ESP

ESP

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh nisam znao gdje smjestiti ovo ali nema veze nego imam passata i interesujeme ima u njemu abs i ESP pame interesuje za sta sluzi esp unaprijed hvala
 
Član
sto se tice esp-a to je jedan sjajan sistem koji zaistaa puno pomaze. Treba znati da se on aktivira samo kada se vozilo krece veoma brzo u krivini. (ESP je sminka, kolko god bio dobar tolko ne valja.)
 
Član
Mene je najmanje 3 puta spasio taj ESP... boga pitaj gdje bi zavrsio da ga tad nije bilo...
Jedino zajebava kad recimo hocu malo ostrije da startujem a vlazna je cesta, aktivira se i usporava... Ali ima jedno dugmence i lijepo ga iskljucis ako ti smeta :)
Ja se dosta pouzdam u njega... valjda ne grijesim :)
 
Legend
_Adnan_ je napisao(la):
sto se tice esp-a to je jedan sjajan sistem koji zaistaa puno pomaze. Treba znati da se on aktivira samo kada se vozilo krece veoma brzo u krivini. (ESP je sminka, kolko god bio dobar tolko ne valja.)

ma kako ne valja,fakat sto neuro kaze spasava zivu glavu,
jaran ima ML-a mecku cini mi se da je 500cdi.........covjek je uletio X puta
u jake krivine po mokrom pa mu samo zablinka esp i pod guzom tacno osjetis sta mu radi.....
 
Član
eto koliko da je dobar, ja ga nikad neukljucujem, jednom me je zezno, zakocio zadnju gumu i nije pustio pa sam tu brdo para dao da se napravi, ja volim svoje ruke i noge pa u krivini volan i gas pa se izvlaci...
 
Član
Pogledajte ovo pa tek stvorite misljenje o ESP, ako mene pitate to je super stvar, a ako hoces malo aktivniju voznju, ima duge on i Off tako da---> http://www.youtube.com/watch?v=j-hHWSQhKuc
 
Legend
Da ne valja, nebi bio ni izmisljen, a siguran sam da ti ljudi koji su izmislili to i napravili da radi, sigurno su malo pametnij od nas. Mislim da je ABS naj naj stvar..
 
Član
Za Eresa nije elektronski sistem proklizavanja, nego Elektronisches Stabilisations Program...Sto znaci elektronski program stabilnosti... Za proklizavanje je ASR (antischlupfreglung), mada je kod nekih auta to stavljeno na jednom dugmetu na kojem pise ESP..
A _Adnan_ ti se izgleda nisi odlucio jos dal je to sjajan sistem, ili je to sminka...hehe

ljudi ne znate koliko taj ESP pomaze, meni licno ne treba na nekim brzinama 50-70...Al ne znate kako pomaze na velikim brzinama, npr na 140 i uletis naglo u krivinu, ili da izbjegnes nesto na putu, jednostavno pomaze...
Pa pogledajte primjer, zasto je ESP serijski ugradjen u prvu A klasu? A one testne koje su se prevrnule, naravno nisu imale ESP..

Naravno ko misli da mu ne treba,moze iskljuciti...
 
Član
CocaCola je napisao(la):
Za Eresa nije elektronski sistem proklizavanja, nego Elektronisches Stabilisations Program...Sto znaci elektronski program stabilnosti... Za proklizavanje je ASR (antischlupfreglung), mada je kod nekih auta to stavljeno na jednom dugmetu na kojem pise ESP..
A _Adnan_ ti se izgleda nisi odlucio jos dal je to sjajan sistem, ili je to sminka...hehe

ljudi ne znate koliko taj ESP pomaze, meni licno ne treba na nekim brzinama 50-70...Al ne znate kako pomaze na velikim brzinama, npr na 140 i uletis naglo u krivinu, ili da izbjegnes nesto na putu, jednostavno pomaze...
Pa pogledajte primjer, zasto je ESP serijski ugradjen u prvu A klasu? A one testne koje su se prevrnule, naravno nisu imale ESP..

Naravno ko misli da mu ne treba,moze iskljuciti...


Dodao bih jednu stvar: Na nekim modelima kao Audi A4, Passat itd itd, trebas drzati dugme (ESP) 3,4 sekunde da bih se ASR iskljucio uz ESP. To kad rogovi narastu :D Samo pamet u glavu ;)
 
Član
kod mene se na passatu gasi na pritisak dugmeta
bez drzanja 3-4 sekunde

i osjeti se kada je ugasen a i lampica je upaljena na instrument tabli
 
Član
Ovo mi je trebalo, bas sam imao problema sa startanjem zbog ovog ASR i ESP....automatski se pali i samim tim mi ne dozvoljava da startam....pokusati cu ga deaktivirati na nacine na koji ste vi napisali

Jos jedna stvar...

Ja imam tipku na kojoj stoji ASR je li to isto sto i ESP, odnosno znam da su dva pojma a da li se kod mene pali i jedno i drugo ili imam samo ASR ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top