim kako to ide preokretanje srca felge da bi se dobio siroki falc
nasao sam neku staru felgu mislim od seata nekoga i vec ima gotov proizvod slike sve govore nisam je nista smirglao polirao farbao samo me zanimalo kako to ide a zagonetno mi malo kako rijesiti ventil koji je sada sa unutarnje strane felge

ovo je bila samo proba najteze je bilo centrirati fino abd radim za koji dan radim 14-ke za renola svoga

drug fino ispalo pravo,,nadam se da ces skontati sta za taj ventil :)

btw ja bih ti preporucio da falc uradis u bijelu a srce felge puknes u neku skroz ludu boju

ili druga opcija srce u bijelo a falc ispoliras :) nije tesko za uraditi a rezultat je vise nego dobar
 
Član
moze se polirati ali ipak je to celik korozija bi tu bila veoma brzo morao bi plastificirati taj ispolirani dio
najvjerovatnije ove sada sto uzmem 14-ke sto cu sebi raditi dernut cu sve u boju auta metalik siva ili biserna bijela ili candywhite neznam daleko je jos to dok ih sve prvo napravim
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    13,7 KB · Pregleda: 79
Član
mozda se bude radio polirani rub neznam moram se jos informisati
znam da je davno radio momak jedan na vw club cro nesto ovako
 
Član
za ventil uzmi borer i probi rupu i uvuces drugi ventil a stari zavaris ili ostavis da imas dva ventila,sto se centriranja tice nije problem ako imas balanskiru n raspolaganju,pokaze tacno na kom mjestu ide teg i onda u tom mjestu samo skontra strane nego sto balanskirka pokazuje kuckas polako dok ne dodje na svoje,ja sam felge dove po 5 grama sa obe strane sto je zanemarivo
 
Član
Ispoliras ovako i bacis preko toga bezbojni lak i miran si. Nema hrdje onda a izgledace super i ispolirano do jaja :D On ce ti biti zastita da celik ne hrdja...
 
Legend
RS TURBO je napisao(la):
Ispoliras ovako i bacis preko toga bezbojni lak i miran si. Nema hrdje onda a izgledace super i ispolirano do jaja :D On ce ti biti zastita da celik ne hrdja...

kako mislis da ce ti se bezbojni primit na savrseno glatku povrsinu :icon_question:
 
Član
izgleda da ce najbolje biti ostaviti ih standardno samo opjeskariti i uraditi finu podlogu i neku metalik jaku boju nista tamno samo svijetle boje
a centriranje kada skidas zabiljezis markerom fino i kada okrenes srce imas neki orijentir za centriranje

sreto je napisao(la):
za ventil uzmi borer i probi rupu i uvuces drugi ventil a stari zavaris ili ostavis da imas dva ventila,sto se centriranja tice nije problem ako imas balanskiru n raspolaganju,pokaze tacno na kom mjestu ide teg i onda u tom mjestu samo skontra strane nego sto balanskirka pokazuje kuckas polako dok ne dodje na svoje,ja sam felge dove po 5 grama sa obe strane sto je zanemarivo

tako sam i kontao ih svest na minimum imam priajtelja ima balansirku pa cu kod njega ;):cool:
 
Član
sreto je napisao(la):
samo nemoj kuckat cekicem na balansircida te nebi prijatelj zadavio heheheh

haha ma da sad ja reko kontam kako garant skine se sa balansirke pa se kucka da nebi sta iskrivilo se ipak hvala heheh .

nisam sad s parama nikako al ce biti slike kada budem pravio.

TNX SVIMA NA PRIJEDLOZIMA
 
Jebo te ovo ce postat pravi must have za zimski set up,ako uspijem sta para namlatit valjam i sebi uradi,ne ja,nego neko drugi za pare :D aldinshpura radi nesto jeftino,100 km za sve 4 felge,da je bogdom sta blize.
Uglavnom ovo mi je prejak fol,znao sam rezanje i sirenje celicara da se dobiju jotare sa velikim falcom,al ovo za obrtanje srca fele prvi put vidje kod nas forumu od cini mi se srete ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Jebo te ovo ce postat pravi must have za zimski set up,ako uspijem sta para namlatit valjam i sebi uradi,ne ja,nego neko drugi za pare :D aldinshpura radi nesto jeftino,100 km za sve 4 felge,da je bogdom sta blize.
Uglavnom ovo mi je prejak fol,znao sam rezanje i sirenje celicara da se dobiju jotare sa velikim falcom,al ovo za obrtanje srca fele prvi put vidje kod nas forumu od cini mi se srete ;)

a znas da je kod mene sve naopako ,i motor je kontra okrenut pa zasto nebi bilo i srce felge:lol:
 
Top