Egr Valve - Jetta 1.8t

Egr Valve - Jetta 1.8t

Član
Zdravo drušštvo..

Danas sam gledao nešto oko motora i vidio sam da na EGR ventil nije spojeno crjevo, koje standardno tu stoji.
Pola crijeva ima, a fali mi oko 25cm crijeva da spojim na EGR.
Interesuje me da li da kupim crijevo pa da stavim, ili je to neki mehaničar namjerno skinuo?

Inače radi se o Vw Jetta 1.8T 132KW GLI
 
Član
pokusaj kupi crijevo ono je 2-3KM i spoji pa vidi ako je sve uredu ostavi ako nesto nebude valjalo skini ;)
 
Član
Malo sam pretraživao i dobio informaciju da je bilo spojeno..Jedino ako neko nije nešto čačkao i EGR ventila..
Kaže, auto mora bolje da vuče i da smanji malo potrošnju ( malo, ne u velikoj količini ) :D
 
Član
Potrosnju ce ti smanjit jedino u tvojoj psihi i nigdje vise . Egr ti samo vraca povratne gasove u usisnu granu , tako da je boljeda je iskljucen jer ti ne prlja usisnu granu i imas malo ali malo bolji odaziv na gas bez njega .
 
Član
Potrosnju ce ti smanjit jedino u tvojoj psihi i nigdje vise . Egr ti samo vraca povratne gasove u usisnu granu , tako da je boljeda je iskljucen jer ti ne prlja usisnu granu i imas malo ali malo bolji odaziv na gas bez njega .
E pa vidis prijatelju jest on SAMO vraca povratne gasove u usisnu granu eh sa ovim drugim se nebi slozio vidi 2 razloga
1 Stetni izduvni gasovi stete okolini i zraku koji uzdisemo
2 Motor se prije zagrije i samim tim manja je i potrosnja na radnoj temperaturi ;)

Sto sve u svemu ima ulogu fabrika nije bezveze ubacila EGR/AGR u proizvodnju njihov razlog je eko motor koji manje zagadjuje okolinu a malo pogledaj kod taksista po BiH koji uklanjaju AGR ventil da nebi davali pare da se precisti jer 99% AGR ventila koji oni koriste se mogu cistiti pa ja idem gradom kuliram s rajom u dvici a ono se uvaljuje golf 4-5 ispred mene i ja moram kociti da se udalji 200-300metara jer pusi ko da ima pec za lozenje drva u njemu hehehe
 
Super Moderator
Pa tih 5 minuta zimi sto mu treba da se duze ugrije (a benzincu ni ne treba, treba dizelu) potrosit ce 2 deca vise na 100km. Velike mi razlike.. A prlja usisnu granu za nepovjerovati, ja sad da kupim nov auto odma bi ukino egr i svu ekologiju. Kao manje zagadjuje okolinu, al zato smeta autu i to dobro smeta. Benzinac ne prlja granu, jedino kad crkne egr moze praviti malo neke probleme al nista strasno ko na dizelu
A sto se tice zagadjivanja okoline, to su samo price i izgovori da auta zagadjuju. Auta su najmanji zagadjivaci okolisa, pogledajte malo emisije o zemlji, ekologiji i slicno
 
Član
meni je auto bacalo u safe mode zbog ne ispravnog egr ventila
i sve dok ga nisam zamjenio mi je gasio turbinu
 
Član
To su mizerne razlike ustede sa toplim zrakom sa ukljucenim egr-om . A sad sa druge strane hladniji zrak bolja smjesa auto malo jace . Vjerujem da i ti bi vise to volio nego da zastiti nasu okolinu , kao bitno ti toliko za nju . A evo ja imam i plin u autu i iskljucen mi je egr i ne zagadjujem nasu okolinu .
A to sto se tice taksista nije zbog egr-a , egr to mozda ublazi za 2-3 % . Najvise dimi zbog losih dizni ,zagusenog motora a onda i najvise zbog zamorenosti i istrosenosti motora .
 
Top