Fakultet kriminalistickih nauka info

Fakultet kriminalistickih nauka info

Član
Pozz forumasi...

Ovako zanima me da li neko zna nesto vise o pomenutom fakultetu.. Kakvih ima smjerova, kako ga je zavrsiti, koliko se upise studentata, koliko ih zavrsi, je li tesko naci posao sa njim, ima li nekih posebnih profesora na koje treba obratiti paznju, kakav je prijemni, finnasiranje studija koliko kosta, ako neko ima inf iz prve ruke bio bi veoma zahvalan... Hoce mladji brat da upise ovaj fakultet, pa da vidimo ce cemu se radi,..
 
Član
Vidi drug ne znam konkretno za taj fax detalje, ali ja studiram FPN i kažu da je jedino taj fax lakši od mog :D
 
Član
Pa evo info uz prve ruke,ja sam 3 godina na kriminalistici! Imas tri smjera,kriminalistika,kriminologija i sigurnosni studij i fax traje 4 godine. A da li je tesko ili ne... pa evo ako nadjes jos neki fax na kojem se desava iz nekoliko predmeta da izlaze rezultati po dva roka gdje niko nije polozio,pa gdje se desi opet da polozi 5 ljudi i max ocjena bude 6,gdje imas predmet Etika na koji neki studenti izlaze i po 19 puta i takvih predmeta ima jos.....onda se moze reci da nije tesko. Naravno ima i predmeta koji se mogu poloziti bez problema,ali tu ima opet neki minimum ucenja,a na vecini ces dobro zivaca i vremena da izgubis. Fax je mozda od prije 4-5 godina bio lagan,svi su pricali o tome,ali trenutno je situacija blago receno ozbiljna.
A evo ako uzmemo u obzir da je na smijeru kriminalistika bilo upisano u 1 godini vise od 200 ljudi,a na trecoj sad ima oko 40,medju kojima i oni sto su obnovili godinu,mislim da ce ti to najbolje reci sve! Sto se posla tice...pa za to se bar kod nas zna nije najbitniji faktor fax,ima tu i drugih "kvaliteta"! Ako te sta jos interesuje mozes na PM pitat!
 
Član
A nzm kako je sad zadnja generacija bilo,ali radi se test i boduje se uspijeh iz srednje skole! Kakav je test sad stvarno nzm moraces da nadjes nekog od mladjih kolega!
 
Član
I ja sam na FKN meni prije 2 godine ispit je bio test opsteg znanja tj pitanja tip sta znaci Sipa, Osa ugl ima jos dosta obicnih pitanja al otprilike na temu kriminalistika kolega Bravo16v je dosta toga napisao samo sto se sada cak i manje studenata prima ..ne moze se reci da je Faks tezak ali isto tako nije ni lagan moras dosta zivaca potrositi i vremena na pojedine profesore ali faks veoma zanimljiv nikad dosadno nije barem meni :D ;) ako jos nesto treba javi se na PM
i evo str faksa moze pomoci http://www.fknbih.edu/
 
Top