EAC fail Ford pomoc!

EAC fail Ford pomoc!

Ovako radi se o Ford Fiesti 1.4 TDCi 2004 od mog prijatelja. Svako malo mu se umjesto kilometraze pojavi ovaj problem, pocne mu blinkat "EAC fail" tokom voznje i auto se pocne gasit odnosno kao da ga nesto tusi i ugasi se na kraju, moze li neko da mi kaze nesto u vezi ovog?
 
Član
nesto vezano za elektroniku pedale gasa, cini mi se.... uglavnom, nista bez dijagnostike

ovdje imas dosta informacija vezano za to

http://www.bba-reman.com/content.aspx?content=ford_fiesta_common_problems_and_solutions
 
Ne gine mu dijagnostika... Moze biti dizna, bosch pumpa ili skroz neka druga glupost. Dobra dijagnostika i znat ce na cemu je ;)
 
Znaci u svakom slucaju da ide na dijagnostiku, pito sam samo da vidim sta moze ocekivat, svejedno hvala vam na informaciji! :icon_smile:
 
Ooo slabo odgovora ovdje ima reko ajd uci cu na forum mozda nesto bude. Jutros sam imala taj srcani udar prvo ja :icon_question: jer mi se isto javilo EAC FAIL..Znaci krenula sam na posao, izisla na cestu i nisam presaltala u 3 brzinu kako treba, zagusila sam ga tacno i izgubio je snagu i to mi se pojavilo da blica. Nakon 20 min sto je bio ugasen mislila kod mehanicara ga voziti, upalila ga sve je normalno i na tehnickom provozali auto sve uredu kazu do tebe daj mu gasa malo vise..Naravno ja sad zivim u teoriji urote kako da sjednem u auto ponovo. Da li je uopste kvar?Jedino ako bi se ponovo mi to pojavilo da odvezem mehanicaru...al ne znam kako da zivim sad u tom ne znanju...ovo je vise ispovjest :icon_smile:
 
Legend
Te stare fijeste kod kojih se pali EAC i digitalna je tabla, gdje je recimo pokazivac goriva digitalna skala, a ne kazaljka, kod njih tu gresku izbacuje kada ima problem sa injektorima i pumpom. Medjutim kad ocitas gresku na IDS izbaci pedala gasa. Eh sad, pedala gasa kad je problem auto se nece gasiti, nego pocne da trza.

Primjer: drzis pun gas i pocinje auto da ubrzava konstantno od 40 prema 90 km/h, i tad bez posebnog pravila pocne da trza, tj da gubi signal od pedale gasa i u jednom momentu jednostavno izgubi vucu i prestane da ide, ali nece se ugasiti. Hoce ako se vozac izgubi, prepadne u tom trenutku pa auto ostane u 4 brzini i uspori do te mjere da se ugasi. Jedini pravi test, za to i rjesenje je ovlasteni ford servis, pa onda prvo da postave pedalu i provjere dali je do nje, i testiraju auto sa novom, ako to rjesi problem onda je to to, ako ne, onda se dalje ide na injektore ili pumpu. Update PCM-a, takodje u nekim slucajevima hoce pomoci.

Savjet, bolje mu je da ne ide po garazama kojekakvim, jer je to toliko komplikovona da se pojedini ovlasteni servisi muce sa time.
 
Hvala sto ste se potrudili da napisete i objasnite. Auto bas jeste izgubilo vucu nekako nije imao snage, nije mi se ugasio jer sam onda u drugoj brzini se vozila do benzinske gdje sam stala.Ali otisla sam onda na posao i vratila sam se kuci danas bez problema kao da nista nije bilo. Daleko sam ja od strucnjaka ali ako se nesto pokvarilo, onda il jeste ili nije kako onda moze danas voziti. Eee nek ide u vraga za vikend planiram da ga na kompjuter prikopcaju, ocitaju ista...izdao me je, vise mu nevjerujem :icon_confused:
 
idemodalje je napisao(la):
Hvala sto ste se potrudili da napisete i objasnite. Auto bas jeste izgubilo vucu nekako nije imao snage, nije mi se ugasio jer sam onda u drugoj brzini se vozila do benzinske gdje sam stala.Ali otisla sam onda na posao i vratila sam se kuci danas bez problema kao da nista nije bilo. Daleko sam ja od strucnjaka ali ako se nesto pokvarilo, onda il jeste ili nije kako onda moze danas voziti. Eee nek ide u vraga za vikend planiram da ga na kompjuter prikopcaju, ocitaju ista...izdao me je, vise mu nevjerujem :icon_confused:

