diesel 1.6

diesel 1.6

slavni dizelaš - grije se puno, crijeva se ''pušu'' ali mi ne pokazuje temperaturu preveliku na samom satu ako nekad i ode malo više kazaljka upali se ventilator ohladi i to je to, ali stvarno stanje je puno drugacije cak i prokuha i na laganoj voznji. Molim savjet ako neko može. Hvala
 
ako pricas za golfa dvojku komsija mi je imo takav problem. promijenio je cep od boce za vodu. malo se poboljsalo. skinemo termostat on od 90 stepeni i stavimo od 80. sad je bez problema. a ako zamijenis cep i opet isto onda ti je pukla glava motora. ne mora da znaci ali je najvjerovatnije. kad odvozis i digne temp itd otvori expanzionu bocu i gledaj ima li mjehurica. ako ima glava 100% u pitanju. poz i javi rezultat
 
Član
Zagrij vozilo, otvori lagano bocu, pazi da se oprzis, i prati tanko prelivno crijevo sto ide na bocu, ako na leru ide pun mlaz bez prekida ganjaj cep termostat, a ako prekida mlaz stalno na tom tankom crijevu, skidaj glavu, ravnanje, novi dihtung sklopi i rahat si. otprilike ruke i dijelovi 130 km plafon.
 
Član
rekli su ti drug eto uzmii cep ili termostat moze lako bii kao kod mene sto je bioo isto se sve desavalo...
 
Član
istoo se treba probatii ako ni jedno od toga nijee onda najvjerovatnije dihtung glave budee aa rijedjee da pukne glava itd...
 
Top