dodatna dozvola za voznju posllije 23h mladim licima

dodatna dozvola za voznju posllije 23h mladim licima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LSD

Član
ma jah....sta cu biti:cool::cool:

boss nije stvar u licenci iz firme.....
vec dozvola za voznju poslije 11:icon_twisted:
 

LSD

Član
e bas zbog tog cigacenja bi i trazi....
da mu samo gurnem u facu papir kad pocne srati
 
Član
pa ne znam...ja to ne bh ni ganjao, jer sam u Bosni jako malo vremena, u Srb nema tih ogranicenja, tako da ne mislim...

mada neko ko ima 18-19-20 godina, valja mu jos par godina da pregrmi...zato bi se isplatilo ti izganjat...
 
Član
Voznja od 23 do 5 je dozvoljena licima koja imaju vozacku dozvolu od 2G pa na dalje . . bez obzira na dobnu starost !
 
Član
0g1 je napisao(la):
Voznja od 23 do 5 je dozvoljena licima koja imaju vozacku dozvolu od 2G pa na dalje . . bez obzira na dobnu starost !

Nije tacno...Imam vise od 2 god..Opet nemogu ..Bez obzira na vozacko iskustvo , moras biti stariji od 23 god ili imati nekog pored sebe koji je stariji od 23 mislim...Pozz
 
najgluplji zakon, suvisan, i sasvim nepotreban osim da se puni budzet nekako, pa nasli na nama pocetnicima da zgrcu pare. da mi je vidit te budale koje su predlozile ovo.
 
Administrator
po meni su bolji neki pocetnici smatram sebe kao solidnog vozaca sa skoro 2 godine kako sam polozio vozacki nego neke starce koji kad izadju na cestu ne znaju obicne znakove i izgube se na cesti i ugrozavaj saobracaj a da ne pricam o starim djedovima sa 65+ godina koji voze... oni su opsta opasnost na cesti nit cuju nit vide:icon_biggrin:
 
Član
ja sam u sarajevo i svaku noc evo ima i vise od pola godine od 12 sati pa do ujutru zavisi kad se zavrsi poso uglavnom od 23 pa do rani jutarnji sati sa vozackom od 2 godine i 20 godina starosti . . . .
 
ja imam dvije godine i mjesec dana vozacku, a vec placene dvije kazne za to, i cetiri koje nisam platio. dosta puta su me i pustili, al kad mi za to napise kaznu pa nek mu za lijekova zatreba.
 
Član
Mogu me povuch za neshto i 23 sata ga sisat ladno .

Ja za gluplji zakon nisam cuo nikad , kakve ima veze jeli prije ili poslije 23 sata ? :$

Cak sta vishe , ugrozavash vishe svoj i tudji zivot prije 23 sata , sto je logicno jer se i vishe vozi tako da ne vidim nikakvu svrhu tog zakona a uostalom ne placam kazne tako da mi je potpuno svejedno :icon_twisted:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
nisam nista cuo o ovome, ali pitanje je koliko bi to valjalo .....
Ionako se danas divlja nenormalno, jos ako to omoguce iza 23h, alkohol + neiskusan vozac, pravi jadi, ali kome nije do zivota sto da ne....
I da, vidim da je samo za KV vozace, ali bice tu i stela da ih dobije bilo ko, samo ako se procuje....
postoje normalni mladi vozaci koji ne piju kad voze. a oni koji piju i divljaju na ulicama uglavnom imaju nekog iza ledja pa njima i ne pisu kazne, samo deru obicne ljude. ja prvi nikad nisam sjeo za volan ako sam pio alkohol u poslednja 24 h, ne divljam na ulicama, postujem 99% saobracajnih propisa, presao sam 20 000 km za 2+ godine i da ne smijem vozit iza 23h, totalna glupost. alkohol je glavni krivac stradanja mladih, kazne za pjane vozace bez obzira na godine treba drasticno povecati.:icon_mad::icon_mad:

PS: nadam se da ce taj glupi clan izbrisati iz zakona
 
Član
Pa kada se hocemo vozat iza 23sata, nadjemo nekog didu sa finim godinama koji ima vozacku, posadit ga na sjediste nek spava i vozi do mile volje. :lol:

Poserem im se na zakon, al njima dobar jer fino puni budet, ali i njihove djepove.
 
Član
Ne iskusan, pod utjecajem alkohola, prije 23 sata = isto sranje kao i poslije 23, tako da bezze pisete da je zakon u redu, kad nije nikako pomogao, osim da se popune dzepovi "lopova"!
[/quote]

Bravo almir.. drug neki to izgleda jos nisu shvatili...gule nas...zakon je donesen na osnovu nikakvog istrazivanja....npr,kada se dogada najvise nesreca? koja starosna dob pravi najvise udesa i sl?..nego tek onako u stilu policajca:lol::lol:

meni su tri puta pisali bez trunke alkohola uz postivanje svih propisa,plus sestra mi ima preko 23 al nema vozacku..i gnide nisu mogle nista drugo naci i eto ti...jos jednom morao po staru ici hitno i objasnjavam al nista lik pise vidi nisam 'tatin sin' pa smije...

mislim to je samo da se deru mladi koji i imaju najmanje novaca i uticaja sto je dokaz koliko nas voli nasa drzava..

a svaka cast onim pametnim rijetkim policajcima koji su me pustili 2-3 puta...mislim ima li smisla kazniti osobu koja je potpuno trijezna a ima 22 god...dok stariji s polovkom divljaju i produ zato sto su ono kao iskusniji..mislim dovoljan je zakon da ne smijes voziti pod uticajem alkohola,kakve to veze ima s godinama...

uskoro ce nam uvest da nesmijes biti sam s curom u autu....hah
 

LSD

Član
samo da oni oce poostriti kazne po novccaniku za alkohol....mnogo manje bi bilo sranja po cesti:cool::cool:

a sad :icon_exclaim::icon_exclaim::D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top