Da li recesija utice na BHT???

Da li recesija utice na BHT???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
kako dado rece, na forum je doslo jako puno nazovimo "djecurlije" koja u nekim temam apametuje i kopita druge tekstove, tako da je jednostavno dopizdilo nekim ljudima koji se razumiju u to da pisu, jer sto da pise kad ce mu neko dijete koje nema ni vozacku a kamoli nesto drugo proturijeciti i kontu opaliti... nije mi jasno zasto ti neki neke teme samo ne citaju a ne da pisu bezveze gluposti koje tjeraju ljude koji se razumiju u odredzene stvari, npr ja oko muzike i slicnog znam skoro pa sve, i clan sam na jednom Hr forumu koji je VRH sto se toga tice, i svaki dan sam tamo citam no rijetko sta pisem, jer sto da se mijesam ngedje gdje je neko vec dao konstruktivan odgovor i ko zna vise od mene.....

licno ja sam smanjio sa postovima u zadnje vrijeme, na forumu sam svaki dan 2x po par sati, pregledam sta ima brisem off itd.....
i svaki put kad udzem bude od 8 do 12 nopvih stranica sa osvjezenim temama, sto znaci da nije tako pao forum, vikendom udzem jednom ili ni jednom u danu i kad nakond toga udzem bude 15 do 20 osvjezenih tema
forum ide dalje, a ovo neka bude usput kao neka opopmena ovima sto guraju nos gdje im nije mjesto......
;)
 
Član
davno je emir govorio nije forum kao sto je bio. pocelo se gledati da je na forumu sto vise raje, neki novi clanovi poceli serindat po forumu. moderatorima pisao PM-ove da ce zbog njihovog bahatog ponasanja, raja poceti lagano odlaziti, a forum propadati. na sve to edo mi odgovara, pozdravi ti one koji sanjaju propast ovog foruma...
 
Imam 18god , sta sam mogao nauciti o autima , slabo sta , zato teme o motorima samo citam i ucim , ali posto sam 3 godina clan Merceds Kluba Hrvatska , i znam neke stvari o Mercedesima , i tu i tamo dam neki savjet , al brate ne serem o tome da li treba biti smola na 402m. i sl.
 
Član
Neznam kako je prije bilo,al većina tema je:"prodajem ovo,iznajmljujem,mjenjam...kao da je oglasnik a ne forum.stariji članovi jako malo pišu,dok većina novih samo pregledava teme...u svakom slučaju primjećuje se silazna putanja:icon_confused:svaka čast na temi,mislim da su svi navedene simptome primjetili.Neki od vas su dali primjedbu na balave članove koji svašta pišu (možda su tu mislili na mene),iako nisam balav:D mislim da je mnogo gore biti na forumu i ništa ne pisati,nego ponekad otići u OFF;)
 
Član
Sumnjam da recesija ima neke veze sa forumom, podforum oglasi je aktivniji neg ikad prije :lol:

Meni se licno ne svidja sto sve manje raje koja nesto zna pise. Koju god temu otvoris, sve gluposti tipa BMW najbolji i slicno tome. A kad pitas pola tih likova da opravdaju bar pola toga sto su napisali nekim argumentima, dobijes odgovor za 0 - tipa zna se :icon_eek: Mogu nabrojat sve skupa 10-ak likova koji su tu donekle aktivni a nesto znaju konkretno napisati, ostalo je beze. Najbolje mi je kad mi neko uzme pametovat o necem a nema nikakvog iskustva sa tim, a ni nekih argumenata valjanih da odbrani svoje tvrdnje. A ima i previse tema, za svaki klinac se otvara nova tema i ne mozes ti to vise upratiti sve...

I da, kako jos neki spomenuse, forum jest nesto sporiji ponekad, al i svaki je dan sve vise korisnika.
 

MTR

Član
ev npr. sredinom 2007 sam bio na forumu pod drugim nickom ( zaboravio ga , i njega i pass ) tada je bilo finih tema , silom prilika sam bio zakovan za krevet 3-4 mjeseca ( zalego sa motora ) i jedino drustvo mimo ovih mojih ( familija i drustvo ) mi je bio bas ovaj forum , imao si brate sta i procitat i dobro se ismijat , teme kvalitetne i tehnicki potkovane .
Ne budi da se hvalim , ali stvarno , u autoindustriji sam profesionalno vec 12-13 godina , i kad vidim kakve se gluposti lupaju stomak mi se okrene , drugo vidim nema se bas nekog iskustva nego se doslovno prevodi sa Wikipedije , ispade sve i jedan jaci od Rossa Brawna , sve inzinjeri jbt. Al hajd valjda i procitaju to sto kopiraju pa nesto i u glavi ostane .

