Dragon Garage : YouTube kanal o autima

Dragon Garage : YouTube kanal o autima

Nisi me shvatio , u globalu kad gledas nisu skupi ali kad uzmes u obzir cijenu vozila jesu , npr kablovi svjecica za njeg su 50KM i to fush dok su orginal drama skupi a za evo recimo Opel Astru G koja je skuplja skoro 1000KM od njeg su 36KM itd itd. Sad u zadnje vrijeme sam sve zamjenio na njemu pa sam bas malo pratio cijene. Opet kazem nije skupo u globalu nego cijena vozila mi ne ide uz cijenu djelova , jos malo to da spadne i kao sto sam rekao drugi "Golf"
 
Član
Dobar tutorijal sto se tice zvucnika, samo bi dodao sljedece:
- prilikom provjere zvucnika ja bi isao sa niskim naponom, pogotovo ako je slabiji zvucnik, posto se testira na istosmjernoj struji, zvucnik ce biti konstantno podignut za visinu amplitude (visina napona), e sad kad je visok napon mislim da moze propuhat zvucnik, pa bi radije isao sa naponom obicne 1.5v baterije (pogotovo ako je osjetljiviji zvucnik).
 
Aha ako radi i tako dodat cu , ovo je bila obicna fabricka 15ska i baterija od moba naravno koja nije ni max puna bila jedva sijalicu upali :D
 

EE9

Član
Samo da dodam da je sasvim dovoljna baterija od 1.5V....9V je ipak malo previše jer je istosmjerni napon "smrt" za zvučnike...
Isto tako, kod višesistemskih zvučnika/kutija, svi zvučnici moraju biti u fazi (isti smjer kretanja membrane - prema vani) jer se u protivnom (kontrafazi), gubi stereo slika i generalno, ukupan kvalitet zvuka! Kod visokotonca je to vizuelnim načinom nemoguće utvrditi zbog malog hoda membrane/kalote ali se pažljivim slušanjem to može primjetiti...;)

Edit:
mokeBass je već to napisao...ne vidjeh! :facepalm:
 
Član
Iznenadila me ona kia pravo, s onim maglenjem fara, platis 30000 km da bi ti nakon godinu dana poceo pokazivat znakove kao neko auto staro 10 godina
 
Top