Dizne manjeg - veceg pritiska

Dizne manjeg - veceg pritiska

Danas sam nesto malo radio oko auta i onako zagledao oko motora i gledajuci primjetim na diznama, pise 130 bar a kod mene turbo motor :icon_question: koliko znam na turbo motor 1.6 TD i 2.0 TD idu 155 bar a na 1.9 TD idu 150 bar dok kod obicnog diesela 1.6 D i 2.0 D idu 130 bar... do danas nisam znao da mi dizne rade na ovom pritisku jer ih ja licno nisam nikad zagledao... kod mene su iste dizne kao i kod 1.6 TD... primjetio sam da mi se auto ponekad gusi u strani i baca crn dim, a redovno ima crnog dima kod prebacivanja brzina i kod starta... Bosch pumpa radjena prije godinu dana a za dizne mi je samo rekao da su dobre... zamijenuo bi ih sa jacima, od 155 bar... sta mi savjetujete :icon_question:
 
Član
mislim da dizne ne prave pritisak. Jedino sto je problem sto te tvoje su namjenjene za 130 bar-a, a pumpa na njih tjera pritisak od 155 ???

mada nisam 100% siguran


pozz
 
Zeran je napisao(la):
mislim da dizne ne prave pritisak. Jedino sto je problem sto te tvoje su namjenjene za 130 bar-a, a pumpa na njih tjera pritisak od 155 ???

mada nisam 100% siguran


pozz

ne prave dizne pritisak ali ga propustaju... jbg pumpa mi druka 155 bari a dizne samo propustaju 130 bari.. nisam ih ni gledao do danas jer sam mislio da su 155 bari.. neznam kakav je sad odnos gorivo-zrak :icon_question:
 
Koji ti je motor,ako je 51kW dizne moraju biti 155 bari,a ako je motor od 44 kW onda su ti dizne kao na običnom dizelu 130 bari,ja sam skoro petljao sa tim pa znam.
 
Kod mene je motor 2.0 TD, 64 kw (5 cilindara) koji se ugradjivao samo u audije... ima nekih istih parametara kao i 1.6 TD kao npr: dizne, klipovi, hidropodizaci... gledao sam na internetu tvornicke parametre i za ovaj motor idu dizne od 155 bari... to je garant prijasnji vlasnik motora stavljao dizne manjeg pritiska :icon_mad:
 
Top