EVO track battle - Megane RS 265 vs Leon Cupra 280

EVO track battle - Megane RS 265 vs Leon Cupra 280

Član
u to ne ulazim je ili nije "cista" ali znam da ce ova verzija megana biti ogranicena serija od 250 kom
ali da ne zaboravimo da i seat suraduje sa nekim tunerskim firmama recimo joya racing ili ovi sto su izbacili seriju supercopa
 
Putovanja.ba
Administrator
Evo šta kažu iz Seata

Seatov menadžer zadužen za razvoj šasije, Sven Schawe, izjavio je: ’Da, Renault ima rekord, ali njihov automobil je veoma različit od našeg. Ako i mi uklonimo delove sa našeg vozila, siguran sam da možemo vratiti rekord, to su samo 4 sekunde’.

Schawe je napomenuo da bi njegova kompanija mogla da ponudi lagani model koji će vratiti rekord na Nirburgringu. Iako ništa još nije zvanično potvrđeno, Schawe je izjavio: ’Već imamo ovakav automobil’. Kompanija samo mora da odluči da li će nastaviti ovu borbu sa Renaultom’.
 
Član
pisete neke gluposti, auto je cista serija tako je i zabiljezen u kategoriji serijska auta s pogonom na prednje tockove
to sto je akrapovic pomogao ohlins ovjes stavljen nema veze, auto ovakav identican izlazi u serijsku proizvodnju i to je to. Iako nisam fan renault : megane rs pa ostali hot hatch-ovi
 
Član
u tome i jeste poenta, megane ne izlazi u serijsku proizvodnju već limitiranu i kao takav skoro je duplo skuplji od cupre, nevažno za te tunerske dodatke, auto nije standardan zbog drugih stvari, npr. nema zadnje sjedište, nema klimu, radio, zadnji brisač, zadnja stakla (plexiglas) i td. odnosno napravljen je samo da obori rekord, a da li biste vi dali skoro 90.000 KM za auto kojim "ne možete" otići na more
 
Član
u tome i jeste poenta, megane ne izlazi u serijsku proizvodnju već limitiranu i kao takav skoro je duplo skuplji od cupre, nevažno za te tunerske dodatke, auto nije standardan zbog drugih stvari, npr. nema zadnje sjedište, nema klimu, radio, zadnji brisač, zadnja stakla (plexiglas) i td. odnosno napravljen je samo da obori rekord, a da li biste vi dali skoro 90.000 KM za auto kojim "ne možete" otići na more
cak nema ni 4 vrata hahaha
 
Nijedan vlasnik spomenutih auta neće se nikada približiti ovim vremenima na Nordschleife ni na 30 sekundi, jer staza sigurno neće biti samo za njega otvorena, a na track day-evima je pregust promet, tako da "obaranje rekorda" služi za obaranje prodajnih rekorda . Vidim ovdje već ima par potencijalnih kupaca :D
 
Tacno tako , ko god kupi te aute nece ih voziti u tim granicama , mozda i hoce mali postotak ali vecina ce da vozi malo mrze od standardnog obicnog auta. Zato ja opet kaze za novac ulozeno dobijeno nebitno sto je Opel znaci da ga je LADA ovakvog napravila prije bih njeg izabrao nego bilo kojeg hatch na trzistu. Znaci 20sec je sporiji od rivala ali sa cijenom od 59.900 u full znaci opremi , rikverc kamera , grijaca volana , senzori naprijed nazad , ele. preklopni retrovizori , infinity ozvucenje itd itd mislim da je obo best buy koji nazalost nece na balkanu nikad biti popularan.
 
Član
Tacno tako , ko god kupi te aute nece ih voziti u tim granicama , mozda i hoce mali postotak ali vecina ce da vozi malo mrze od standardnog obicnog auta. Zato ja opet kaze za novac ulozeno dobijeno nebitno sto je Opel znaci da ga je LADA ovakvog napravila prije bih njeg izabrao nego bilo kojeg hatch na trzistu. Znaci 20sec je sporiji od rivala ali sa cijenom od 59.900 u full znaci opremi , rikverc kamera , grijaca volana , senzori naprijed nazad , ele. preklopni retrovizori , infinity ozvucenje itd itd mislim da je obo best buy koji nazalost nece na balkanu nikad biti popularan.
i cupra ima odličnu cijenu, ova 280 sa 19kama, panoramom i led svijetlima 48.000 KM ;)
 
