e34 525i 24v Turbo??

e34 525i 24v Turbo??

evo ovako doslo mi u glavu da ugradim u bengulu svoju turbinu radi se o m50 motoru to jest 2,5 24v sa 141kw dali ima neko iskustva sa ovakvim projektom???
 
BHT Ovisnik
cudi me sto uopce nema vele ljudi da rade ove bmwove motore na turbo,ovako laicki gledajuci imaju velik potencijal,svi uzimaju vw 1.8, 2.0, vr6 i sl. ...
mada covjek je imao voznog parka,valjda je svejstan da to kosta "finih" novaca da se uklopi....nemora sam raditi,valjda planira nekome platiti da se to uradi,ima par forumasa sto su radili turbo motore,obrati se clanu esso ili srđanu...
 
imam momke svoje koje to rade i usputno im pomazem radi svog ceifa! zanimaju me projekti da znam koje turbine mogu ic da znam koliko para treba pripremit gledo sam malo po youtubu sa turbom ovvaj motor cuda cini!a ko nema neki prjedolga neka nekomentarise bezveze i nek se nepravi pametan!
 
corrado87 je napisao(la):
imam momke svoje koje to rade i usputno im pomazem radi svog ceifa! zanimaju me projekti da znam koje turbine mogu ic da znam koliko para treba pripremit gledo sam malo po youtubu sa turbom ovvaj motor cuda cini!a ko nema neki prjedolga neka nekomentarise bezveze i nek se nepravi pametan!

Pa obrati se onda tim momcima
Turbo se ne stavlja preko tipkovnice.U biti onaj tko se odluci za to ispred sebe vec ima godine iskustva i znanja i ne pita tako banalne stvari ovdje...
Iz tvog pitanja ocito je da neznas,s toga odslepaj nekome tko zna nek ti uradi sve kesiraj mu par somova eura i pravi cuda;)
 
Član
Najlakse je naserafati turbinu,al neznam da li si spreman dati 500e za mapiranje...
A dje je ostalo vece dizne,ic-e,turbina aj izduvna ti pase od TDS-a,itd...bolje za te pare naci 4.4...;)
 
Član
Ma može se to frendu , pusti ti njih , uzmeš garret turbinu 106 veliko kućište , naručiš kovane klipove i klipnjače , naravno nove grane i izduv , dizne svakako , elektroniku ćeš morat promjenit i dobit ćeš snagu , e sad ima malli problem oko prenosa te snage na podlogu , pa računaj da ćeš morati stavljati drugo kvačilo pa dif pa da bi to sve bilo lako zaustaviti idu jače kočnice , gewinde radi stabilnosti da ne ulazimo sad u sitnice... A šta misliš da uzmeš moj ///M5 izaće te jeftinije ???
 
Član
U tvom slucaju ako ces odradit jako dobar tuning sa svim kvalitetnim komponentama koji su vec u postovima pomenuti,mogu ti dat cak i okvirne cijene nekih dijelova!!
Ali budi siguran da ce cijena ici sigurno preko 5000eura!!
 
Član
Evo primjer u mojem slucaju:
VEMS komplet sa kucistem egt,wb sonda i big blue display 870eura
TURBO garret gt30r 1150eura
WASTGATE 200EURA
SIEMENS DEKA 660ccm 300eura
Kovani klipovi-620eura
Kovane klipnjace-500eura
TURBOSMART veeport blow off 200eura
Lezaji ACL sputter stojeci,leteci 150eura
Surge tank sa fitinzima 180eura
Bosch 044 pumpa goriva nova kupita 250eura
Kvacilo carbon drzi odprilike 600nm 500eura
Crijeva silikonska komplet sto mi je trebalo 300eura
Alu cijevi 100eura
Komplet ispuu radit kod lastovcica 300eura
Lajtunzi goriva sa fitinzima i lajtunzi za vodu hladenja turbine 200eura
AQUAMIST- 200eura
Intercooler sam zaboravio 200eura
I jos masu nekih stvari koje sam zaboravio obrada glave u kojoj je sve novo obrada bloka i tu se moze dodati 300eura
izmjena svih potrosnih stvari napinjaca spanera te kvalitetnog ulja jer sm sve stavio novo u motor do zadnjeg sarafa.
I onda slag n kraju jeste mapiranje koje kosta 400eura
I usput se sjetih boost controlera koji je kosto 180eura s time da sam sam sebi sve radio.
Ima jos tih stvari kojih se velim nemogu sjetiti ali da pomenim samo radilicu od tfsi kouu u njemackoj nemozes naci ispod 500eura.
Sve dostave koje sam placo i toga ima 150 eura i vise.


Velim ovo je sve ono cega se mogu sjetiti!!!
 
BHT Ovisnik
masala:icon_eek: nisam znao koliko sta kosta,ali sam mislio ovako gledajuci da to doci odprilike u pola ove cijene,mada tko ovo radio valjda ce raditi za svoju dusu,prepoznatljiv na siroko,a auto je vjecno tvoj
 
Član
CoL3 je napisao(la):
masala:icon_eek: nisam znao koliko sta kosta,ali sam mislio ovako gledajuci da to doci odprilike u pola ove cijene,mada tko ovo radio valjda ce raditi za svoju dusu,prepoznatljiv na siroko,a auto je vjecno tvoj
Da se nadovezem na tebe!!!
Ovo sto sam napisao jeste kad radis jako ozbiljan tuning i neke stvari ovdje nisu uvjet ako ce se recimo slagati na stock komponente, ali i sa stock ce sigurno uzet novac jer sam slago i takve motore!!!
I cinjenica je da se u ovakim stvarima mora gledati na ulozeno,dobiveno!!
Svaku kvalitenu stvar za koju se nezali platit ona ce i trajati.
 
Član
pitam se sad zasto se vise niko ne sprda u ovoj temi:icon_rolleyes:

MADA_FAKA svaka cast pa si tako objasnio cojveku, kapa dole buraz;)
 
Top