isto tako dosta dugo sam na volvospy forumu ( od 2001 ) , nema gluparija i lupanja kojekakvih informacija koje nemaju veze sa zivotom , nije da admini zabranjuju vec takva je postavka i foruma i clanova, sto kaze Igy sta lupas ako nisi upucen itd itd
 
Administrator
ja iskreno ne bi volio da ovako dobar forum propadne, ali mi clanovi to necemo dozvoliti... forum jeste krenuo nizbrdo, ali ne smijemo dozvoliti da nastavi tako... ja ne stavljam nos gdje mi nije mjesto, citam i slicno... oglase bi ukinuo skroz, iako su oni najaktivniji kao sto boki rece.... boki zaboravio si spomenuti volkswagenovce kojima je samo VW das auto, i ostala prepucavanja kojih je najvise... Ovu temu nisam otvorio ni zbog koga, vec jednostavno da vidimo misljenja o forumu i trenutnoj situaciji...
@got2b a deyu sam sreo neki dan i pitam ga sto ga nema cesto na forumu, kaze da uci i radi...
EDIT: upravo sam vidio da je deyo na forumu ;);) znaci jos je sa nama... dosao je da ispravi "krivu drinu" :D:D

ali da ima glupih tema ima i previse....:D
 
Član
takvi smo mi u ovoj nasoj drzavi,mislim da su sve rasprave uzludne,nije to samo na forumu...
a ko god je duze na forumu zna ko je ko a ko lupa gluposti...
meni je samo jenom zapalo za oko da je neko napisao da forum propada od kad je goca otisla,tu se u potpunosti slazem,bilo je glupo banovati takvog clana zbog neke privatne poruke...
 
Član
Na ovu temu se i nece javiti ozbiljniji clanovi, jer ih i nema tu, a evo ja mozda nisam ozbiljan clan, al sam se odlucio javiti... Recimo prije sam bio aktivan na svim podforumima, najvise sam volio odgovarati pod savjete,probleme,razno itd... Al evo sada vidim da kada se otvori jedna tema slicna toj, i druge teme, dobiju 10 odgovora, a sto je najveca zalost ni jedan od tih 10 odgovora nekada nema veze sa vezom, no dobro... Igy kaze da ima "djece" na forumu koja pishu i spamaju, slazem se ima, pogledam clan koji se uclanio prosle godine ima tipa 2-3-4.000 postova, hmmm pa se pitam ponekad otkud mu toliki postovi? I onda shvatim da je vecina tu samo radi toga, radi nabijanja postova, a to sto ti njihovi postovi nemaju veze sa temom u koju su odgovorili, to njima ne predstavlja problem.... No dobro, netko je spomenuo da su modovi kao ostri ili slican izraz, ja se sa tim nebi slozio, modovi nekada znaju biti nepravedni prema nekim clanovaim (jel to iz licnog interesa i ostalo ne znam) al globalno gledajuci, tu su modovi PREBLAGI, ponekad i previse dozvole, i to iznervira pojedine clanove da moraju reci ono sto je netko vec rekao "jbes bht, kad je pun djece i spamera" i to je automatski jedan minus kod njih, i tako par puta im se desi, i odluce promjeniti forum, i slicno... Stoga ja opet kazem po mome "Stroga Disciplina" i nesmije biti nejasnoca, pogledajte malo npr kod susjeda u HR forume, kako disciplina i konkretnost vlada....
 
Clan sam foruma skoro dvije godine, ne bih volio da forum propadne jer ima mnostvo stvari koje me privlace, nisam toliko aktivan sa postovima jer necu ni da se pravim pametan jer ja sam ipak napunio 18 godina u 09/2009 i /11/2009 sam polozio vozacki, ma koliko me auta zanimaju i imam znanja necu da to ispoljavam ovdje, jedna stvar koja me je okrenula je deklamovanje/ diskusija jer svako misli za svoje misljenje da je upravu. Pa ne zelim prepiranje.

Cinjenica je da je cijeli svijet potresla ekonomska kriza, naravno to nas danas cini ne sretnim i vrsi na nas neki pritisak, mnogi ostaju bez posla i pitaju se dali ce imati sta sutra jesti. Ne cudi me sto forum nije stalno posjecivan jer ljudi nemaju sredstava da vise odvajaju novac za internet kad imaju vaznije stvari.
Moja cinjenica da je u sve otislo na nizu stepenicu ajmo reci standard zivota u 2010 mnogo slabiji i dosta vise se kriza odrazila u ovoj godini, sreca mi je sto sam vozacki rijesio sto prije. Sada to nebi mogao.

Sto se tice uopceno za projekte ljudi na forumu koji uzimaju kao poduhvat divim im se jer, u jednu ruku mi je drago sto neko moze radit ono sto voli, ja to ne mogu, strasno cijenim to sto ljudi sredjuju svoja auta i ja bih svoje uredjivao ali uslovi mi samo pruzaju optimum koji jest da mi je uredno i ispravno, ako imam neku soluciju uradim nesto ali sve je to tanko.