Legend
u tome i jeste poenta, megane ne izlazi u serijsku proizvodnju već limitiranu i kao takav skoro je duplo skuplji od cupre, nevažno za te tunerske dodatke, auto nije standardan zbog drugih stvari, npr. nema zadnje sjedište, nema klimu, radio, zadnji brisač, zadnja stakla (plexiglas) i td. odnosno napravljen je samo da obori rekord, a da li biste vi dali skoro 90.000 KM za auto kojim "ne možete" otići na more
Upravo, i ovaj stariji cup je pretvrd, bilo koji model da sam se vozio u njemu je stvarno katastrofa, ovaj je na razini r26r vjerovatno, to nije auto za svaki dan deifinitivno..
 
Član
Upravo, i ovaj stariji cup je pretvrd, bilo koji model da sam se vozio u njemu je stvarno katastrofa, ovaj je na razini r26r vjerovatno, to nije auto za svaki dan deifinitivno..
između svih ostalih stvari na kojima su uštedili kilograme i sjedište je skoro duplo tanje i naravno lakše, što znači guzovi da ti otpadnu :D
 
Putovanja.ba
Administrator
@Little Dragon nije na balkanu samo u BiH, mislim da u Hrvatskoj ima dosta OPC modela. Fakat mi nije jasno zašto nema OPC modela u BiH, s obzirom na broj GTI i Renault RS modela.
 
Član
Da li bi ja dao 90.000 ,ne! Ko daje 90.000? Ima ih, i 250 komada je malo koliko ih ima. Kolekcionari su vec pokupovali svih 250 . Molim te uozbilji se , pises o limitiranoj track verziji i pametujes o cijeni i jel za mora ! Ocigledno je da se necemo sloziti sta je serija a sta ne. I drugi suradjuju s brembom npr pa jel to serija ako cemo tom logikom.
 
Član
Nema sta Megane je opet pokazao ko je gazda i kralj prednje vuce. Ici na more ili na put sa ovim autom sto neki kazu da je katastrofa hehehe udobniji je sigurno golf cvaja i slicnih njoj auta koja se voze po nasim cestama ;) tako da je glupo i smijesno reci da je neudoban ili da ne mozes sa njim putovati ;)

Za obicne smrtnike ostaje od 1.4 do 2.0 16V ili dCi sa RS paketom opreme :D a Cisti RS kupuju ljudi kojima pare ne predstavljaju problem ;)

Meni je veci uzitak voziti auto koje ima kavez nazad i nema zadnje klupe nego samo dva naprijed sica i gepek, podesen tvrdje i za trke ;) jer tu osjecas sportski duh, osjecaj u voznji, a ne na limuzinu natrpati brdo nepotrebne opreme i mekan ovdjes da bude "udoban" i onda nikakvog osjecaja nemas i ljuljas se po krivinama k'o kamion... Meni je bitnije kako se ja osjecam i da li ce to auto meni izmamiti osmijeh na licu :D Opet to je moje misljenje, a svako ima svoje misljenje tako da....
 
Član
Respekt i za Renault i za SEAT , paklene mašine , kad skontaš da su samo 2 tj. 6 sekundi sporiji od BMW M4!
Ali mala napomena da je rekorder Megane kod Renaulta i označen kao limitirana serija , a kod SEAT-a verzija što je obarala rekord još uvijek NE može kupiti tj. Cupra 280 koja je obarala rekord ima drugačije gume , kočnice i ovijes od komercijalne Cupre 280.
A što se tiče cijene nezahvalno je komentarisati , jer se radi o posebnom modelu koji će uvijek imati svoju kolekcionarsku vrijednost.
Za ostale ulazak u svijet Megane RS-a kreće već od 46.000KM...
 
Legend
@Little Dragon nije na balkanu samo u BiH, mislim da u Hrvatskoj ima dosta OPC modela. Fakat mi nije jasno zašto nema OPC modela u BiH, s obzirom na broj GTI i Renault RS modela.
um.. vjerovatno je do distributera i marketinga opela u bih, a ne do samih ljudi, pa nismo mi toliko mentalno niti finansijski zaostali za komsijama, onda je ocigledno do samog opela tj do mreze distributera.. logicno
 
Top