Da li je neophodan atest plina za ulazak u Hrvatsku?

Da li je neophodan atest plina za ulazak u Hrvatsku?

Prije su pravili,rođak mi je zaglavio na graničnom prelazu tj izašao iz Cro,išao u kupovinu neku i kad se vraćao nije mogao zbog atesta .. To je bilo prije nekih 4-5 godina,ne znam sad .. Ušao je jednom i nisu tražili,drugi put ga nisu pustili,znači zavisi i od carinika ili policajca na koga nabasaš :icon_biggrin:
 
dellas je napisao(la):
Znaci u prevodu, nek mi je bog u pomoci...

Jel ti boca na mjestu rezervne ili ona obicna(ako na mjestu rezervng onda je i neprimjetna)? Ja sam vozio 2 3 godine, imao sam atest u kaseti, ali nikad nisu trazili, par puta me je pitao sto mi rezervna stoji onako u gepeku, reko zbog plina, i niko nista, u 10,15 dana sam prelazio minimalno 1... sve to zavisi, mada sam siguran 90% da ti nece niko nista, jedino ako si neki kur*evit, drzlav, pa da te ne uzmu na zub:lol:
 
BHT Ovisnik
u mene je plin neki dan urađen,isao sam vec preko granice 2x i nista,jest da je u rezervno tocku,ali ima oznaka na sajbi zadnjoj LPG,pregledavao je gepekt i nije mi nista rekao,a nije jos urađen atest,rođak je isto tako stalno prelazio bez ikakvih problema,ja opet prekosutra odoh,ne sekiram se za to:icon_biggrin:

da ti i bude problema reci tek ugradio,cekas narednu registraciju da uradis atest i novu prometnu,ali te nece nitko zezat
 
Član
hvala ljudi. Znaci da se vadim da sam tek ugradio pa treba tek da upisem kad.bude reg, imam papire od plina ponecu i to, a i registracija mi je blizu i onako... Boca nije tocak nego obicna, jer je na xsari ravno dno na gepeku.
 
Član
ja isao godinama bez atesta i najednom napravise zapisnik, vratise me i rekose da je bolje da vise ni ne pokusavam.....
 
BHT Ovisnik
u rođaka je isto boca,nikada problema,ako te peglali vadi se tako,al sumnjam da ce:icon_biggrin:
 
Član
ja sam prosle godine isao u trogir i split s plinom a nisam imao atest,nista me nisu peglali na granici,boca je mjesto rezervne gume
 
Član
gle.. u prinicipu mozes i atomsku bombu prevesti dok ti na zadnjem sjedalu sjedi polu gola rumunka ako je cariniku mrsko te pregledati...

po pravilu u HR nemozes sa neatestiranim plinom... e sad APP....
 
Član
e da zab sam napomenuti...

kad ti na granici vide da nemas atest samo te vrate...

ali desava se da te puste pa jave patroli da te zaustavi a onda se tu vec radi o hiljadama kuna!!
 
Član
-Suki- je napisao(la):
e da zab sam napomenuti...

kad ti na granici vide da nemas atest samo te vrate...

ali desava se da te puste pa jave patroli da te zaustavi a onda se tu vec radi o hiljadama kuna!!

Ovo mozes platiti ako si naivan i nasjednes im na foru ...

Mene je jedan zaustavio i poceo me peglati za folije na staklima. Kao to u Hrvatskoj nije dozvoljeno.
Velim ja njemu, ja sam sa ovim istim vozilom i istim ovim staklima, sve skupa sa folijama presao granicu i zasto me niko nije upozorio na to?
Kaze on meni da ja moram znati zakon zemlje u koju putujem.
Kad sam mu rekao da bi ja morao ici 6 mjeseci u skolu da ne daj boze hocu putovati iz Bosne u Svedsku, vratio mi je papire i pozelio sretan put ...
 
Top