DJ tuning :) mixevi i remixi, obavezno poslusajte :))

DJ tuning :) mixevi i remixi, obavezno poslusajte :))

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
^ druze pre svega hvala za kritiku ;) svako misljenje mi je bitno.. znaci hvala jos jednom ;)

odmah da kazem da sam u kompletu radio samo sa Sound Forge programom, imam sto bi se reklo osecaj za pesmu ali ne i alat sa kojim mogu da realizujem ono sto zamislim.. u prevodu talenat bez pravog alata ne vredi puno ;) znaci program u kome sam radio remixe nije uopste namenjen tome, bukvalno sam ga na "kvarno" silovao da bi postigao moju zamisao :D:lol::lol::lol:

inace ovako druze, na 31/32 sekundi sam ubacio onaj zvuk, + je u tome sto se ne provaljuje se da je ubacen :D na 45 sekundi vracam pesmu, ispalo je lose jer pocinje naglo (to je i tvoja glavna zamerka), nisam mogao da ubijem nikako bas a da ostanu samo visoki tonovi, pa da ga polako ponovo vracam ;)

inace pesma me je odusevila, i melodijom i pogotovo recima, i u njoj sam se isto pronasao pa sam uradio remix :icon_biggrin:

za projekat i druzenje - UVEK! mana je samo sto nisam upoznat sa programom pa bih morao da ucim, ali do sada sve mi je islo od ruke sto sam poceo da radim/ucim tako da mozda i ovde bude uspeha ;) rad sam da se prikljucim tom projektu i da pomognem i doprinesem koliko je to moguce :icon_smile:

objasni mi molim te detaljno sta mislis da radimo i na koj nacin si zamislio krajnju realizaciju? pa da vidim kako se to meni cini i da cackam nesto malo dok mi se moje mezimce ne vrati.. stvarmp ne humano sa njene strane, ja se zaljubim (ona to ni ne zna, da mi je dala jednu sansu odmah bi bacio sve karte na sto :icon_smile: nego ludo malo, ludje nego ja izgleda :D) a ona me odj*e kao debila.. nego valjda ce mi pruziti drugu sansu :icon_smile: a do tada rad sam da se malo zezamo sa muzikom :cool: znaci pricaj, kakav je plan/ideja???
 
kritika je naravno dobronamjerna heh :D

FL je program koji se ne razlikuje mnogo od ostalih programa za produkciju ( Reason , Ableton Live , Logic Pro i sl. ) znaci radi na principu sample-ova koje redas , u obliku kockica , dajes efekte zvukovima itd itd.

Ja sam poceo raditi remix trake Radio Crash od Ferry Corstena , uradio sam prvi dio , koji bi se trebao malo produziti , isjekao glavnu melodiju , i znaci treba mi drugi dio i jedna moja melodija. Pa cemo remix poslati direktono Ferry-u , mozda mu se svidi pa dobijemo njegov support , a dovoljno je dobiti zeleno svijetlo da napravimo realase remixa , pa cemo support dobiti od nekoga vec ;)

ugl. FL Studio XXL , najjednostavniji program za profesionalnu produkciju , ako imas bar malo sluha , 20ak dana ce ti biti dovoljno da naucis osnove , poslije sve dolazi samo , ja radim u njemu tek neka 2 mjeseca tako da sam i ja novi , snaci cemo se valjdan nekako ;)
 
Član
flash_back je napisao(la):
evo ga i jos jedan remix, Signalrunners Featuring Julie Thompson - These Shoulders (Club Mix - Flash Back Remix) // 21.20MB // 320KBPS

Mnogo lepe reci u pesmi, sebe sam pronasao u njoj.. kaze pogledom otopis 1000 srca (a ja imam psiho pogled od kako nista ne je*bem, a zelja mi je najveca na svetu da samo jedno malo srculence moje kone otopim :icon_smile: bas sam se do bola ljudi zaljubio, sta da vam kazem kada sam prestao da vezbam (za moje srce malo za nedelju dana ima da se napumpam), pustio kosu etc.. kad bi samo ona znala da mi je srce jednim pogledom ukrala :icon_smile:), pa kaze o kako te zele ali koga ces ti da okrenes kada "padnes".. ma bas sam pronasao u pesmi, poslusajte je obavezno, jedna od mojih omiljenih remixa ;)

evo i originali remixa, da vidite sta sam ja tu konkretno tunirao ;)


Signalrunners feat. Julie Thompson - These Shoulders (Club):

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5sqqjN6eWYE&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/5sqqjN6eWYE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Paul van Dyk feat Rea Garvey - Let Go (Alex M.O.R.P.H Remix):

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TZ_LGxG_4G4&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TZ_LGxG_4G4&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

SPIT - FALLING (Daddy's Groove Vocal Mix):

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yu0UpDXjOg4&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yu0UpDXjOg4&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Commercial Club Crew - La Isla Bonita (Andy Stroke Remix):

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/E609g8dkUF4&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/E609g8dkUF4&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>

^ ovaj zadnji remix je u stvari samo cutovan original, izbaceni smaracki delovi i ostavljeno samo srce pesme ;)



ZBARI LI KONU?:icon_smile:
 
