Da li mogu sa SLO tablama preko granice?

Da li mogu sa SLO tablama preko granice?

Član
Vozim Corsu na Slovenskim tablama sa nasom vozackom, a osigranje je na rodjakovo ime. Zaustavljali su me i u Bl i u Doboju i Jelahu ali niko nista nije gledao niti je punomoc trazio. Pa trebam u Suboticu ic a prelazim Hrvatsku i Srbijansku granicu pa da li cu imati problema?
 
Član
Po zakonu ne smiješ,moj stari ima našu vozačku i radi u slo,mogo bi tamo uzeti za male pare auto da se ne mora
patiti sa prevozom ali ne smije ga voziti jer na čijim je tablama auto moraš biti državljanin te zemlje i
imati njihovu vozačku. Ne bi smio ni po BiH voziti strano auto,kod nas su zabranili ali kako gdje primjenjuju zakon...
 
Član
Cudno mi je posto je rodjak vozio djedovo auto na Njemackim tablama isto ima nasu vozacku i preso skoro pola Bosna i isao za Hrvatsku par puta cak i Sloveniju i nije ga cak niko pito cije je auto
 
Član
vozim ja sa BiH vozackom svaki vikend vec 2 i po godine (al bukvalno) preko granice auto na CRO tablama....i ne smije se voziti, ali moze proci...mene su 4 puta na granici pitali da im dam vozacku i rekli da pravim prekrsaj itd itd....toliko i toliko kuna kazna...bla bla....ako te pitaju (a rijetko kad to rade) samo klimaj glavom i reci nisam imao pojma o tome, sta trebam raditi itd itd i prodje...bar kod mene svaki put...al da smijes - NE SMIJES! ;)
 
Član
Trozic je napisao(la):
Po zakonu ne smiješ,moj stari ima našu vozačku i radi u slo,mogo bi tamo uzeti za male pare auto da se ne mora
patiti sa prevozom ali ne smije ga voziti jer na čijim je tablama auto moraš biti državljanin te zemlje i
imati njihovu vozačku. Ne bi smio ni po BiH voziti strano auto,kod nas su zabranili ali kako gdje primjenjuju zakon...

Ako imaš radnu vizu Slovenije sa prijavljenim boravištem negdje u SLO onda možeš kupiti auto na SLO tablicama i prevesti, tj. registrovati na sebe...i sa takvim autom možeš i na put oko svijeta...

A preko granice u principu ne smiješ sa autom koje se vodi na tuđe ime, potrebna je punomoć koja se vadi u BIHAMK-u i košta tridesetak maraka (pljačka, ali eto)...a kamoli sa autom stranih tablica koje nije na tebi...to je carinski prekršaj ako te i u Bosni uhvate, samo su naši policajci torelantni pa često progledaju ljudima kroz prste...meni su i kaznu pisali radi nečeg sasvim drugog, nije se drot ni osvrnuo na to da je auto stranih tabli i na tuđe ime...iako je naveo marku vozila i reg. oznaku u prijavi...
 
Član
Kenno je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
Po zakonu ne smiješ,moj stari ima našu vozačku i radi u slo,mogo bi tamo uzeti za male pare auto da se ne mora
patiti sa prevozom ali ne smije ga voziti jer na čijim je tablama auto moraš biti državljanin te zemlje i
imati njihovu vozačku. Ne bi smio ni po BiH voziti strano auto,kod nas su zabranili ali kako gdje primjenjuju zakon...

Ako imaš radnu vizu Slovenije sa prijavljenim boravištem negdje u SLO onda možeš kupiti auto na SLO tablicama i prevesti, tj. registrovati na sebe...i sa takvim autom možeš i na put oko svijeta...

A preko granice u principu ne smiješ sa autom koje se vodi na tuđe ime, potrebna je punomoć koja se vadi u BIHAMK-u i košta tridesetak maraka (pljačka, ali eto)...a kamoli sa autom stranih tablica koje nije na tebi...to je carinski prekršaj ako te i u Bosni uhvate, samo su naši policajci torelantni pa često progledaju ljudima kroz prste...meni su i kaznu pisali radi nečeg sasvim drugog, nije se drot ni osvrnuo na to da je auto stranih tabli i na tuđe ime...iako je naveo marku vozila i reg. oznaku u prijavi...
po ulasku u slo od dana prijave na opcini moze se voziti auto na slo tablam sa bh vozackom 1 god,ako se prekoraci kazna je 500e odnosno 250 e ako odma platis na licu mjesta,sa bh vozackom a stranim autom po zakonu nesmijes iz svoje drzave,ali uvijek postoji rizik i sreca pa da se prodje
 
Član
E to je problem ne priznaju našu vozačku a već je dugo tamo,isto ne možeš zamjeniti vozačku za slovensku ako si
imo u slo boravak bio prijavit da radiš a polago u bih ,moraš ponovo polagati u slo sve ispočetka :icon_eek:
 
phantom je napisao(la):
A ako se izvadi medjunarodna vozacka :icon_question:

ne koristi ti druze nista,bacanje para !!! vec sam se raspitao jer isto vozim auto stranih tabli pored ovog svog. Po zakonu kojeg vecina nasih policajaca a ni pogranicnih ne zna,bliznji clanovi porodice (dakle auto je na ocu, SMIJU ga voziti sin/kcerka,supruga,otac,mati). Isto tako policajci mogu da ti napisu kaznu i pored tog,ali pred pravim sudom ta kazna ce pasti u vodu... :123:
 
moze se vozacka zamjenit u slo, polaze se samo neki usmeni ispit, nesto poput testova, kod mene rodjak ima nasu vozacku sa c kategorijom i polagao tamo te testove i dobio tamo kategoriju c i jos neki medjunarodni certifikat, to sve kosta nesto malo preko 100 Eura
 
Član
Samo ako si imo boravak u slo i za to vrijeme polagao u BiH ne daju,a rodica je ošla nedavno i isto tako ko što kažeš dobila vozačku jer nije nikad prije toga bila u slo...
 
Top