Druk,lamela za citroen :/

Druk,lamela za citroen :/

kupila sam auto prije dva mjeseca .. polovno. 2003. Citroen c3 plurial.
konstantno me sekira xD sto prokisnjava ali u velikim kolicinama i zanima me sta uraditi .. kako to zakrpiti (ali ne totalno) prije zime.

ali i prije 10d mi je pocelo auto skripiti lupkati .. ugl neke cudne zvukove ispustati kad pritisnem kvacilo. rekli su skoro svi da je druk , ali da bi trebala i lamelu uz to mjenjati :/ sad me zanima da li je to obavezno (iako mi je rekao mehanicar da nie jos lamela otisla,ali da bi trebala sve zajed.) ugl . ako mi ista mozete pomoci .. bila bih jako sretna :D:D
 
Član
pa to se moze mijenjati i odvojeno ali se vecinom ide da se sve u kompletu mijenja i bolje je zamijeniti i lamelu prije nego sto skroz ode
 
Član
Predstavi se u novim članovima da nebi bila banirana.

Prvo trebaš saznati gdje auto prokišnjava. Možda je do nekog kedera ili nečeg sličnog. Trebaš zamijeniti cijeli komplet kvačila jer se to tako u pravilu radi zbog toga što je potrebno dosta posla i vremena da se rastavi mjenjač. Bilo bi glupo da ne promjeneš lamelu, pa nakon par mjeseci ponovo rastavljaš mjenjač zbog loše lamele.
 
Član
Druk lezaj je izvan mjenjaca, treba samo motor od mjenjaca odvojit da se zamjeni druk lezaj. Kad se vec skida, treba pogledati i lamelu, ako je ok nema potrebe da se mjenja. Ja sam na Saxu prije 2 godine mjenjao druk lezaj, al lamela je ostala stara jer nije bila potrosena, evo i dan danas jos vozim bez ikakvih problema sa tom lamelom. Druk lezaj sam od sebe nije skup, 20-30 KM, al ruke su skupe, jer se treba sve to rastavit i ponovo sastavit...

Sto se prokisnjavanja tice, problem koji muci vecinu kabrioleta, cak i onih sa tvrdim metalnim sklopivim krovom. Utvrdi gdje tacno propusta, pa probaj tu nekako zadihtovati.
 
Član
Ma da boki, znam da se mjenjač kao mjenjač ne rastavlja, ali kada je već odvojeno bolje je odmah zamijeniti. Jedino pod uvijetom da je lamela u baš dobrom stanju, no to će majstor reći kada dođe do toga.

Tek sada sam skužio da je Cabriolet. Šasija se vremenom rasklima, kederi stvrdnu od sunca i promjena temperature. Jako je teško tu išta uraditi, osim ako je doslovno neki dio krova pukao ili rastavljen. Nije lako ni skužiti gdje točno pušta vodu, jer voda prolazi vodilicama, te curenje ne mora biti na mjestu gdje voda kapa u unutrašnjost.
 
Eee bas vam hvala na odgovoriiima :) Bas ste dragi :D:D
Aaa lijeno mi je vise za auto traziti od svojih novac,pa sam planirala lafo sama odvojiti za to,ali lamela me zaebava. Nie bas najpristupacniji dio :D

Ali dobro,vec ce se nesto rijesiti. Ali me najvise sekira sto stalno nesto mijenjam. Morala sam Selen neki,pa sam morala kuglice,pa sad ove neke stvari. :/

A krov .. on mi je najveci problem. Sjedista mi izgledaju preprljavo zato sto je prokisnuo 19023 x aa i u gepeku mi lokva svaki put kad ga otvorim. Samo mi savjetuju da uradim silkoniranje,ali to stvarno nemam srca. :/
 
Član
Potrazi po stranim forumima bas za tvoj konkretni model sta kazu, valjda znas engleski. Mozda imaju tacna mjesta na kojima propusta i zasto propusta, a oni to vec znaju i kako to fiksirati. Sto se tice tih zamjena, ako kupis auto sa tim potrosenim djelovima, morat ces to promjeniti. Kugle se mjenjaju svakih par godina, na srecu nisu skupe, to je dio ovjesa koji odlazi, posebno po nasim losim cestama. Sad si mirna garant 3 godine bar sto se tice kuglica, ak je sve fino zamjenjeno.
 
