ebay-pristigla posiljka,traze fakturu ?

ebay-pristigla posiljka,traze fakturu ?

BHT Ovisnik
pouzdrav,narucivao sam sa ebay-a neke stvari,kamera mi je stigla normalno na kucnu adresu,narucio parking senzore,sada mi je doslo ovo

50350171.jpg


sta da cinim,stvar kosta 13$,kakve gluposti sada ja moram nositi,dal da isprintam samo onu narudzbu ?
http://img249.imageshack.us/img249/6674/91114073.jpg

pomoc je dobro dosla jer sam narucivao jos stvari koje mi trebaju doci :D
 
Član
ja koliko sam upucen da se stvari preko 50 km ne carine, a ovo mi malo nelogicno... bash neki dan sam na www.rtvsllon.ba u njihovom dneviku( crno i bijelo tako se zove) slusao o ovome,ima i snimak na netu....
 
BHT Ovisnik
ja sam narucio 2 seta,al svejedno opet to nije 50km, a i razliciti su,jedan sa ekranom,jedan ne,tako da je to skroz drugaciji proizvod koji isto kosta,na ovaj dole br. se ne javljaju,jer otisao bih odmah u ponedjeljak,al neznam sta da ponesem
 
Član
Ne obracaj puno paznju na ovo, neki su narucivali godinama pa im ovo nije doslo...tako da zanemari :D
 
Član
nista ostampaj im ovaj print screen :) i ponesi... ili da isprintas novcanu transakciju s racuna..
 
BHT Ovisnik
da da,vidis ima i to fajde,al kaok da to uradim,odem u banku i trazim ispis ?
 
Član
hmm pokusaj da kontaktziras prodavaca na ebay i objasni da ti na carini traze fakturu za to
 

IGY

Član
meni jutros stigao blic za aparat placen 250 km i samo mi posta naplatila 3.5km za otvaranje i provjeru paketa
ovo mi se jos nije desilo...
 
BHT Ovisnik
evo dj_m4rko mi je govorio,on je xenone uzimao pa su ga peglali,isti papir dobio,na kraju ga pustili,a ovo je jos manja vrijednost,ja cu za svaki slucaj ponjeti ovu narudzbu isprintati i to je to,ako otvorim pred njima paket valjda ce vidjeti da to nije nista skupocjeno i da je to to s narudzbe

pa meni uvijek neki problemi:D
trebaju jos 2 paketa snezora da mi stignu,baterija,4 daljinska i zmigavci vjerovatno,sta ce tad sve da mi bude:D
 

IGY

Član
ovo sto ti traze, ti dobijes za svaku kupovini e-racun, isprintaj taj racun, i isprintaj potvrdu sa paypal i to je to
muntaj ih da si nesto prije kupovao od tog dobavljaca, te da ti je to poslao kao poklon, mozda se sazale i puste te

to sam sad procitao negdje je tako jedan momak uradio, malo sam guglao :lol:
 
BHT Ovisnik
evo sada sam narucio i zmigavce,50€,al pise dhl,tako da ce mi to vjerovatno doci na vrata ? :D

dobijem putem maila za sve sto sma narucivao,ali to izbrisem,imam tamo na ebay racunu "summary" pa pise sta koliko kosta i da sam platio,najbolje tako to isprintati ako ista pitali,neznam sta immogu vise,jer nista ne kosta preko 15$ osim ovih zmigavaca sada,ali vidis,sad su mi dosla 2 paketa senzora,prije par dana sam narucio jos 2,pa im onda ksanije mogu reci da je to poklon:lol::lol:

evo sada sam narucio zmigavce,dosao mi je mail,pa najbolje da ovo sacuvam ?
http://img444.imageshack.us/img444/4669/ssash.jpg
 

IGY

Član
sve cuvaj, jer kako sam cuo, sad koliko je istina, da ti na kraju godine poreska moze poslati sve sto je stizalo na tvoje ime da platis porez, carinu sta li vec

znaci sve racune cuvaj i nikad nista ne brisi, to je moj moto :) ja sve imam na racunaru i na emailu jbg nikad ne znas sta ti kad moze zatrebati...
 
BHT Ovisnik
cuj da platim porez na sve:icon_eek:
ja govana na cemu pare ubiru,jbg ovo ostalo sam brisao,sadsa spremam,mada se moze racun vidjeti i na racunu ako moze pomoci...
 
Član
Meni se ovako desilo za xenone da sam carinu platio...naručivao iz Kine preko DHL-a slato...idući put slato običnom poštom nisam carinu platio...
 
Top