DOTOK NAFTE NA BOSCH PUMPI!?

DOTOK NAFTE NA BOSCH PUMPI!?

Član
mokeBass je napisao(la):
popustiti saraf

HVALA DRUZE!!! Puno si mi pomogao ozb ;)

GolFanatiCars je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
da bas tako ;) regulisi to da valja :icon_biggrin:

A druze nisam skontao jeli treba popustiti ovaj saraf ili dotegnuti????
Nije ovaj sto ide kljuc 13 nego ovaj sto se odvrce pomocu sarafcigera jel ga treba malo popustiti?

kluc uzmes odvrnes maticu popustis saraf i zavrnes maticu tj stegnes i rijesena stvar ;)

HVALA BRATE!!! ;)
 
Član
EEE ljudi da izvinete jebaze oko pumpe danas,da sam znao da je onako tesko podesiti nikada nebi radio majke mi,prvo sam pogresno okrenuo onaj saraf logicno je da se na lijevo odvrce i da time se dobija vise nafte ali kod mene nekako na desnu stranu tj kad zavrcem onaj saraf unutra e tek tada dobijam vise nafte,prvi put kad sam to uradio auto radi ko traktor mozes stiskat gasa koliko hoces al ne reaguje haha ;) a drugi put kad sam skonto kako ide odvrnem do kraja auto dimi ne vidi se hahaha i nekako sam jedva nastelovo na sredinu,prvo sam kao bio nastelovo odem probam das pun gas ono vuce i pocne trzat i onda opet tako jedno 20 puta sam otvaro haunu :lol:
 
upalis auto, pojacas dotok goriva i cuces da auto brze radi, onda imas saraf iza pumpe za stimanje ler gasa i smanjis na normalan rad
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
upalis auto, pojacas dotok goriva i cuces da auto brze radi, onda imas saraf iza pumpe za stimanje ler gasa i smanjis na normalan rad

Hvala druze,vec nastimano,samo ja sam nekako sad nastimao da auto ide nema sta malo bolje nego prije ali ne cadi ni malkice ne znam za sto to boze sacuvaj,pre i kad ga turiram malo je cadio a sada nista a cak bolje i poteze nego prije i vise nabija u brzinama :)
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
slab je taj motor za Passata, ili ganjaj onaj sa 59kw ili 1.9 TD ili TDI

Jest znam da je slab al jbg sta da se radi sad mu stavljam intercooler pa ce mo vidjeti sta cu postici.
Jel ima ko intercooler za prodaju sa onim crevima?
 
VWClub je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
slab je taj motor za Passata, ili ganjaj onaj sa 59kw ili 1.9 TD ili TDI

Jest znam da je slab al jbg sta da se radi sad mu stavljam intercooler pa ce mo vidjeti sta cu postici.
Jel ima ko intercooler za prodaju sa onim crevima?

ma neces sa Intercoolerom nista postic, to ces jedva osjetit, nego ganjaj malu turbinu K14 predpostavljam da je kod tebe velika Garret, sa K14 ces imat bolji start i ide bolje u brdu
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
slab je taj motor za Passata, ili ganjaj onaj sa 59kw ili 1.9 TD ili TDI

Jest znam da je slab al jbg sta da se radi sad mu stavljam intercooler pa ce mo vidjeti sta cu postici.
Jel ima ko intercooler za prodaju sa onim crevima?

ma neces sa Intercoolerom nista postic, to ces jedva osjetit, nego ganjaj malu turbinu K14 predpostavljam da je kod tebe velika Garret, sa K14 ces imat bolji start i ide bolje u brdu

Ma znam al eto aj da i to stavim cisto onak,nije skupo bas pa eto,a znaci sa tom turbinom ide bolje uz brdo i ima bolji start a kako ide ovako auto putom ocu li tu osjetiti ista?
I koliko kosta ta turbina. Hvala na savjetima!
 
VWClub je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
slab je taj motor za Passata, ili ganjaj onaj sa 59kw ili 1.9 TD ili TDI

Jest znam da je slab al jbg sta da se radi sad mu stavljam intercooler pa ce mo vidjeti sta cu postici.
Jel ima ko intercooler za prodaju sa onim crevima?

ma neces sa Intercoolerom nista postic, to ces jedva osjetit, nego ganjaj malu turbinu K14 predpostavljam da je kod tebe velika Garret, sa K14 ces imat bolji start i ide bolje u brdu

Ma znam al eto aj da i to stavim cisto onak,nije skupo bas pa eto,a znaci sa tom turbinom ide bolje uz brdo i ima bolji start a kako ide ovako auto putom ocu li tu osjetiti ista?
I koliko kosta ta turbina. Hvala na savjetima!

ma ide svakako bolje a taj Passat svakako ne ide preko 170km/h
turbina kosta oko 150KM polovna a Intercooler neces nac ispod 100KM
 
Član
ma ide svakako bolje a taj Passat svakako ne ide preko 170km/h
turbina kosta oko 150KM polovna a Intercooler neces nac ispod 100KM
[/quote]

Hehehe ti sve znas brate jbt pa tako sam i mislio negdje jbg plus sto je on karavan tesko auto a nejacak motor,a tako znaci nije skupa ta turbina i sta rece oce li ici imalo brze auto sa tom malom K14 turbinom?
Msm jebo brdo i to,meni je bitno da ono samo malo brze ide ovako i da povlaci malo brze.
 
VWClub je napisao(la):
ma ide svakako bolje a taj Passat svakako ne ide preko 170km/h
turbina kosta oko 150KM polovna a Intercooler neces nac ispod 100KM

Hehehe ti sve znas brate jbt pa tako sam i mislio negdje jbg plus sto je on karavan tesko auto a nejacak motor,a tako znaci nije skupa ta turbina i sta rece oce li ici imalo brze auto sa tom malom K14 turbinom?
Msm jebo brdo i to,meni je bitno da ono samo malo brze ide ovako i da povlaci malo brze.
[/quote]

ma moram znat kad sam podero par tih motora :lol::lol:
osjetit ces razliku na startu, bice jaci ali malo slabiji na visokim obrtajima sto ti i ne treba jer nije taj motor za deranja, tebi treba do 4000rpm i to ce bit dovoljno
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
ma ide svakako bolje a taj Passat svakako ne ide preko 170km/h
turbina kosta oko 150KM polovna a Intercooler neces nac ispod 100KM

Hehehe ti sve znas brate jbt pa tako sam i mislio negdje jbg plus sto je on karavan tesko auto a nejacak motor,a tako znaci nije skupa ta turbina i sta rece oce li ici imalo brze auto sa tom malom K14 turbinom?
Msm jebo brdo i to,meni je bitno da ono samo malo brze ide ovako i da povlaci malo brze.

ma moram znat kad sam podero par tih motora :lol::lol:
osjetit ces razliku na startu, bice jaci ali malo slabiji na visokim obrtajima sto ti i ne treba jer nije taj motor za deranja, tebi treba do 4000rpm i to ce bit dovoljno
[/quote]

Hehe aha hvala ti brate, i sta ti sad u tu 2 ubacio 1.9 TDI motor to neki iz passata delfina ili iz mk3 ?
 
Top