farovi problem

farovi problem

Mislim da je to pitanje vec bilo po forumu al nisam vidio neko jednostavno rjesenje.
Prije su u mene bili farovi sa jednim sjenilom i sad kad sam stavio farove sa 2 sjenila kad palim duga svjetla ugase se kratka.
ima li neko rjesenje da se samo neki relej drugaciji ubaci ili slicno?? da se nemora vuci nova instalacija jer nevjerujem da su u golfove ubacivali drugciju instalaciju kad idu farovi sa jednim ili dva sjenila.
 
Član
ne mislim da ćeš morati vući novu instalaciju, kao što kažeš moguće je da je do relaja;)
 
Član
samo jos jedan rele, barem sam ja tako cuo, dobar elektricar i to je to!
imao sam isti problem na FK farovima dugo kratko, a fabrika H4...
na kraju sam prodao farove i stavio fabriku..
 
Legend
rale_cazin je napisao(la):
:icon_confused::icon_confused:

Drug moze se to jako jednostavno rijesiti i bez releja... javim ti se cim dodjem do laptopa, jer mi je na njemu sve vezano za auto... ;)
nije nikakva prepravka u pitanju... jedna sitnica na koju elektricari ne obracaju paznju... ;)
 
Član
Vjerovatno ste na straim farovima imali H4 sijalicu kratko i dugo zajedno, treba prepraviti instalaciju vjerovatno ja sam sebi uzeo za A4 od redizjana kod mene na strima su bili sa H4 sijalicom sad će biti sa dve H7 negdje na netu je bio opisan postupak za A4 kada se stavljaju sa facelifta na straiju liniju i kako se prepravlja instalacija pa stavim ako nadjem ;)
 
Član
Druze ne moras nista prepravljati....Ja sam na polu imao H4 pa sam promijenio farove i imao isti problem.
Svi su mi govorili da moram prepravit instalaciju..
Kad sam otisao do elektricara cojk se smije ,samo mi stavio relej i to je to..
Eto valjda sam ti pomogao....:cool::cool::cool:
 
Legend
Nema prepravki... sve se da rijesiti na tabli sa osiguracima... al da ne bi bilo supljiranja... nadjem poslikam i postavim... :cool:

mada ima i drugih opcija... ;)
 
Član
na tabli sa osiguracima? zvuci jednostavno a ono ni za milju eura nemog skontat .... :lol: a kad cujem resenje onda cu se vjerovatno malo jace lupit u glavu!
 
Top