Distanceri

Distanceri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
:icon_question:Naime nabavio sam dobre felge povoljno pravo ali mi guma kaci malo na amortizer. dobio sam savjet da stavim distancere. eh sad dali to smeta autu tj trapu i gdje da to nadem tj. kupim i na sta da obratim paznju pri kupovini. ( auto je bmw e 60 525d a tockovi su 18-ke 325/35 i zadnji 355/35) Hvala svima na pomoci unaprijed.
 
Član
sta ima, 10 km komad, mozda u kini :D

@miki, s obzirom na to koliko siroke gume stavljas taj distancer od pola cm-cm (ne treba ti vise pretpostavljam? ) ti se nece ni primijetiti......ili potrazi na ebay, ili kod ove ekipe sto prodaje novu robu (taxibar, muha, armin itd.)

mozes i napraviti kod tokara, samo nije bas kako cole kaze 10 km,aluminij potreban za izradu kosta vise od toga po komadu :D
 
ja trebam da dobijem za koji dan H&R DRA60 TRAK+ 60mm za bmw-a 5x120 znaci...sa serafima i sve novo...cijena u njemackoj najnize sto se moze nac 125eur...kod nas je skuplje barem 20%...znaci 60mm tj. 30mm po tocku...ja bi ti to dao jeftinije javi se na PM...i cim mi dodje ja te zovem...a nek ostali zasad kazu sta je H&R...i zasto su njihovi distanceri na cijeni...

i pusti se ovih bisera da pravis distancere kod tokara a imas novo auto...jebote treba tocak da ti ostane djegod u rupi...
 
Član
odvedi auto na centriranje trapa pa ćeš vidit oće ti s nagibom kola to uspit riješit.ako ne onda distancer.
 
Član
Ma neto mene zea ova stranica nikako nemogu da nadem moje postove ni odgovore. Neznam sta je.

Za titu: posto sam novi clan nemogu jos da pisem na tvoj pm a interesuje me ta tvoja ponuda pa javi se na mikisaraj@yahoo.com e a jos jedo pitanje nazad mi nekaci nigdje e sad jesuli mi potrebni i nazad ti distanceri i ja uopste nemam predstavu na kom folu to drzi tocak :icon_question::icon_rolleyes: O kakvim sarafima je sad rijec mozeli mi neko to poblize objasniti.
 
Član
auu jbt i ne kacilo kolike su gume.Imas li sliku da vidim kako to izgleda nisam nikad vidio tolike
 
BHT Ovisnik
trizex je napisao(la):
sta ima, 10 km komad, mozda u kini :D

@miki, s obzirom na to koliko siroke gume stavljas taj distancer od pola cm-cm (ne treba ti vise pretpostavljam? ) ti se nece ni primijetiti......ili potrazi na ebay, ili kod ove ekipe sto prodaje novu robu (taxibar, muha, armin itd.)

mozes i napraviti kod tokara, samo nije bas kako cole kaze 10 km,aluminij potreban za izradu kosta vise od toga po komadu :D

ja isao u tokara radio prstenove za svoje felge i reko koliko ti dođu distanceri 1cm,kaze on 10km po komadu,a prijatelj mi radio u drugog tokara za puga 2 distancera po 2cm,oba 30km:icon_smile:
 
Član
ma to samo zvuci veliko a jako mala je razlika izmedu njih i 16-ki koje su sad na njemu ovu jedino imam sad
 
imao sam slican problem kod jedne musetrije,nagibi tockova bili u pitanju pa smo na spuri sve napravili da valja, a ako su kod tebe nagibi uredu nema potrebe da se diraju,rijesit ces problem samo distancerima...eh sad zavisi koji je ET felgama koje imas,tj dubina,nesjecam se koji je bio na ovom BMW-u...a sto se tice distancera,momak koji ih je meni uradio par kom. i nije bilo problema tj. nisu tresli tockovi ,do njega mozes doci kad skrenes prije one prve pumpe na ulazu u Sa,u toj ulici nekih 150m,izgubi br promjenom moba :D (pravio mi po dva za 30KM)
 
ja razumijem da ono nema puno neke pameti napravit taj distancer ali mi nije jasno zasto su cijene fabrickih puno visocije...a onda dalje zasto je razlika izmedju H&R i nekih drugih opet puno veca...ako h&r distanceri kostaju 150eura a tokar neki pravi za 30KM zasto onda iko kupuje brand name...s druge strane nije problem sa distancerima do 1 cm koji se stavljaju samo znaci izmedju tocka i glavcine imaju na sebi rupe odgovarajuce i idu duzi serafi...ali sa distancerima 3cm i vise ima drugi problem jer se oni prvo zavrcu fabrickim serafima na glavcinu a onda na se na njihove navoje koji su urezani u distancer zavrcu felge...to mislim da tokar ne moze tako lako napravit, bar ne za te pare...ili treca verzija kad se zavrcu fabrickim serafima distanceri a onda imaju navoji na koje s enataknu felge pa se dotezu maticama...ima tu ipak malo vise filozofije...dalje te cijene o kojim govorite...jesul serafi ukljuceni tu? naravno da nisu...stavit to bez duzih serafa glupost...a kolko kostaju duzi serafi...? sve to ima svoje...dalje jesul alu ili zeljezo...ako su alu cvrstoca kvalitet materijala bla bla.....ima se tu dosta pisat...

verzija 1:
[attachment=26049] [attachment=26050] [attachment=26051]

verzija 2:
[attachment=26052] [attachment=26053]

verzija 3:
[attachment=26054] [attachment=26055]

dalje nesto frisko sto sam ja uradio na svom autu, 1cm ALU D&W distanceri + duzi serafi:
[attachment=26056]

i na kraju krajeva....covjek koji vozi bmw-a e60 bi trebo montirat savine ili barum gume...ili michelin, continental i nesto slicno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top