Diskusija Bez Kraja...

Diskusija Bez Kraja...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neko spominje izdrzljivost auta , pa jbt izdrzljivost a auto izaslo prosle god. haha

kad ti japanci predju po 1.000.000km onda nek se jave

MERCEDES-BENZ cim cujes ove dvije rijeci jasno ti je o cemu se radi :icon_biggrin:
 
ErRoR je napisao(la):
Svi se moramo sloziti da ova istrazivanja Auto Blinda mogu objesit macku o rep...Opel da rastura BMW,AUDI,VOLVA,pa cak i VW je gotovo nemoguce... A na listi TOP 100 najbolji svijetski auta opel je na 38mjestu... Sto govori koliko je dobar!


upravu si , slazem se , samo pisu gluposti , kako im ko plati tako i napisu tekst ;)
 
Član
nisam neki fan opela al na drugom forumu je bila opel omega,87 god,mislim 2,3d motor,sa 700.000 predjenih kilometara
trozic moze potvrdit...
auto je iz hrvatske,radjene dvije generalke
al ide,a svi imamo neku losu predstavu o opelu tih godina,njegovim dizelima i limariji
tako da,stvar auta i njegove kvalitete ne zavisi samo od nacina,tehnologije i umijeca proizvodnje,nego i od odrzavanja,koje igra ogroman udio u slici koju sticemo o nekom proizvodjacu...za vw ima dosta divljih dijelova,dok za japance nema,koliko sam ja upucen...normalno je da ce auto duze trajat ako se redovno servisira i "krpi" originalnim dijelovima a nekim tamo "med i caj" (made in china)
svako auto jee dobro ako ga se dobro pazi i cuva,redovno servisira i sipa dobro gorivo...
 
Početnik
Vernes_AMG je napisao(la):
neko spominje izdrzljivost auta , pa jbt izdrzljivost a auto izaslo prosle god. haha

kad ti japanci predju po 1.000.000km onda nek se jave

MERCEDES-BENZ cim cujes ove dvije rijeci jasno ti je o cemu se radi :icon_biggrin:

Prije nego postas, uzmi malo proguglaj, upali pogledaj TV, edukativnih emisija o automobilima ima koliko hoces, uporednih testova izdrzljivosti, upravljivosti itd. itd. pa se tek onda izruguj i pisi stvari o kojima ocigledno nemas pojma!! Ta tvoja nahvaljena marka zadnjih se godina i ne ponosi bas kvalitetom, pouzdanoscu i izdrzljivoscu, koliko vidim nema je nigdje u prva 3 mjesta???...
 
Član
imam kadetta (suza) vec duzi niz godina, motor ko "Srča" da ga ne ureknem, sipaj, provjeravaj...i bice kak mi se cini i za unuka...:cool:
 
Član
Ja licno ne volim nesto mercedes, al brate znam da je neunistivo auto, govorim za starije modele, tipa 124orke, znaci ona stara E klasa, ne znam mozda ste gledali na fifth gearu, kada testiraju izdrzljivost ovog auta, pa covjece, ne da mu nemogu nista, znaci potope ga u vodu, kompletnog, izvuku ga, auto jebeno radi, pregaze ga sa monster truck-om, auto i dalje vozi! Izvrsili su jos nekih manjih testova al auto je prosto ne unistivo.
 
Član
to Har3 je ono "muda pod bubrege"...tako su isto i na top gear uzeli toyotu hilux, pa isto sve izdrzala...to potapanje u vodu, ako jedan izdrzi, izdrzace i ostali...jer svaki motor isto radi...
mercedes je nekad prelazio milione, al ga danas nidje...
volvo moze prec ko i mercedes, saab je jedan otiso u muzej sa predjenih preko milion milja (nedje oko 1,6 mil kilometara)...tako da nije mercedes tolko pouzdan...
ima eno omega 98, presle hladno po 600.000 km...i prodaju se, u voznom su stanju...
 
Član
kad potopis auto bitno je samo da na usis ne povuce vode...a motor je zatvoren,ne smeta mu voda...gledao sam mecku,JEDINI kvar nakon torture,znaci voznja po neravninama,skokovi,potapanje,monster truck,bila je sto su se prilikom potapanja spustili prozori...valjda negdje spoj bio...al to je proslost...mercedes je izgubio onaj kvalitet koji su imale serije 123 i 124...sto se mene tice,japanci,honda,mitsubishi,subaru,nissan toyota...nema dalje...mozda jos mogu parirat bmw i audi...i naravno LAND ROVER,hahahaha
 
Član
gols mk2 je prvi na blakanu evo 10 godina...
hahahaha

od proizvedenih 6 miliona 2 mil su u bosni...
hahahah
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top