diskovi

diskovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
znaci ovako,planiram fabricke diskove da busim,eh sad interesuje me dali iko zna postupak i koliki su rizici,i da li ja to mogu uraditi msm zavrsio sam masinsku i znam sve sto je potrebno ali da li ja to mogu odraditi u kucnoj radinosti sa stubnom busilicom i da li se disk busi do kraja tj obe str posto su mi ventilirajuci
 
Sarajlic je napisao(la):
znaci ovako,planiram fabricke diskove da busim,eh sad interesuje me dali iko zna postupak i koliki su rizici,i da li ja to mogu uraditi msm zavrsio sam masinsku i znam sve sto je potrebno ali da li ja to mogu odraditi u kucnoj radinosti sa stubnom busilicom i da li se disk busi do kraja tj obe str posto su mi ventilirajuci

ziv bio a sto bi to radio, kad mozes uzeti za 150 eura diskovo boli glava i to poznatog brenda??????
evo ti i linkhttp://www.europerformance.co.uk/pages/products/category_results.mhtml?category=blackdiamonddrilleddiscsfront&car=vwpassat&manufacturer=blkdi&sub_category=1
imas ti jos brendova, soblaj malo....pozzz
http://www.europerformance.co.uk/
 
Početnik
znam drug da ima ali ja sam takav da volim sve raditi sam,tj sto je vise moguce sam,jer meni to onda vise vrijedi i znaci,jer najlakse je kupiti ili nekome drugome platiti,,nadam se da ma razumijes,,hvala ti na linku;););)

ArminM je napisao(la):
zbog cega zelis da busis diskove jadan ne bio:icon_rolleyes:

cejf mi:icon_smile:
 
Član
ajd ako ti je cejf onda busi, samo to sto si zavrsio masinsku nista ne znaci, svakako si vecinu vremena proveo dole u onim kaficima,nisi ni bio u skoli kako treba:lol:
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
ajd ako ti je cejf onda busi, samo to sto si zavrsio masinsku nista ne znaci, svakako si vecinu vremena proveo dole u onim kaficima,nisi ni bio u skoli kako treba:lol:

ali sam zato radio 2 god tj 1 i 2 srednje u svojoj struci a pritome nemislim na praonicu:D
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
ne sumnjam ja, ali mi je to kriticno totalno,al et, javi svejedno kako si prosao

radili su drugi radit cu i ja,,ha ya,,,dosta stvari u vezi mene ti je bilo kriticno pa su se nakraju ispostavile "nekriticne" i ispunjenje su,,,tako da se nadam da ce i ova ;)
 
postices sledece, izbusices diskove koji nisu sastava da bi mogli izdrzati silu kocenja sa tim dodatnim rupama, i moze ti se desiti lako da prilokom naglog kocenja pukne disk ko ledenica, zato brate naruci nove busene, te prodaj nekome i milina...nemoj busiti lijepo da si 10 masinskih zavrsio.......i j sam masinski tehnicar:cool:
 
Početnik
ma znam ja da postoji opasnost,ali ja neozim brzo niti naglo kocim,a busio bi sa zavojnom burgijom 5mm a onda bi zabusivao za 7 da izgleda ljepse i to je to,,,rupe nebi bile previse guste a i vec sam sretao one koje su radili to,draze mi je da to sam odradim ali zao mi 150 eura ali to je ono ja bi se je*o al da mi neudje,,,hahahha
 
Sarajlic je napisao(la):
ma znam ja da postoji opasnost,ali ja neozim brzo niti naglo kocim,a busio bi sa zavojnom burgijom 5mm a onda bi zabusivao za 7 da izgleda ljepse i to je to,,,rupe nebi bile previse guste a i vec sam sretao one koje su radili to,draze mi je da to sam odradim ali zao mi 150 eura ali to je ono ja bi se je*o al da mi neudje,,,hahahha

sve to stoji, ali kako mozes biti siguran, zamisli situaciju, kuliras gradom, izleti ti djete na ulicu, ti na kocnicu, a disk cvrk.....mislim da je to prevelik rizik......ja se nebi to usudio, pogotovo na novijem autu.....ti odluci, ali zar nije bolje dati 150 eurai reci ja imam brembo diskove???? i biti siguran....:icon_smile:
 
da i ja kazem da sam zavrsio masinsku :D a da sam povremeno bijezao sa sarajlicem a da mi se ne buse diskovi :lol::lol: griju se kad kocim :D

hary cejf ti je do jaja samo gdje ces sa zivcima ako to budes radio a znas da to rade visevretene busilice a kod nas je nema ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top