VR6Boki je napisao(la):
Potrazi po stranim forumima bas za tvoj konkretni model sta kazu, valjda znas engleski. Mozda imaju tacna mjesta na kojima propusta i zasto propusta, a oni to vec znaju i kako to fiksirati. Sto se tice tih zamjena, ako kupis auto sa tim potrosenim djelovima, morat ces to promjeniti. Kugle se mjenjaju svakih par godina, na srecu nisu skupe, to je dio ovjesa koji odlazi, posebno po nasim losim cestama. Sad si mirna garant 3 godine bar sto se tice kuglica, ak je sve fino zamjenjeno.

Sada cu pretraziti sve forume,nadam se da cu nesto i naci :)
Aaa kapiram i ja to za dijelove. Jos su se na mom dvije cure naucile voziti , a ja treca xD Normalno da su djelovi za plakati. Ugl .. hvala ti jos jednom :)
 
Član
sto se tice problema s prokisnjavanjem, najbolje ti je da pokusas nac gdje je tacno i da li se moze kako zatvoriti. takodjer pogledaj i vodilice da se nisu slucajno zacepile pa da zbog toga voda ne moze da otice gdje bi trebala i da ti ide sve u auto. kod mene je tako bilo na starom autu, keder na siberu riknuo a vodilice zacepljene bile i sve u autu i po sjedistima mokro bilo. ;)
 
Evo za krov, malo googlanja i rezultati su tu. Ovi englezi su inace pozitivno ludi kada su auta u pitanju :D

http://www.citroen-owners-club.co.uk/citroen/index.php?showtopic=6052

Procitaj treci post na forumu, znaci taj problem s krovom je poznat, a po tom postu navodno ode taj dio plastike. Njemu su htjeli citav krov mijenjati, a taj komad plastike valjda mozes nabaviti u ovlastenom servisu, ili uzmi broj sa pavic.ba pa zovi njih. Ako ne mozes, onda vidi kod nekog plasticara da ti napravi isti takav komad plastike, kako skontah to je kao neka sina, valjda pomogne sta, a i ako se jako vjetar cuje pri vecim brzinama, onda znas da je to :)
 
technoGeek je napisao(la):
Evo za krov, malo googlanja i rezultati su tu. Ovi englezi su inace pozitivno ludi kada su auta u pitanju :D

http://www.citroen-owners-club.co.uk/citroen/index.php?showtopic=6052

Procitaj treci post na forumu, znaci taj problem s krovom je poznat, a po tom postu navodno ode taj dio plastike. Njemu su htjeli citav krov mijenjati, a taj komad plastike valjda mozes nabaviti u ovlastenom servisu, ili uzmi broj sa pavic.ba pa zovi njih. Ako ne mozes, onda vidi kod nekog plasticara da ti napravi isti takav komad plastike, kako skontah to je kao neka sina, valjda pomogne sta, a i ako se jako vjetar cuje pri vecim brzinama, onda znas da je to :)

aaaaaaaaaaa ! :) hvala tii :D nisam bas bas sve skapirala,al jesam sustinu. :)
samo .. aa ja ni nzm ustvari kome to povjeriti da mi popravi. ko bi to znao uraditi. ili moram u citroen servis ovdje u Sa :)
aa da .. cuje se pri vecim brzinama :) mada se ne cuje samo krov :/ cijelo auto se trese ali puno puno xDD

GOLF TZ je napisao(la):
moj prijedlog je da za zimu kupis hard top....:D

da kupim .. sta ?? :D
 
Top