Toliko od mene.
 
samo kad se sjetim stare ekipe,koja je stalno bila aktivna,a sad ih nigdje :icon_sad:
meni najvise ide na zivce,prepucavanje...npr.izasao novi model opela i odmah se nadje neki pametnjakovic i spomene vw(citaj golfa) i onda pocinje svadja...

ja bi takvim clanovima odmah ban na 7 dana :icon_mad:
 
marko_v je napisao(la):
takvi smo mi u ovoj nasoj drzavi,mislim da su sve rasprave uzludne,nije to samo na forumu...
a ko god je duze na forumu zna ko je ko a ko lupa gluposti...
meni je samo jenom zapalo za oko da je neko napisao da forum propada od kad je goca otisla,tu se u potpunosti slazem,bilo je glupo banovati takvog clana zbog neke privatne poruke...

potpis debeli za ovo...
ja sam par puta rekao da je opalo sve od kada goce nema,ode nam i Nodiash,dosta naroda je se preselilo na druge forume i tako...ja sam jadnom prilikom nesto komunicirao sa gocom i rekao joj da su joj izgleda skinuli ban (jer nevidim da pise da je banovana),na to mi je odgovorila "mislis da bi ikada vise pisala na bht-u...ccc..." stvarno je bez ikakvog realnog razloga dobila ban,sto je najgore sto je bez opomene dobila...al,nek bude...
mene su takodje banovali na 24sata s foruma,zato sto sam se nasalio sa clanom LSD kad je trazio da mu se nekave felge pomocu PS-a nabace na golfa,al nebitno sad(jesam mu golfa sredio,hihihi...),i ja spamam cesto teme to moram priznati,al opet kad vidim da je dosta odustanem....meni je ovaj forum vrlo drag,dosta sam raje upoznao,dosta dobre raje... i nebi volio da se raspadne tek tako....al ja mislim da utice recesija na ovo,jer narod nema novca i time nema ni vremena za forum...al polako,cim proljepota vrijeme i pocne se opet testerati po ulicama nasim bit ce i foruma,ja vjerujem u druzenje ovo.....
(PS: sto se tiuce foruma kao softver,malo jeste sporiji,i nerade mi smailici vec skoro dva mjeseca,nesmiju mi se postovi...al nema veze imam zato ovu dvojicu ;-) i :) hihihihi )

tvrdoglavi je napisao(la):
samo kad se sjetim stare ekipe,koja je stalno bila aktivna,a sad ih nigdje :icon_sad:
meni najvise ide na zivce,prepucavanje...npr.izasao novi model opela i odmah se nadje neki pametnjakovic i spomene vw(citaj golfa) i onda pocinje svadja...

ja bi takvim clanovima odmah ban na 7 dana :icon_mad:

nemoj tako,VW je ipak najbolji....
hahahaha....jesil dobio osip??????
salim se ,i ja sam za to,nemoj mi brate mili govoriti za to,isto kao kad bi neko govorio da mu cura ima vece sise od necije druge cure,to je krajnji krkanluk....vozi golfa ako ga volis,a nepluj onog u opelu jer i on svog kadeta voli isto toliko....
hajmo se sada svi zagrliti,ko teletabisi!!!!!!!
(ipak mi nedostaju moji smajlici,nek ih neko vrati)
ima i ovaj sad :-(
 
Član
evo da se i ja javim u ovu temu,,ja sam tu stalno,ali bas stalno,skoro svo vrijeme koje provodim na netu provodim i na forumu,nisam dugo clan foruma,,ne mogu reci ovo fali ovo ne,nisam tu za to,,ja se javim u temu u kojoj mislim da mogu da pomognem,nisam toliko balav,imam nekog iskustva,ali sto me se ne tice u to se ne petljam,iako ce mnogi reci tu si tek par mjeseci a imas toliko postova,ja uopste ne gledam na te postove,ne zanimaju me,tu smo da se pomazemo,i ja se drzim toga,u kontaktu sam s nekim ljudima s foruma,volio bi da upoznam i ostale,nadam se da ce vremenom i to da bude,,jedino sto meni ide na zivce na ovom forumu jeste to sto otvara toliko novih tema,koje uopste nemaju veze s forumom,ovdje se postavljaju pitanja koja se inace ne bi trebala postavljat,ali opet je to do pojedinaca,kojima mislim da se nikad nece moci dogovorit,,ali sve u svemu ja imam najpozitivnije misljenje o ovom forumu,i volio bi da se odrzi u zivotu,da se i dalje druzimo ovako,,eto od mene jedan srdacan pozdrav za sve one koji se jave u ovu temu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top