Dual woofer kutija pomoć pri izradi

Dual woofer kutija pomoć pri izradi

Pozz ekipa evo ovako imam 2 woofer zvučnika koja su mi u nekoj jadnoj dual woofer kutiji koju sam napravio samo da rade,no sad imam slobodnog vremena da se posvetim pravoj kutiji,znači ovako:
2 komada po 1000W 4 ohm rms,12"
Hoću DUBOK,ČIST i JAK BASS
Mislio sam raditi kutiju tako da nekoristim uopče rupe za zrak one okrugle,mislio sam napraviti kutiju kao što se koristi na dB Dragovima,kutija kao s slike.
Pa sad neznam koju veličinu da radim i to sve,molio bih malo da mi pomognete pri toj izradi.HVALA!

http://cdn.avsforum.com/6/69/69e8db85_Box_Dry1.jpeg

Rupa kao ta što je ispod zvučnika,samo mislim da je svaka rupa za svaki woofer,i između te 2 rupe da je 1 pregrada,pa me zanima di šta kako,materijal mi je mediapanel,ubodna pila,bušilica,cirkular...
 
Član
to nije za db drag nego slot port kutija, za db se koriste okrugle "rupe" sa aero portovima... i za slušanja je slotara vrh. Koliki ti je gepek, kakvo pojačalo?

i šta znači 2 komada po 1000W 4 ohm rms,12" :lol: Napiši koji je model zvučnika :D
 
zlajaaa je napisao(la):
to nije za db drag nego slot port kutija, za db se koriste okrugle "rupe" sa aero portovima... i za slušanja je slotara vrh. Koliki ti je gepek, kakvo pojačalo?

i šta znači 2 komada po 1000W 4 ohm rms,12" :lol: Napiši koji je model zvučnika :D

To spajam u kući tako da veličina nije bitna,imam kučne izrade pojačalo 2x1kW na 4ohma pušta max 500hz van jer su ta 2 kanala rađena samo za woofere i na tom pojačalu imam još 2x1800W 8ohm za razglas,to su ustvari 2 pojačala u jednom.
Radi se o pioneer TS-W3001D4 1000W 4ohm.
Takva 2 s linka imam.
http://www.pioneer.eu/uk/products/25/130/201/TS-W3001D4/page.html
 
evilmage007 je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
to nije za db drag nego slot port kutija, za db se koriste okrugle "rupe" sa aero portovima... i za slušanja je slotara vrh. Koliki ti je gepek, kakvo pojačalo?

i šta znači 2 komada po 1000W 4 ohm rms,12" :lol: Napiši koji je model zvučnika :D

To spajam u kući tako da veličina nije bitna,imam kučne izrade pojačalo 2x1kW na 4ohma pušta max 500hz van jer su ta 2 kanala rađena samo za woofere i na tom pojačalu imam još 2x1800W 8ohm za razglas,to su ustvari 2 pojačala u jednom.
Radi se o pioneer TS-W3001D4 1000W 4ohm.
Takva 2 s linka imam.
http://www.pioneer.eu/uk/products/25/130/201/TS-W3001D4/page.html

Samo vikendom je woofer u autu to sam zaboravio potpuno,treba moć stat u gjepek od Škode Octavie 2004to godište.
 
Član
Neuništiva zavojnica mmm tom wooferu treba velika kutija da bi svirao dobro!
Kakvu muziku slušaš inace?
 
zlajaaa je napisao(la):
Ako već slušaš vikendom u autu, ja bih tu neku veliku kutiju... Daj nam dimenzije gepeka

Ja sam kontao kutiju napraviti 1m široku(i još mi bude lufta nešto sitno u gepeku) i nekih 50-80cm dubine da je kutija,visina 50tak cm otprilike.Znači tako te veličine,sad neznam točno koliki je a van neizlazim trenutno jer kiša pada ko nenormalna,uglavnom to ide u Škodu Octaviu 2004g.
 
Član
dg40so.jpg
2uhsitd.jpg
funs3p.jpg
pasel ti ovakva kutija, moja trenutna muzika :icon_confused:
 
liha92 je napisao(la):
dg40so.jpg
2uhsitd.jpg
funs3p.jpg
pasel ti ovakva kutija, moja trenutna muzika :icon_confused:

Sviđa mi se ta kutija,možeš li mi dimenzije napisati i dali si pregrade unutra radio i to sve? ili još bolje ako imaš slike kako si radio tu kutiju.
 
ako slusas techno onda mjenjaj te woofere, oni su za sve osim za to, mislim ono odradit ce i to, ali nije to to.. za to treba neke brze lagane woofere pa ces vidjet igranke, radije 306 i 307.. a kutija, pa jedno 80-90L je ok, cca 40Hz tuning, pa sad racunaj po gepeku kako ti odgovara..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ako slusas techno onda mjenjaj te woofere, oni su za sve osim za to, mislim ono odradit ce i to, ali nije to to.. za to treba neke brze lagane woofere pa ces vidjet igranke, radije 306 i 307.. a kutija, pa jedno 80-90L je ok, cca 40Hz tuning, pa sad racunaj po gepeku kako ti odgovara..
 
SoundLunatic je napisao(la):
ako slusas techno onda mjenjaj te woofere, oni su za sve osim za to, mislim ono odradit ce i to, ali nije to to.. za to treba neke brze lagane woofere pa ces vidjet igranke, radije 306 i 307.. a kutija, pa jedno 80-90L je ok, cca 40Hz tuning, pa sad racunaj po gepeku kako ti odgovara..

E sad promjenit će ih biti teško,tek sam ih nabavio dao sam 2800kn za oba,pa sad nekako mi je problem izvest to da zamjenim,koje ti preporučuješ? Promjenio bi ih tam oko 9tog mjeseca jer se 1.9 vračam s sezone(DJ sam pa idem dolje na more i okolo radit pa će bit keša) Ajd dimenzije te kutije mi napiši,dubina,visina,širina. Daju mi oni dosta jak bass i ovako samo je ova kutija u qrcu pa sad da napravim jednom za sva vremena kutiju da se nemoram više zahebavat.
 
Top