Farovi,pitanje?

Farovi,pitanje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jako me nerviraju moji stari farovi na autu, provjeravao sam nigdje nema da se kupe angel eye ili nesto tako postoje samo fabricki. Odlucio sam se bio da kupim farove od nekog slicnog auta (mozda od novijeg Toleda)pa preradim blatobrane i masku da se to uklopi...Kod mene su ona mutna stakla pa mi prijatelj rece da se moze napraviti od pleksiglasa samo ono staklo od fara i da bude komplet providno. zna li iko gdje i ko bi mi to mogao napraviti u blizini Sarajeva? Molim savjet:cool:
 
Član
pravljenjem stakla od pleksiglasa automatski gubis svojstvo fara. gubis na osvjetljenju jer to vise nije to. raja misli ako stavi providno staklo da je dobila kristalne farove. stvar kako far radi je upravo u tom staklu koje nema dzaba takav oblik kako ima i te linije po sebi. ne radi to neces nista dobiti samo ces usrati to sto sad imas
 
Član
A znas li nekog da to radi emire ili? Ja recimo imam sociva koja bi stavio u farove, pa bi trebao takva stakla...
 
Član
A jesi li kod sviju provjerio baš,FK,A3M itd.. na forumu ima bar 5 ljudi kojima se možeš obratiti u vezi toga,pa možda bude šta
 
Član
kod svih sam trazio i na forumu i po auto shopovima bas sve pretrazio. nemam slike trenutno svojih ali ovako nesto(nije taj oblik fara ali tako staklo)... muka mi je od ovih mojih nikako mi se ne svidjaju ova stakla:icon_sad: pa ako nema druge opcije od kojeg auta bi se najbolje uklapalo da kupim pa da preradim blatobrane i masku... vase misljenje:icon_smile:
 
Član
trizex je napisao(la):
Kao sto rekoh, ima li neko da odgovori na prvobitno pitanje?

bio je jedan oglase da su to radili oni iz JL mobile sto ugraduju xenone,pa su ugradivali i lece u farove tzv oko kako su oni nazvali,ali ti iskruze far odpozadi da bi to ubacili.Prozirni plexiglas mozes i ti sam sebi ubaciti samo skines to staklo sa fara i ocrtas kalup na faru i iskruzis i zalijepis to je to.
 
Član
Znam drug, sam bih sebi i radio, imam vec i lece spremne, a prozirni plexi ne mogu bas postaviti sam, jer nije u pitanju komad ravnog stakla/plastike sta vec, nego je far zakrivljenog oblika jebiga....
 
Član
adohera je napisao(la):
kod svih sam trazio i na forumu i po auto shopovima bas sve pretrazio. nemam slike trenutno svojih ali ovako nesto(nije taj oblik fara ali tako staklo)... muka mi je od ovih mojih nikako mi se ne svidjaju ova stakla:icon_sad: pa ako nema druge opcije od kojeg auta bi se najbolje uklapalo da kupim pa da preradim blatobrane i masku... vase misljenje:icon_smile:


lice na farove od punto-a mk1 samo sto su kod punto-a malo uzi.

f_17m_2a39b74.jpg
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
adohera je napisao(la):
kod svih sam trazio i na forumu i po auto shopovima bas sve pretrazio. nemam slike trenutno svojih ali ovako nesto(nije taj oblik fara ali tako staklo)... muka mi je od ovih mojih nikako mi se ne svidjaju ova stakla:icon_sad: pa ako nema druge opcije od kojeg auta bi se najbolje uklapalo da kupim pa da preradim blatobrane i masku... vase misljenje:icon_smile:


lice na farove od punto-a mk1 samo sto su kod punto-a malo uzi.

f_17m_2a39b74.jpg

To je dao samo za primjer stakla,nije to oblik njegovih farova,ako se ne varam,momak vozi seat toledo mk1
 
Član
Jesi razmišljao mogu li farovi sa novijeg Toleda da se upasuju,ili recimo što mi naumpade,Calibra
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top