Farbanje stopki na ventu

Farbanje stopki na ventu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo kao sto naslov kaze imam ove klasika stopke na venti jel ikako moguce ili ako je neko radio da mi pojasni kako ove stopke sad sto su da ofarbam da bi bile crno crvene namjesto one fabricke boje narandjasti zmigavci su mi fuj itd..Znaci zanmmalo bi me koji sprej uzeti jel moze ustvari kako da se ofarba i jel iznutra se farba ili s vana kao sto su na ovoj slici hvala svima unaprijed ;)
 
moze,al nece biti kao original,to ti je mislim jasno ;)
znam otprilike kako ide,al nek ti neko objasni ko je radio ;)
 
Član
da ne pisem puno posto nemam vremena....znaci potrebno ti je odr pribora vodobrusne papir od 800 do 2000...i polago se zadas...i kada prodes sve granulacije...krenes sa farbanjem ali nabavi crni transparentni lak tj koji je providan i samo prelakiraj dio koji ces farbati i to ti je sva nauka ..jedini prob sto to nece biti kao original mozes da vrlo lako zeznes stope...ili daj nekome strucnom da to uradi...zz
 
Član
ili jednostavno kupis sprej za to namijenjen , očistiš povrisinu i naneseš , do kojeg nivoa hoćeš , sadrzi i prajmer u sebi , tako da nema spadanja ;)
 
Član
Ja ne bih šmirglao,samo bih dobro odmastio pa koliko traje nek traje..Imaš već na forumu x puta se pričalo o tome pa potraži
 
Član
evo možeš vidjeti kako je ispalo na mom autu imaš i sliku spreja koji sam koristio zanači samo lijepo očisti štopke pređi transparentnim crnim sprejem možeš to ponoviti 2-3 puta zavisno kloko hoćeš da zatamniš a nakon toga bezbojnim lakom
http://www.bhtuning.com/audi-80-zima-st-10-t-12168-6.html
 
Član
pa sve to zavisi kako hoce da uradi dobro ili nako.... od pripreme ce mu zavisti kraj...a evo imas i ovu opciju sa folijama....ali ja sam i dalje za to da kupis polovne stope od venta sa ovim crnim ..kod mene prijatelj ima takve... kupiss njih a prodas svoje tako da neces biti na nekom gubitku 20 km ali i dalje original..:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
neznam zasto komplicirati,ja sam sebi na jetti radio,transparentni sprej 5km,mozes uzeti i onaj mali,bit ce ti dovoljan,samo fino ocistis stopke da valja,zastitis i opleti jedan sloj,pa onda nakon kojeg minuta drugi,sasvim dovoljna 2 sloja,meni je super ispalo,mada sam uradio bio 3 sloja,pa sve skidao i opet radio,radi negdje u toplom,odprilike na sobnoj temperaturi,ako ti na kraju kad uradis nakon sto se osusi stopke umjesto crne budu sive samo uzmi malo na krpu razrjeđivača i pređi lagano stopke i to je to;)
dscn0052e.jpg


tu mozda izgledaju da su matirale,al nisu,fino sjaje kao nove,a zmigavac se i na suncu vidi,nije slabiji,ovo je samo 2 sloja,tako da ti ne preporucujem vise slojeva

dobro bi bilo ako imas bezbojnog laka pa pređi komplet stope i sto jesi i sto nisi farbao,mnogo ljepse svijetle;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top