Fax????!!!

Fax????!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz raja.. Imam jedno pitanje za Tuzlake i one koji studiraju gore, posto vas ima puno zanima me imal' neko raspolozen da napise koje sve mogucnosti imaju za upisivanje sto se tice faxa, zanima me koji smjerovi sve imaju, lista bi bila dovoljna pa bih ja dalje googlao ono sto me zanima.... Nadam se da ce neko htjeti pomoci, castim cevapima one koji pomognu :lol:
 
Član
www.aubih.ba

Prijemni iz engleskog i iz matematike. Sve lekcije na Engleskom jeziku. Kontinuiran rad i osiguran prolaz ako se ucilo makar svaki dan po sat vremena. Sve sto bude na mini testovima, je takodjer na zadnjim ispitima.
Sto je meni godra najveca, zavrsim negdje sredinom maja u roku, i imam raspust do oktobra bez ikakve obaveze prema faxu :cool:
 
Evo ovako..dobio si gore adresu Univerziteta u Tuzli. Pored toga postoje i američki i sarajevski.Neka me neko ispravi ako griješim.Što se tiče univerziteta u Tuzli, trenutno je situacija dosta nepovoljna, barem sto se mog fakulteta tiče.Bolonjski proces je u fazi implementacije, a ove godine su implementirani načini ocjenjivanja.Naravno kao što to obično biva na početku, mnogi ne znaju o čemu se radi, pa čak i neki profesori ne znaju kako ce izvesti ocjenjivanje. Problem je sto su ovdje ljudi navikli samo na završni ispit. Odslušaš sva predavanja, naučiš na kraju, dobijes desetku ili neku drugu ocjenu kojom si zadovoljan i mirna Bosna. Međutim bolonja podrazumijeva kontinuirano praćenje rada. Konkretno, ako upišeš neki od fakulteta u sklopu Univerziteta u Tuzli, imati ćeš sljedeće obaveze: obavezno polaganje vježbi, redovno i obavezno polaganje parcijala iz SVAKOG predmeta, pa čak i izbornog, redovno prisustvovanje na SVAKOM predavanju kao i vježbama. Svaki izostanak moraš pravdat.I na kraju, ako želiš da položiš predmet sa maksimalnom ocjenom, obavezan si da dobijes maksimalan broj bodova na parcijalama. Odlično urađen završni ispit (bez greške) ti može podići samo uspjeh za samo jednu ocjenu. Bit čitave ove priče je da svoju ocjenu sada sakupljaš kroz čitav semestar, a ne samo na kraju. U ocjeni malim dijelom učestvuju i prisustvo na nastavi kao i vježbama, te aktivnost na istim. Ovo je što se tiče Univerziteta u Tuzli.Koliko sam upoznat, većina fakulteta je počela primjenjivati ovaj način ocjenjivanja.Izvinite zbog malo podužeg posta. Ukoliko te nešto zanima oko medicinskih nauka javi se na PM.
Poz..
 
Član
e bas si napiso kako i jest...svaka cast cile...
@almir; covjek ti rece, pa ti vidi...svima nam je sad ovako :S
 
Znam ja da nijedan fax se ne moze zavrsiti "tek onako" valja uciti i muciti se 4 godine, to ja svacam sve, samo trenutno ni sam ne znam sta da upisem, sto se tice medicine neko gore spomenu, to me ne zanima, ono sto meni najvise ide i sto sam uvijek ganjao je rad oko racunara, sve vezano za racunare i sto mi dobro ide je strani jezik (engleski), sto se tice srednje upisao sam "Masinski tehnicar za kompjutersko projektovanje", prolazim sa 4.0 jer ucim samo ono sto mene zanima, ono sto me ne zanima puskom me je tesko natjerati da ucim, sto se tice Masinskog faxa, ne upisuje mi se samo jer ima predmeta koji me nikako ne zanimaju (raspitivao sam se dosta), tako da je odluka teska, al' nace se nesto sigurno hehe....
 
Član
eh da, ja sam na masinskom...
nije on tezak ba, ako se i malo uci...ima jedan jeben predmet, a to je KGiG (konstruktivna geometrija i grafika), u kojem se dobro moras snalazit u prostoru...od 160 ljudi, na prvoj parcijali prodje max. 5...ali, ostali i nisu losi...
matematika lagana, fizika lagana, statika se malo mora ucit, al nije problem, materijali samo teorija, OTS (osnove teorije sistema) predmet sasa prelagan...