Povjerenje kod djevojaka tesko je vratiti :D

Ako sumnjas u auto, vozi majstoru na dijagnostiku, nek pregledaju i ustanove da li postoji neki kvar, bar da si mirna ;)
 
Hahaaaaa e bas tako :lol: guban jedan kako se usudio uopste da trokira hahaha il sta god...pa ne mogu da docekam vikend da ga vozim majstoru a do tad valjda se nece usuditi da mi steka...rekla sam danas kad sam krenula kuci da sam ista Jova iz Hajde da se volimo 3, kad peglici daje dinare da upali :)
 
idemodalje je napisao(la):
Hahaaaaa e bas tako :lol: guban jedan kako se usudio uopste da trokira hahaha il sta god...pa ne mogu da docekam vikend da ga vozim majstoru a do tad valjda se nece usuditi da mi steka...rekla sam danas kad sam krenula kuci da sam ista Jova iz Hajde da se volimo 3, kad peglici daje dinare da upali :)

samo nemoj da je molis da upali, postace razmazena :lol::lol::lol:

da ne idemo u off, kad si zadnji put mijenjala ulje, filtere i tako te stvari..
 
Taman mi je sad vrijeme da zamjenim ulje pa i filter! Planiram u ovih para dana to odraditi.Aaa zar ovo bremzanje moze biti posljedica sto je vrijeme ulju da se mijenja?Jutros cak na posao nisam vozila nego tata i doci ce po mene jer je auto na testiranju da nebi slucajno mi se "to" kao desilo ponovo haha. A juce sam vracajuci se kuci, godinu zivota izgubila gledajuci da mi se nece uapliti da blica, ma fujjj sad treba strah da sebi navucem da vozim...a izgleda ja sam kriva po svemu sudeci :icon_mad:
I auto je normalno juce vozilo kuci, i jutros sve ko po PS-u, nista ja to ne razumijem. Ako se pokvarilo nesto onda se pokvarilo i nema voznje a ne ovako da sad trebam ocekivati..hmmm opet su ovo ispovjesti neke..ali razumite me :icon_cry:
 
Član
Možda nema veze s tvojim slučajem, ali kod francuskih auta recimo kad je akumulator na izdisaju počne elektronika tako da pravi zvrčke.

Meni je zimus instrument tabla svako malo palila nove uzorke i kombinacije narandžastih lampica, i to nakon što sam "ubio" akumulator.
Nakon novog akumulatora, sve OK.
 
idemodalje je napisao(la):
Taman mi je sad vrijeme da zamjenim ulje pa i filter! Planiram u ovih para dana to odraditi.Aaa zar ovo bremzanje moze biti posljedica sto je vrijeme ulju da se mijenja?Jutros cak na posao nisam vozila nego tata i doci ce po mene jer je auto na testiranju da nebi slucajno mi se "to" kao desilo ponovo haha. A juce sam vracajuci se kuci, godinu zivota izgubila gledajuci da mi se nece uapliti da blica, ma fujjj sad treba strah da sebi navucem da vozim...a izgleda ja sam kriva po svemu sudeci :icon_mad:
I auto je normalno juce vozilo kuci, i jutros sve ko po PS-u, nista ja to ne razumijem. Ako se pokvarilo nesto onda se pokvarilo i nema voznje a ne ovako da sad trebam ocekivati..hmmm opet su ovo ispovjesti neke..ali razumite me :icon_cry:

nisam mislio konkretno na ulje, nego na filter nafte.. pretpostavljam da je to sve zajedno zamijenuto... moguce da si i ti to "skrivila" nacinom voznje... nije preporucljivo dizela voziti na jako niskim obrtajima i njemu treba gasa :D treba prikopcati na dijagnostiku, ako nista ne pokaze onda vozi dalje jer nemozes naci kvar ako "ne postoji" :icon_smile:
 
Top