Dokumentacija za atest motora

Dokumentacija za atest motora

Ovako, drug kupio motor za auto, ugradio ga i sad bi da uradi atest... pitanje: da li auto iz kojeg je izvadjen motor mora biti odjavljeno da bi se napravio kupoprodajni ugovor, punomoc ili sta vec ili moze i bez odjave auta da se napravi kupoprodajni ugovor i uradi atest... on je samo uzeo motor, ne cijelo auto... uradio bi atest motora i ponovo vlasniku vratio saobracajnu dozvolu jer je takav dogovor bio (zbog karoserije auta)... auto nije registrovano vise od 1 god i nije odjavljeno... neznam sto :icon_rolleyes:

moze li mi neko iz prve ruke objasniti kako ide ovo oko kupoprodajnog ugovora kad se vrsi atest motora... unaprijed hvala ;)
 
Legend
Samo u ugovoru nek naglasi da se kupuje samo motor a ne citavo auto...
al nek ode do ljudi koji ce mu raditi atest i nek pojasni situaciju, jer samo mu oni mogu dati 100%
tacan info sta ce da mu traze... ;)
 
Liga je napisao(la):
Samo u ugovoru nek naglasi da se kupuje samo motor a ne citavo auto...
al nek ode do ljudi koji ce mu raditi atest i nek pojasni situaciju, jer samo mu oni mogu dati 100%
tacan info sta ce da mu traze... ;)

malo je situacija specificna, sto jest jest... znam da je potrebna kopija licne karte vlasnika auta i racun o ugradnji (ako trazili)... jedino ovo oko ugovora nam nije jasno... on bi samo da izvrsi atest tj. da mu upisu u njegovu saobracajnu broj motora koji je ugradio i vratio bi dokumente vlasniku jer mu vise nece trebati... po nekoj logici trebao bi moci uraditi atest motora iz auta koje nije odjavljeno jer to auto nece na sebe prepisivati niti registrovati (u slucaju da se moze naglasiti u ugovoru da se radi samo o kupovini motora)...

raspitacemo se u Centru za Tehnicki pregled oko ove situacije, a ako je neko imao slicnu aituaciju neka napise iskustvo, volio bi cuti i procitati ;)
 
Legend
FirellesMonster je napisao(la):
malo je situacija specificna, sto jest jest... znam da je potrebna kopija licne karte vlasnika auta i racun o ugradnji (ako trazili)... jedino ovo oko ugovora nam nije jasno... on bi samo da izvrsi atest tj. da mu upisu u njegovu saobracajnu broj motora koji je ugradio i vratio bi dokumente vlasniku jer mu vise nece trebati... po nekoj logici trebao bi moci uraditi atest motora iz auta koje nije odjavljeno jer to auto nece na sebe prepisivati niti registrovati (u slucaju da se moze naglasiti u ugovoru da se radi samo o kupovini motora)...

raspitacemo se u Centru za Tehnicki pregled oko ove situacije, a ako je neko imao slicnu aituaciju neka napise iskustvo, volio bi cuti i procitati ;)

Drug... ja ti sad kazem... ja sam svoj stari motor prodao covjeku koji ga je na osnovu takvog ugovora upisao u saobracajnu bez ikakvih problema... ;)
 
Član
Ja koliko znam treba ti kopija saobracajne i racun o ugradnji, nek me isprave ako grijesim oni koji bolje znaju...
 
Član
ja sam nedavno mjenjao motor u mercedesa,,znaci moras imati saobracajnu od tog auta iz kojeg je izvadjen motor i mora biti odjavljeno,,ili na otpadu napravis racun i odes na tehnicki uradis atest koji kosta 177 km
 
Sahman_Turbe je napisao(la):
ja sam nedavno mjenjao motor u mercedesa,,znaci moras imati saobracajnu od tog auta iz kojeg je izvadjen motor i mora biti odjavljeno,,ili na otpadu napravis racun i odes na tehnicki uradis atest koji kosta 177 km

nista onda.. moracemo se sa ovim covjekom dogovoriti da odjavi auto, pa da napravimo kupoprodajni ugovor i da uradimo atest.. msm da nebi trebalo biti problema oko odjave... nego malo je problem sto je taj covjek iz Sarajeva, tj. prijavljen je u Opcini Centar.. eh sad da li se moze za jedan dan zavrsiti odjava auta i da se napravi kupoprodajni ugovor... koliko to traje vremenski u Sarajevu... nebi da trckaramo svaki dan tamo-vamo zbog papirologije :icon_rolleyes:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Sahman_Turbe je napisao(la):
ja sam nedavno mjenjao motor u mercedesa,,znaci moras imati saobracajnu od tog auta iz kojeg je izvadjen motor i mora biti odjavljeno,,ili na otpadu napravis racun i odes na tehnicki uradis atest koji kosta 177 km

nista onda.. moracemo se sa ovim covjekom dogovoriti da odjavi auto, pa da napravimo kupoprodajni ugovor i da uradimo atest.. msm da nebi trebalo biti problema oko odjave... nego malo je problem sto je taj covjek iz Sarajeva, tj. prijavljen je u Opcini Centar.. eh sad da li se moze za jedan dan zavrsiti odjava auta i da se napravi kupoprodajni ugovor... koliko to traje vremenski u Sarajevu... nebi da trckaramo svaki dan tamo-vamo zbog papirologije :icon_rolleyes:

druze ja sam motor vadio iz mercedesa od starog i ubacio u svoj,,samo sam napravio kupoprodajni ugovor izmedju mene i njega i otisao u mercedes benz tehnicki i uradio atest e sad kad sam htjeo da da registrujem auto u mupu mi kazu nemogu registrovati ako se ne odjavi auto iz kojeg je izvadjen motor,naime covjek mi je to zavrsio za 5 minuta samo u saobracajnu upisao da je vozilo odjavljeno i za dan mi je registracija bila gotova ;)
 
Top