ja bih ti preporucio, a ti vidi sta ces...ako vec hoces racunare, mozda je bolje ET, ali neces se pokajat i ako masinski upises, jer ko ga zavrsi, ima posao istog dana...:)
 
almir_gr je napisao(la):
Znam ja da nijedan fax se ne moze zavrsiti "tek onako" valja uciti i muciti se 4 godine, to ja svacam sve, samo trenutno ni sam ne znam sta da upisem, sto se tice medicine neko gore spomenu, to me ne zanima, ono sto meni najvise ide i sto sam uvijek ganjao je rad oko racunara, sve vezano za racunare i sto mi dobro ide je strani jezik (engleski), sto se tice srednje upisao sam "Masinski tehnicar za kompjutersko projektovanje", prolazim sa 4.0 jer ucim samo ono sto mene zanima, ono sto me ne zanima puskom me je tesko natjerati da ucim, sto se tice Masinskog faxa, ne upisuje mi se samo jer ima predmeta koji me nikako ne zanimaju (raspitivao sam se dosta), tako da je odluka teska, al' nace se nesto sigurno hehe....

na svakom fakultetu ces ti imati par tih predmeta "koji te ne zanimaju" i koji nisu u velikoj vezi sa samim fakultetom. na visim godinama vec toga ima manje. ja na ekonomiji pa moram uciti 900 strana sociologije, onda analiticku geometriju iz matematike i tako to...ali hebaji ga.
upisi ono sto te zanima, jer za fakultet ti treba mnogo volje i motiva, da bi ga mogao uspjesno zavrsiti i imati neke koristi od njeg...
 
Hvala Faya:icon_biggrin:
E sad, uvijek ćeš imati na faksu, kao što neko gore napomenu, najozloglašeniji predmet, a imati ćeš i predmeta koji ti apsolutno ne trebaju, za tvoju struku (npr. ja na medicini učim pretvaranje iz BCD u ASCII kod-mislim da ovo neće biti relevantno za život pacijenta:D).Meni se nekako čini da si ti najbliži mašinstvu.Po pričama u Tuzli, jedini fakultet, ako ga naravno regularno završiš, s kojim odmah po završetku imaš siguran posao.Sljedeće, ako voliš svoj budući posao, ništa ti neće biti teško da završiš.Faya ispravi me sta ako grijesim.Što se tiče elektrotehnike ona je u Tuzli vrlo jaka.Šta vise jedan od najpoznatijih ET fakulteta u regiji.Ako ćeš se bazirati isključivo na informatiku, mislim da je najbolja solucija za to FIT u Mostaru.Moj ti je prijedlog da uzmes vodic za brucose, koji ce se pojaviti nekada u maju, u kojem imaš ponude svih univerziteta u BiH .Pošto vidim da si iz Gradačca pretpostavljam da ćeš boravit ovdje za vrijeme studija.Barem dosta raje iz Gradačca s mog fakulteta tako radi.Uzmi i to u obzir.Nakon toga mogućnosti zaposlenja po završetku studija, itd. itd. itd.Zasad je dovoljno da znaš otprilike šta želiš, a to si vidim uradio.Pokušaj na kraju nakupit prosjeka, jer ti on može predstavljat onaj jedan dragocjeni bod koji će ti možda falit na prijemnom.Eto toliko zasad. Ukoliko ti je još šta nejasno pitaj:D
Pozz..
 
Član
Deyo je napisao(la):
Kad smo kod prijemnog..
Univerzitet u Tuzli upisuje utvrđeni broj studenata prema opštim i pojedinačnim kriterijima te uspjehu
na kvalifikacionom ispitu.
Kvalifikacioni ispit polažu svi prijavljeni kandidati.
Rangiranje kandidata vrši se na osnovu ukupnog broja bodova ostvarenih prema slijedećim kriterijima:
1. opšti kriteriji odnose se na postignuti uspjeh u srednjoj školi i donosi najviše 50 bodova;
2. pojedinačni kriteriji odnose se na prosjek ocjena iz jednog do tri predmeta u dva razreda
srednje škole, koji su od značaja za odgovarajući studij i donose najviše 10 bodova;
3. kvalifikacioni ispit polaže se iz jednog do tri predmeta koji su od značaja za
odgovarajući studij, u vidu testa što donosi najviše 40 bodova.


4. FAKULTET ELEKTROTEHNIKE U TUZLI

Adresa: Tuzla, Ul.Franjevačka broj 2.
Telefon: 035/259-609; 259-610
Predmeti koji se boduju po pojedinačnim kriterijima su: Matematika i Fizika.
Kvalifikacioni ispit : Test iz predmeta Matematika

8. MAŠINSKI FAKULTET U TUZLI

Adresa: Tuzla, Ul.Univerzitetska broj 4.
Telefon: 035/320-924
Predmeti koji se boduju po pojedinačnim kriterijima su: Matematika i Fizika.
Kvalifikacioni ispit: Test iz predmeta Matematika

Znači ako ti je prosjek u srednjoj recimo 4.5 * 10 = 45 , i ako si iz mat i fiz imao 4orke * 2 = 8 .. i uradiš na prijemnom minumum od 5 zadataka, i to je još 20 bodova... Znači imaš 73 boda, i to je redovan student ;)

daj mi malo pojasni ovo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top