Da li je na pomolu kraj Formule 1?

Da li je na pomolu kraj Formule 1?

Član
Zadnje utrke sto sam gledao koje su bile zanimljive za gledati je onda kada je Hakinen nastupao u formuli! Poslije toga, sama dosada! :cool:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K1WuWu8kGak&feature=player_embedded[/video]
 
Član
Nije na pomolu kraj formule: [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z1McIcTlLjg&feature=player_embedded#[/video]
 
Legend
pa i onako vise f1 nije sto je nekad bilo, tako da i da se ukine, nije neka steta..

ako 12 ili koliko vec trka ima godisnje, zagadjuju toliko okolinu, nek onda onu ebenu ameriku sravne sa zemljom, kao i kinu i rusiju i onda f1 bolidi mogu imati 28 cilindara i da se vozi 48005 utrka godisnje..

da budem precizniji, nek gorivo poskupi u americi, pa da oni ameri vozaju 1.2 i 1.4 motore, pa onda nek krenu "tesati" i ostale zagadjivace..
 
Član
Daj ne pretjerujte,kakav kraj formule 1 pa najuzbudljivija era u f1 je bila turboera 80ih.To su bili monstrumi,znate li da je tada BMW ov motor redni cetvrtak od 1500ccm izvlacio preko 1300ks i vrtio se do 12 000 okretaja.Konstrukciski ti motori imaju nesto manje okretaja ali vise okretnog momenta.Na kraju je turbo zabranjen zbog pretjerane snage koja se izvlacila iz tih motora.
 
Danas nije cilj povećanje snage nego očuvanje okoliša, molim te ne mješaj kruške i jabuke.
Ono šta se događalo 80-ih nema veze sa sadašnjim pravilima i stanjem u F1
Po meni, F1 itekako ide prema dnu, ako nije već stigla tamo.
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Danas nije cilj povećanje snage nego očuvanje okoliša, molim te ne mješaj kruške i jabuke.
Ono šta se događalo 80-ih nema veze sa sadašnjim pravilima i stanjem u F1
Po meni, F1 itekako ide prema dnu, ako nije već stigla tamo.
Slazem se da je u mnogim stvarima tako ali nebi bas istakao motore(osim ako uskoro ne uvedu neke elektromotore ili biodizele:lol: e to bi bio kraj),ali ove nove staze su katastrofa.Treba biti sigurnosti ali sto je previse previse je,i staze i bolidi izgledaju kao igracke.Ostala je jos Monza,Monaco,SPA i Kanada(jedva) koje malo podizu adrenalin a ostalo je:icon_cry:
 
Član
Po meni je f1 na putu za propast jer izmisljaju neka glupa pravila, a ne vezano za motore. Postaje dosadna za gledati nema duela dovoljno i tenzije opadaju :)
Poredjenja radi isto kao kad bi u fudbalu zabijali pogotke sa gola na go a da nema borbe od 11-erca do 11-erca.
 
Član
addo je napisao(la):
Zadnje utrke sto sam gledao koje su bile zanimljive za gledati je onda kada je Hakinen nastupao u formuli! Poslije toga, sama dosada! :cool:
Ti si tu ipak stavio link na video jednog od najcuvenih preticanja u povjesti F1 al takve stvari bile su rijetke.Kod Schumachera i Hakinena uglavnom su odlucivali boksovi.
Gutao sam svaku utrku u to vrijeme.Sta je tu bilo zanimljivo ja neznam.Pobjedjuje Schumacher i opet Schumacher i opet.....malo Hakinen.Daleko dosadnija era nego npr ova sezona nekoliko vozaca se bori za prvaka do zadnje utrke.Prije 2 godine Massa i Hamilton zadnji metri odlucuju sezonu,godina prije u zadnjoj trki u igri za prvaka su Alonso,Hamilton i Raikonen koji ima najmanje sanse i postane prvak.Jedino sto su danas bolidi i staze nesto sto mi ide na ku.Sezone su zanimljivije nego tada ali su bolidi i staze osli u tri materine.
 
Top