Početnik
hvala, hvala ;) jeste bilo pre vise od 4-5 godina nego ispao sam sada iz tog fazona, navukao sam se na narodnjake zestoko :icon_biggrin: pustim po neki put techno i hop, ali retko stvarno da budem iskren ;)

inace hteo da se prikljucim da sa Vernes_AMG radim neki remix, kada sam cuo da sve ima valjda oko 17gb i ne znam koliko tacno rama treba da se pokrene onmah sam odustao :lol::lol::lol:

ma nesto sam ovog leta malo divljao po kuci k'o ludak, malo nogama samarao ormane pa ni komp nije prosao postedjen.. malo sam ga zabo - iskreno rasrafio sam ga da ne lazem :lol::lol::lol: dobio bad sektore na HDD-u, Win se ucitava 5 minuta, monitor poceo da trepce, jedan CD-ROM vise nece da se otvori etc..

kad sam manijak :cool: moram nesto pod hitno ponovo da pocnem da treniram, ili konu da dovatim malo tu da se barem istresem :D haha :lol::lol::lol:

ahahah, ma bice korpa garantovano ponovo ;) pogotovo kada bane na TT pa pocne da cita tamo u OFF-u one 58, 59, 60 itd.. strane gde se pravim pametan i savetujem ja kao LSD-a kako se cure bare, i taman prestao konu da spominjem i sad me ponovo M1rza zaj*ao na 197 strani :D ahaha, ako ovo cita ima u zemlju da potonem kad je vidim :lol::lol::lol::lol::lol:

evo da ne mislite da baronisem za narodnjake, sada cu da vam ubacim zadnji remix - Dzenan_Mix_V2 :lol::lol::lol::lol:

samo malo da se uploaduje na server :icon_biggrin:

evo ga // http://www.tuningtube.rs/dbox/flash_back/Dzenan_Mix_V2.mp3 // 3.79MB - 160KBPS :D

malo sam valjda popio i svideo mi se extra zvuk iz jedne pesme, pa sam ga malo isekao i loop-ovao//rotirao do bola :lol::lol::lol:

ukratko iz nekih 15-20 (mozda max ali ne verujem 30) sekundi sam napravio citavih 3 minuta i 18 sekundi.. malo dosadi ali bitno je da je meni to u tom trenutku bilo zanimljivo :icon_biggrin: ahah ;)
 
Član
flash_back je napisao(la):
e pa ovako, ovo je prvi mix koji sam u zivotu radio.. malo je rastimovan al valjda cete da oprostite :D :lol::lol::lol:

znaci remix Voodoo People sa Wizzy Noise ACID Level 33... imate cast da ga prvi cujete :icon_smile:

heavy bass recommended :D

FUCKING SERBIAN REMIX

edit: RMX je radjen 2004 godine...

Pa sta je radio od 2004 do sad, kiselio se sa kupusom :icon_question::icon_question::icon_smile:
 
Član
Ahahaha legendo....pazi, delovi koje si koristio nisu losi uopste, nije los ni mix....ali prelazi, nemas ih...nema onog kad se jedno utisava a drugo je jace, kao na Winampu kad pustas...samo to malo da sredis i ovo ce da bude super, i vrati se na tehno, nemoj ove Dzenan, Lukas i kolege, to je turbo folk, narodnjaci su nesto drugo...probaj da preuredis ove prve mixeve, verujem da moze da bude puno bolje....:cool:
 
Početnik
hvala druze, nego zaj*ao sam se, poceo da da programiram i navukao se na PHP - MySQL :lol::lol::lol: dejo zna o cemu pricam i kakva navlaka je u pitanju :cool:

kazem ti, hteo sam ponovo sada malo da se vratim u te vode, ranije sam radio sa krajnje ne profesionalnim alatima i izvukao sam maximum iz njih! sada kad sam cuo od Vernes_AMG da pravi alat za mixovanje ima 17gb i ne znam koliko RAM-a treba da se pokrene - digla mi se kosa na glavi... sj*an mi je komp totalno, obican FF podize pola minuta, neke sajtove ne mogu ni da otvorim - zablokira komp :lol::lol::lol: tako da ako i kad uzmem bolji komp nastavicu da mixujem.. samo pokrecem sada ovu tesku masineriju - TT portal, pokusavam da napravim nesto sto jos niko nije napravio pa mi tu ide veci deo vremena... a i nesto u poslednje vreme jedva se nateram da buljim u komp, opala mi motivacija pa mi treba sada neka muza da me inspirise i malo pogura ;) ako je ne nadjem u skorije naj*o sam ko zuti u vijetnamu :lol::lol::lol::lol::lol: pozzz

menjic je napisao(la):
flash_back je napisao(la):
e pa ovako, ovo je prvi mix koji sam u zivotu radio.. malo je rastimovan al valjda cete da oprostite :D :lol::lol::lol:

znaci remix Voodoo People sa Wizzy Noise ACID Level 33... imate cast da ga prvi cujete :icon_smile:

heavy bass recommended :D

FUCKING SERBIAN REMIX

edit: RMX je radjen 2004 godine...

Pa sta je radio od 2004 do sad, kiselio se sa kupusom :icon_question::icon_question::icon_smile:

ceka konu da dodje pa da nastavimo :lol::lol::lol: hah, salim se, treba mi ali da me pogura da dopisem TT portal!
 
Početnik
evo, sad malo pre bio kod drugara u kumodrazu, i da mu pustim neke remixe (jedino su ovde okaceni) kada edo dodao TT u filter reci, za TT ispisuje "marketing@bhtuning.com" tako da svi linkovi ne rade i ako smo kao "drugarski" sajtovi // forumi :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

nista, primoran sam da kreiram temu na mom TT forumu, idite na link: Tuning Tube Forum » Muzika » DJ tuning :) mixevi i remixi, obavezno poslusajte :)) samo kad vam otvori bad // los link umesto TT unesite "tuning tube", bez razmaka ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top